Muzeum Społeczne Gminy Niebylec w Konieczkowej – muzeum położone jest we w Konieczkowej. Placówka działa przy Zespole Szkół w Konieczkowej.
Składa się z dwóch częsci
Placówka powstała w 2012 roku z inicjatywy Grzegorza Smeli, radnego Rady Gminy Niebylec. W jego zbiorach znajduje się wiele pamiątek po mieszkańcach tych terenów-żołnierzach II wojny światowej: starszym sierżancie Janie Ziomku - obrońcy Lwowa, osobistym kierowcy mjr. Henryka Sucharskiego i żołnierzu AK oraz plutonowym Adamie Antoniku - żołnierzu 2 Korpusu Polskiego na Zachodzie, poległym pod Monte Cassino. Ponadto zgromadzono tu liczne przedmioty codziennego użytku i zabytki techniki (radia, maszyny do pisania, maszyny do szycia, wagi) oraz obrazy religijne i starą prasę. Ochotnicza Straż Pożarna z Niebylca przekazała do muzeum stare pompy ręczne.
Tyle znajdziemy w Wikipedii. A tak naprawdę Muzeum wręcz onieśmiela swoimi zbiorami.
Każdy znajdzie coś ciekawego. Są militaria z okresu I i II Wojny Światowej, kolekcja żelazek, działajacy kultowy rower Kamińskiego, nadal sprawna wirówka ręczna do mleka Alfa Laval, pompa strażacka, mnóstwo przedmiotów życia codziennego przed laty na wsi podkarpackiej, stare gazety, radioodbiorniki i wiele, wiele innych. Przede wszystkim widać ogrom pracy włożonej przez założycieli.
Zainteresowanych zwiedzaniem Muzeum Społecznego Gminy Niebylec zapraszamy po wcześniejszym umówieniu w dniach: poniedziałek, wtorek, środa i piątek w godzinach od 7.00-15.00, w czwartek natomiast w godzinach od 10.00-16.00, nr. tel. kontaktowego 668411632. Jest również możliwość zwiedzania z przewodnikiem - termin do uzgodnienia pod nr. tel. 698505749
Ponadto w każdy czwartek Muzeum czynne od 16.00-18.00 (nie ma konieczności umawiania, może być konieczność zadzwonienia na numer umieszczony na drzwiach wejściowych).
W okresie wakacyjnym wejście od tyłu budynku.
Skrzynka została założona dzięki finansowej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki.