Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[LUZ] Podejrzane pudełka - OP8LSG Skrzynka tygodnia
historia podinspektora Jarosława P.
Właściciel: Janoooo
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 113 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 25-04-2017
Data utworzenia: 25-04-2017
Data opublikowania: 25-04-2017
Ostatnio zmodyfikowano: 05-05-2017
24x znaleziona
1x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 6 obserwatorów
363 odwiedzających
22 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
21 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: [ocenzurowano_1], AER, atris, Esi4, gura11, jjjtstdpl, LENSER1, Lumen, ŁOKCIE, Meksha, misza7777, night_time, Opona Tramwajowa, Pozieduwac, reddox, ronja, sebastianj, snieeegu, Wesker, woyt, xlud
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Wymagany dodatkowy sprzęt  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skrzynka założona w ramach dolnośląskiego projektu:

Losuj Ukrywaj Znajduj [LUZ]

 

          Wylosowano:

          Typ: Quiz

          Rozmiar: Normalna

          Temat: Groźnie / bezpiecznie

          Sposób ukrycia: Ekstremalnie


 

 

Historia:

Podinspektor Jarosław Podejrzliwy w wydziale śledczym pracował już piąty rok z jedenastu lat swojej pracy w Policji. W swojej burzliwej karierze miał do czynienia, z co najmniej dziesięcioma zorganizowanymi grupami zajmującymi się dosyć nietypowymi rzeczami. Organizacja, która zajmowała siódmą pozycję na jego liście była ostatnio szczególnie uciążliwa. Członkowie tej grupy nazywali siebie keszerami. Skojarzenia miał dwa – z kasiarzami albo z niemieckim producentem urządzeń wysokociśnieniowych. Do tej pory nie potrafił jednak odnaleźć jakiejkolwiek zależności. Żaden z członków grupy, których udało mu się namierzyć nie wydawał się mieć jakichkolwiek koneksji ze wspomnianą firmą, ani też przeszłości związanej z napadem na bank.

Od ponad roku ta jedna grupa była powodem przynajmniej sześciu interwencji w tygodniu. Umieszczanie podejrzanych przedmiotów w różnych miejscach i dziwne zachowanie to treść tylko niektórych zgłoszeń pochodzących od zaniepokojonych mieszkańców miasta. Według zapisków znalezionych w pudełkach członkowie grupy posługiwali się pseudonimami i szyfrem oraz opatrywali te zapiski dodatkowo datą. Sprawdzając zawartość pudełek podinspektor zauważył również przepływ małych przedmiotów. Nie przedstawiały dużej wartości, ale podejrzewał, że mogą być pewnego rodzaju walutą.

Gang pudełek był dosyć specyficzną sprawą. Zauważył, że członkowie gangu nawet nie próbowali się kryć, wręcz przeciwnie – potrafili spacerować w pięć osób po centrum miasta z drabiną i w kamizelkach odblaskowych demontując kawałki mostu.

Początkowo myślał, że to jakaś przejściowa moda, więc próbował z nią doraźnie walczyć. Jednak na miejsce każdego pudełka, którego się pozbył, pojawiały się nowe, lepiej ukryte i trudniejsze do usunięcia. Cała akcja była istną walką z wiatrakami, ponieważ pomimo zlikwidowania około pięćdziesięciu skrytek, ich całkowita ilość wcale nie malała. Próba rozpracowania grupy tak bardzo pochłonęła Jarosława, że potrafił spędzać nad tym nawet dziewięć godzin tygodniowo.

Od pewnego czasu podinspektor zmienił taktykę - identyfikował i zapisywał lokalizację pudełek. Aby nie dać się rozpoznać członkom grupy - kryjówki namierzał w nocy. Nikt przecież nie zwróci większej uwagi na policjanta patrolującego miasto o czwartej nad ranem.

Teraz w terenie pojawiło się nowe zagadkowe pudełko. Nie opuszczało go jednak dziwne przeczucie, że już dokładnie wie gdzie powinien go szukać...

 

Skrzynka:

nie znajduje się na podanych kordach. W maskowaniu znajdują się dwa pudełka, zawierające: logbook, ołówki, pięć certyfikatów oraz kilka fantów i kretów. W księdze gości są dwadzieścia trzy miejsca na wpisy, w razie braku miejsca proszę o informację i ewentualny wpis na odwrocie kartki.

W zależności od pory roku przydać mogą się wodery, kalosze lub sandały + odwaga. Skrzynka potencjalnie niebezpieczna, podejmujesz na własną odpowiedzialność.

 

OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 82 razy, trafień: 37 razy.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.