Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Bieszczadzkie Anioły - OP8ND2
Inne nastroje Bieszczadów
Właściciel: Bar i Lepsza Połówka
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 754 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 10-08-2017
Data utworzenia: 10-08-2017
Data opublikowania: 10-08-2017
Ostatnio zmodyfikowano: 24-05-2018
41x znaleziona
1x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 1 obserwatorów
185 odwiedzających
27 x oceniona
Oceniona jako: dobra
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: mieszko, Tojajola
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Festiwal Sztuk Różnych "Bieszczadzkie Anioły"

 

Postanowiliśmy upamiętnić niezwykłą imprezę: Festiwal Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły”, organizowaną przez Stowarzyszenie „Moje Bieszczady”, odbywającą się w sierpniu w latach 2001–2009 w Bieszczadach, w miejscowościach Wetlina, Dołżyca i Cisna.

Inicjatorem powstania festiwalu był Krzysztof Myszkowski, lider zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Swoją nazwę festiwal zawdzięcza tytułowi piosenki Bieszczadzkie Anioły, której autorem tekstu jest Adam Ziemianin, współpracujący z SDM.  https://www.youtube.com/watch?v=rcxpdLbw3zM

 

Pięć kolejnych edycji „Bieszczadzkich Aniołów” odbyło się w sercu Bieszczadów – na kempingu Górna Wetlinka (dawne tereny owczarni) i tu właśnie mieliśmy okazję poznać osobiście kilku późniejszych Zwycięzców Konkursu Piosenki Bieszczadzkiej i Turystycznej: Grupę Bohema z Rafałem Nosalem i Asię Kondrat. W roku 2006 koncert główny przeniesiono do Dołżycy k. Cisnej, tłumacząc to względami bezpieczeństwa – widownię festiwalu stanowiły bowiem kilkutysięczne tłumy, a kemping nie radził sobie z taką ilością ludzi w wieku od niemowlaka do starca. We wrześniu 2008 roku, po niezwykle udanej ósmej edycji festiwalu, ku zaskoczeniu wszystkich, Krzysztof Myszkowski – twórca programu ośmiu edycji festiwalowych wycofał się ze współpracy ze Stowarzyszeniem „Moje Bieszczady” oraz z tworzenia festiwalu. Mimo tego w 2009 roku odbyła się dziewiąta edycja „Bieszczadzkich Aniołów”. Koncert główny miał miejsce w Cisnej. W 2009 roku Stowarzyszenie „Moje Bieszczady” podjęło decyzję o rezygnacji z Festiwalu.

W koncertach uczestniczyli wykonawcy wywodzący się z nurtu muzycznego zwanego poezją śpiewaną, piosenką studencką oraz piosenką turystyczną. Na scenie festiwalu występowali:  SDM jako Gospodarze imprezy oraz różnorodni wykonawcy, m.in.: Antonina Krzysztoń, Jerzy Bożyk, Andrzej Garczarek, Paweł Orkisz, Tadeusz Woźniak, Stanisław Sojka, Wolna Grupa Bukowina, Bez Jacka, Czerwony Tulipan, Słodki Całus od Buby.

W ramach imprezy odbyły się również spotkania autorskie polskich poetów (m.in. Adama Ziemianina i Józefa Barana),Turniej Jednego Wiersza „Bieszczadzkie Dusioły”, Targi Rękodzieła Artystycznego oraz wyczekiwany Konkurs Piosenki Bieszczadzkiej i Turystycznej.

Z tym ostatnim związane jest nasze szczególne wspomnienie: Zwycięzca jednej z edycji Konkursu – Grupa Bohema, podczas swojego koncertu Laureata zaśpiewała trzy piosenki do wierszy Bara, a towarzyszył jej wielotysięczny tłum, wśród którego się wtedy znajdowaliśmy – niezapomniana chwila i ogromna radość. 

https://www.youtube.com/watch?v=kBnYNDZyUzQ

https://www.youtube.com/watch?v=wFNbWmDP6Uo

https://www.youtube.com/watch?v=9K05IVODHMQ

 

Kesz

 

Skrzynka znajduje się dokładnie na kordach, na terenie kempingu Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Górnej Wetlince, gdzie odbywał się Festiwal, u podnóża Połoniny Wetlińskiej, na którą wiedzie z terenu kempingu czarny szlak pieszy, wśród malowniczych łąk (w sierpniu można zobaczyć tu kwitnące dziewięćsiły), strumieni i lasów.

Teren kempingu jest ogólnodostępny, przy barze, w którym można kupić bilety do BPN jest płatny parking (dawniej miejsce, gdzie była scena Festiwalu Bieszczadzkie Anioły). Jeśli zostawiacie samochód tylko na chwilkę, by podjąć skrzyneczkę, nikt nie będzie miał pretensji, jeśli nie zapłacicie za parking.

Skrzynka to mały pojemnik typu „klipsiak” (0,6 l), ukryty pod daszkiem budynku użyteczności publicznej.

Zawartość: logbook, ołówek, „oszczytko”, certyfikaty dla trzech pierwszych Znalazców wraz z symbolami „Bieszczadzkich Aniołów” – Aniołkami, certyfikaty dla 12 następnych Znalazców, zabawka, grosik na szczęście i „Anioł Stróż”, który stanowi symbol kesza, więc prosimy go nie zabierać.

 

Życzymy przyjemności podczas szukania skrzyneczki i skorzystania z wejścia na Połoninę Wetlińską, do czego bardzo namawiamy.

 

Życzliwych Keszerów prosimy o serwis i reaktywację skrzyneczki, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dziękujemy. :-)

Obrazki/zdjęcia
jeden z plakatów BA
tak to wyglądało
fragment Połoniny Wetlińskiej którą widzi kesz