Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Wydarzenie
difficulty terrain
City Break we Lwowie - OP8QJW
Właściciel: erykradek
meeting Lista uczestników
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 315 m n.p.m.
location Województwo: Ukraina > ?
type Typ skrzynki: Wydarzenie
size Wielkość: Bez pojemnika
status Status: Zarchiwizowana
event Data rozpoczęcia wydarzenia: 07-04-2018
creation-date Data utworzenia: 14-02-2018
published-date Data opublikowania: 15-02-2018
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 11-04-2018
attends 5 Uczestniczyło
not-found 5 Będzie uczestniczyć
komentarz 1 komentarze
watchers 3 obserwatorów
visits 215 odwiedzających
votes 4 x oceniona
score Oceniona jako: znakomita
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna w określonych godzinach lub płatna 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Lwów (Львів) to największe miasto zachodniej Ukrainy, stolica obwodu lwowskiego. Lwów jest położony na pograniczu wschodniego Roztocza (Roztocze Lwowskie) i Wyżyny Podolskiej, nad Pełtwią. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, węzłem lotniczym, kolejowym i drogowym. Od 23 grudnia 1920 do 16 sierpnia 1945 roku stolica województwa lwowskiego II Rzeczypospolitej, do I rozbioru Polski (1772) był stolicą województwa ruskiego Korony Królestwa Polskiego. Administracyjnie, jako stolica wspomnianych województw, Lwów stanowił jedno z głównych miast I i II Rzeczypospolitej, a w okresie zaborów był jednym z najważniejszych ośrodków nauki, oświaty i kultury polskiej oraz centrum politycznym i stolicą Galicji, a następnie Małopolski Wschodniej. Lwów jako miasto wieloetniczne rozwijał się do wybuchu II wojny światowej w zgodnym współistnieniu wielu reprezentantów różnych narodowości, oprócz przeważającego elementu polskiego, Lwów zamieszkiwali: Żydzi, Ormianie, Niemcy, Ukraińcy, Rosjanie, Austriacy. Znajduje się tu cenny zespół obiektów zabytkowych wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1998 roku.

Tyle historii, teraz konkrety ;)

city

 

Lwów jest to moje ukochane miejsce na Ziemi. Mimo, że byłem tam już kilkadziesiąt razy, to miasto nigdy mi się nie nudzi i wracam tam tak często, jak to możliwe. Jeśli masz ochotę zobaczyć Lwów w wiosennej aurze - zapraszam na zwiedzanie miasta i zdobywanie nowej geościeżki, która powstanie specjalnie na ten ewent. 

W programie m.in.

- najważniejsze zabytki sakralne: Cerkiew Uspieńska, Sobór św. Jura, Katedra Ormiańska, Cmentarz Łyczakowski

- najważniejsze zabytki świeckie: Pomnik Mickiewicza, Operę Lwowską, Stare Miasto i Rynek, Kamienicę Czarną i Królewską.

- nietypowe i mało znane atrakcje: Pomnik Nikifora, Podwórko Maskotek, Kasyno Szlacheckie, Cytadela Lwowska

Prócz tego zwiedzimy Kopalnię Kawy i poznamy Prawdę Piwa, dowiemy się co ma wspólnego Mięso i Sprawiedliwość, spróbujemy przepysznego strucla, napijemy się z bańki (a co! ), a dla chętnych obiad w miejscu, gdzie karzeł - w ramach rachunku - złoi batem po pupie - tak, tak są takie miejsca we Lwowie, a to i tak nie jest najdziwniejsze - gwarantuje!

 

 

Wyjazd nastąpi 6.04 z Dworca Zachodniego w Warszawie o 20.30. Spotykamy się we Lwowie 7.04 ok. 8:00 rano po prawej stronie od wejścia do Dworca Kolejowego, (na okrągłych ławkach) stąd ruszymy w miasto. Nocleg mamy w centrum, tuż przy Starym Mieście. W drogę powrotną wyjedziemy w niedzielę wieczorem.

UWAGA!!! Niezbędny paszport ważny minimum pół roku od daty wyjazdu!

Ewent jest darmowy. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z mojej pomocy w ogarnięciu transportu i noclegu, to wartość wycieczki wynosi 180 zł (przejazd autobusem Warszawa - Lwów - Warszawa, nocleg w centrum miasta). 

Serdecznie wszystkich zapraszam!!!