Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Tam gdzie chadzali wojowie 1 - OP8UDB
Tam gdzie chadzali wojowei
Właściciel: TajemnicePodkarpacia
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 388 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 04-08-2018
Data utworzenia: 05-08-2018
Data opublikowania: 09-08-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 09-08-2018
10x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
35 odwiedzających
5 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna rowerem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

"Tam gdzie chadzali wojowie" to nazwa ścieżki przyrodniczo - historycznej, wytyczonej przez Gminę Dukla na terenir Wietrzna i Bóbrki )Bóbrka nie należy do gminy Dukla i jakoś to nikomu z Dukli nie przeszkadzało w lokalizacji ścieżki).

Trasa ścieżki wiedzie wzdłuż wytyczonych przez MOSiR w Dukli szlaków rowerowych "Wokół Grodziska w Wietrznie.

Szlak rowerowy „Wokół Grodziska” to zróżnicowana sieć tras położona w rejonie Wietrzna i Bóbrki na północ od Dukli, na który składa się główny szlak zielony  oraz kilka krótkich łączników w kolorach: żółtym, czerwonym i czarnym.

Główny szlak oznakowany jest kolorem zielonym i tworzy pętlę 12 km. Swój początek i koniec ma przy Domu Ludowym w Wietrznie. Szlak rowerowy prowadzi przez malownicze zakątki wsi Wietrzno, leśnymi drogami, w pobliżu Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce, śladami średniowiecznego grodziska obronnego datowanego na X-XII wiek, przez ciekawe punkty widokowe, farmę wiatrakową, z powrotem do centrum Wietrzna lub do niebieskiego Szlaku Rowerowego Gminy Dukla. 

Wietrzno – to najstarsza wieś w gminie Dukla położona w dolinie Jasiołki, oddalona 5 km od Dukli, przy drodze z Dukli do Zręcina. Ślady człowieka przebywającego na tym terenie pochodzą z epoki neolitu (4 tys.-2 tys. lat p.n.e.), późniejsze z epoki brązu i żelaza (1300- 400 lat p.n.e.) oraz z okresu wpływów rzymskich (I-IV w. n.e.). W lesie  między przysiółkami Banią, a Łazami znajduje się ciałopalne cmentarzysko kurhanowe. W okresie wczesnośredniowiecznym istniał tu gród obronny, będący osadą typu miejskiego, datowany na X-XII w. Najwcześniejsza wzmianka o Wietrznie pochodzi z 1227 roku. Wieś była własnością cystersów z Koprzywnicy. Podarował ją opactwu Mikołaj Bogoria. Jak wskazują dokumenty miejscowość była bardzo dobrze zagospodarowana (były tu dwa folwarki, młyn na Jasiołce, stawy rybne i karczma).W 1345 roku król Kazimierz Wielki wyznaczył tędy drogę dla kupców z Biecza przez Żmigród, Sanok i dalej na wschód. W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia odkryto tu „olej skalny”-  ropę naftową, powstały kopalnie czynne do dziś. Od 1888 roku działała tu, przeniesiona z Ropianki,   zawodowa szkoła nafciarska – Praktyczna Szkoła Wiercenia Kanadyjskiego.   (it.dukla.pl)

Pierwszy woj stoi obok miejsca biwakowego. Pod ławką rosły sobie dwa przepiękne prawdziwki - niestety jeden robaczywy. Las jest bukowy, nigdy w okolicach nie słyszano o pożarach - chyba dlatego na środku przygotowano miejsce na ognisko. Drogi leśne to na ogół tzw. drogi kopalniane - utwardzone żwirem lub tłuczniem. Niestety, miejscami są wielkie kałuże, bez względu na pogodę, również w suszę. Na trasie rowerowej odbywają co roku wyścigi rowerów MTB, organizowane przez MOSiR w Dukli. Jest na co popatrzyć, a jeśli ktoś potrafi - pojeździć. Po trasach leśnych jeżdżą rowery terenowe, motocykle terenowe, quady.

Do skrzynki najlepiej dotrzeć szlakiem rowerowym Wokół Grodziska we Wietrznie. Szlak Wokół Grodziska

Skrzynka ukryta na koordynatach (dokładność nie najlepsza - wysoki las), nisko lub jeszcze niżej, w razie czego spoiler.

Dla trzech pierwszych znalazców certfikaty.

Skrzynka została założona dzięki finansowej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Pierwszy woj
Miejsce biwakowe
Drzewo z naroślą