"Tam gdzie chadzali wojowie" to nazwa ścieżki przyrodniczo - historycznej, wytyczonej przez Gminę Dukla na terenir Wietrzna i Bóbrki )Bóbrka nie należy do gminy Dukla i jakoś to nikomu z Dukli nie przeszkadzało w lokalizacji ścieżki).
Trasa ścieżki wiedzie wzdłuż wytyczonych przez MOSiR w Dukli szlaków rowerowych "Wokół Grodziska w Wietrznie.
Szlak rowerowy „Wokół Grodziska” to zróżnicowana sieć tras położona w rejonie Wietrzna i Bóbrki na północ od Dukli, na który składa się główny szlak zielony oraz kilka krótkich łączników w kolorach: żółtym, czerwonym i czarnym.
Główny szlak oznakowany jest kolorem zielonym i tworzy pętlę 12 km. Swój początek i koniec ma przy Domu Ludowym w Wietrznie. Szlak rowerowy prowadzi przez malownicze zakątki wsi Wietrzno, leśnymi drogami, w pobliżu Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce, śladami średniowiecznego grodziska obronnego datowanego na X-XII wiek, przez ciekawe punkty widokowe, farmę wiatrakową, z powrotem do centrum Wietrzna lub do niebieskiego Szlaku Rowerowego Gminy Dukla.
Wietrzno – to najstarsza wieś w gminie Dukla położona w dolinie Jasiołki, oddalona 5 km od Dukli, przy drodze z Dukli do Zręcina. Ślady człowieka przebywającego na tym terenie pochodzą z epoki neolitu (4 tys.-2 tys. lat p.n.e.), późniejsze z epoki brązu i żelaza (1300- 400 lat p.n.e.) oraz z okresu wpływów rzymskich (I-IV w. n.e.). W lesie między przysiółkami Banią, a Łazami znajduje się ciałopalne cmentarzysko kurhanowe. W okresie wczesnośredniowiecznym istniał tu gród obronny, będący osadą typu miejskiego, datowany na X-XII w. Najwcześniejsza wzmianka o Wietrznie pochodzi z 1227 roku. Wieś była własnością cystersów z Koprzywnicy. Podarował ją opactwu Mikołaj Bogoria. Jak wskazują dokumenty miejscowość była bardzo dobrze zagospodarowana (były tu dwa folwarki, młyn na Jasiołce, stawy rybne i karczma).W 1345 roku król Kazimierz Wielki wyznaczył tędy drogę dla kupców z Biecza przez Żmigród, Sanok i dalej na wschód. W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia odkryto tu „olej skalny”- ropę naftową, powstały kopalnie czynne do dziś. Od 1888 roku działała tu, przeniesiona z Ropianki, zawodowa szkoła nafciarska – Praktyczna Szkoła Wiercenia Kanadyjskiego. (it.dukla.pl)
Pierwszy woj stoi obok miejsca biwakowego. Pod ławką rosły sobie dwa przepiękne prawdziwki - niestety jeden robaczywy. Las jest bukowy, nigdy w okolicach nie słyszano o pożarach - chyba dlatego na środku przygotowano miejsce na ognisko. Drogi leśne to na ogół tzw. drogi kopalniane - utwardzone żwirem lub tłuczniem. Niestety, miejscami są wielkie kałuże, bez względu na pogodę, również w suszę. Na trasie rowerowej odbywają co roku wyścigi rowerów MTB, organizowane przez MOSiR w Dukli. Jest na co popatrzyć, a jeśli ktoś potrafi - pojeździć. Po trasach leśnych jeżdżą rowery terenowe, motocykle terenowe, quady.
Do skrzynki najlepiej dotrzeć szlakiem rowerowym Wokół Grodziska we Wietrznie. Szlak Wokół Grodziska
Skrzynka ukryta na koordynatach (dokładność nie najlepsza - wysoki las), nisko lub jeszcze niżej, w razie czego spoiler.
Skrzynka została założona dzięki finansowej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki.