Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
ŚCIEŻKA ROWEROWA KALISZ - SZAŁE #0 - OP8LKB
Skrzynka #0: Początek ścieżki
Właściciel: RADIOWIEC
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 104 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 24-03-2017
Data utworzenia: 15-04-2017
Data opublikowania: 15-04-2017
Ostatnio zmodyfikowano: 15-04-2017
15x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
53 odwiedzających
7 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: mec
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Ścieżka rowerowa Kalisz-Szałe zwana także Bursztynowym Szlakiem Rowerowym tak właściwie to droga techniczna do obsługi wału przeciwpowodziowego. Wał wraz z drogą powstały w latach 2003-2004 w wyniku prac regulacyjnych rzeki Prosny na odcinku od mostu Teatralnego aż do mostu kolejowego. Ścieżka rozpoczyna się na końcu ul. Sportowej przy Parku Sportowym a kończy przy Zaporze Jeziora Pokrzywnickiego. Przebiega Wałem Jana Matejki, pod Trasą Bursztynową, dawną ul. Zimną z wylotem ul. Rajskowskiej i dalej byłymi ścieżkami i drogami polnymi bardzo lubianymi przez młodzież szkół średnich będącymi już obecnie emerytami, ul. Wiankową ,pod mostem kolejowym z dawną wyspą tzw.”kolejówką” też lubiana przez młodzież a następnie równolegle do torowiska przez ul. Wypoczynkową aż do ul. Lubelskiej skąd już kilkadziesiąt metrów do zapory. Na obecną chwilę zlokalizowane są przy niej: Kaliski Park Wodny, Rajska Polana ze skrzynką OP85F0, niewielkie lokalne boisko do gry w piłkę, jeszcze urokliwe i dzikie byłe rozlewisko Prosny, Park Golfowy, metalowy most kolejowy z 1902r, mokradła i łąki nad Pokrzywnicą ze skrzynką oraz niewielka część Lasu Winiarskiego. W najbliższym czasie przy ścieżce mają jeszcze powstać boisko sportowe oraz miejska plaża.

Większa część tej ścieżki (do Lasu Winiarskiego) to bardzo gładki asfalt lecz niestety w sezonie wiosennym i letnim zwłaszcza w dni wolne, bardzo „zaludniony”. Można tam spotkać przede wszystkim rowerzystów, rolkarzy, biegaczy, Nordic waking -owców i spacerowiczów. Nie pojawiają się natomiast na niej żadne pojazdy bo jest ona niedostępna dla ruchu kołowego.

Zakładając tych kilka skrzynek zauważyłem na pewnych odcinkach ścieżki gustowne lampy oświetleniowe a więc będzie można w najbliższym sezonie korzystać z tej ścieżki przez całą dobę.

Zapraszam więc wszystkich na urokliwą i wygodną ścieżkę rowerową przy której dla naszych Geoszukaczy założyłem kilka „motywatorów”.

Skrzynka #0 o nazwie: Początek ścieżki

W tym miejscu rozpoczyna się „przygoda z rekreacją”. Jak przystało temu miejscu, sporo tu obiektów sportowych. Dominującym oczywiście jest Park Wodny gdzie słychać często gwar plażowiczów zgromadzonych nad zewnętrznymi basenami. Również dadzą się tu słyszeć komendy wydawane kolarzom trenującym w nowo wybudowanych obiektach Kolarskiego Stadionu Miejskiego oraz „klaśnięcia” wioseł o lustro wody rzeki Prosny.

W miejsce to można dojechać rowerem od ul. Łódzkiej ścieżką biegnącą ul. Sportową oraz z Parku Miejskiego przekraczając most nad Wałem Bernardyńskim. Również wygodny dojazd z zachodnich osiedli Kalisza zapewnia ścieżka rowerowa w ciągu Szlaku Bursztynowego.

Zapraszam więc w to miejsce gdzie oczekuje na Was niewielka skrzyneczka tylko z logbookiem po znalezieniu której ruszamy z "przystankami” nad Zalew Szałe. Zabierajcie więc ołówek i w drogę. Powodzenia

Wpisy do logu: znaleziona 15x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy