Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Bastion Wileński - OP8RQF
Mur obronny w Wilnie
Eigenaar: crazy_baby
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 129 meter NAP
 Provincie: Litouwen > Lietuva
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Klein
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 16-04-2018
Gemaakt op: 16-04-2018
Gepubliceerd op: 16-04-2018
Laatste verandering: 31-01-2020
26x Gevonden
2x Niet gevonden
1 Opmerkingen
watchers 1 Volgers
79 x Bekeken
13 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Take something to write  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Keszów w Wilnie pojawiło się sporo, ale mi osobiście bardzooo brakowało szybkiego zwykłego tradycyjnego pojemnika. Stąd spontanicznie założyłam go w miejscu myślę, że również ciekawym, nieco oddalonym od najbliższych keszy, gdzie nie trzeba się głowić ani z hasłami ani gdzie ten kesz ma być. W opisie info gdzie go znajdziecie a na zdjęciu dodatkowe podpowiedzi. Życzę miłego podejmowania i zwiedzania opisanego meijsca.

Basteja muru obronnego w Wilnie

Z powodu zagrożenia ze strony wrogów zewnętrznych, wielki książę litewski Aleksander (1492-1506) przywilejem z 1503 r. zezwolił na budowę muru obronnego, tym zadowalając prośbę mieszkańców Wilna. Po wzmocnieniu murów obronnych w I połowie XVII w., na górze Bakszta wybudowano basteję – budowlę fortyfikacyjną, umocnioną murem oraz fosą, składającą się z niskiej baszty w kształcie podkowy, służącej dla artylerii, oraz łączącego tunelu.

Miejskie mury obronne oraz basteja zostały mocno uszkodzone w czasie wojny z Wielkim Księstwem Moskiewskiem, w latach 1654-1667. Z czasem basteja utraciła swoją funkcję. W roku 1753 basteja była jeszcze odznaczona na mapie miasta Wilna wykonanej przez Johana Georga Maksymiliana Fiurstenhofa. Natomiast na początku XIX w. terytorium basteji było przekształcone w miejskie śmietnisko, a fosa oraz mury zostały zasypane ziemią. W 8-9 dekadzie XX wieku zostały przeprowadzone badania oraz prace konserwatorskie, a w 1989 r. w basteji urządzono muzeum.

źródlo:http://www.vilnius-tourism.lt

 

Keszyk założony spontanicznie- klipsiak, który ma tylko logbook, wiec miło jeśli ktoś coś do niego dołoży jak będzie mieć możliwość.

ukryty przy ziemi w murze. Nie wiem jak długo remont okolicy będzie trwał i czy teren nie będzie ogrodzony i czy czasem kesz nie zostanie przyuważony lub wyparuje, stąd jeśli takie sytuacje miałby miejsce proszę pierwszego podejmującego o kontakt jeśli będzie widział obawy na zniknięcie w obecnym miejscu i o rozważenie zmiany lokalizacji keszyka jeśli znajdzie dogodniejszą miejscówę.

Kordy mogą być nieco walnięte bo ściągnięte c-geo i poprawione z satelity już w domu Jeśli będziecie mieć bardziej poprawne lub zmieniali jego lokalizację z ważnych powodów,  proszę o podanie - wówczas zmienię, gdyż bardzo mi zależy aby pozostał jako tradycyjny kesz.

Możemy nie pojawić się w okolicy w najbliższym czasie, stąd jeśli jesteś pewnien, że w spojlerowym meijscu nie ma kesza, nie bój się reaktywować!.

POWODZENIA

 

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
pierwsze miejsce ukrycia
widok z kesza
Logs: Gevonden 26x Niet gevonden 2x Opmerking 1x Afbeelding 3x Alle logs Galerij