Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[UB012] Nasza Praca - OP8JYJ
Pierwsza spółdzielnia mieszkaniowa w Częstochowie.
Właściciel: Urbex Bamber
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 273 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 09-11-2016
Data utworzenia: 09-11-2016
Data opublikowania: 09-11-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 15-11-2016
111x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
112 odwiedzających
78 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
19 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: anka221, anonym, atena.pl, bamba, crosman04, czajnik510, deg, GFS, hobbbysta, huculP-y, Jawor1, Jimmi, lime, mziolko, PaaaP, R-Sol, rybakja, Tris, Zespół EŁ
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

W Częstochowie w okresie lat międzywojennych nie było żadnych form spółdzielczości mieszkaniowej na wzór np. Warszawy, a zapoczątkowana w połowie 1949 roku działalność inwestycyjna Spółdzielni typu wyłącznie własnościowego "Przyszłość", "Wspólnota" nie mogły zaspokoić rosnących wraz z napływem do Częstochowy ludności w związku i rozbudową Huty „Bieruta" i innych zakładów przemysłowych potrzeb mieszkaniowych.

Dlatego tak istotne dla rozwoju Miasta było podjęcie przez 47 członków Założycieli w dniu 18 marca 1958 roku Uchwały o utworzeniu pierwszej w Częstochowie i jednej z pierwszych w województwie katowickim Spółdzielni Mieszkaniowej typu lokatorskiego pod nazwą Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasza Praca" w Częstochowie.

Nieco później z inicjatywy działaczy spółdzielczych G.S. "Samopomoc Chłopska" i PSS "Jedność" utworzona została Częstochowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, której pierwsze walne Zgromadzenie odbyło się w dniu 3 października 1958 roku.

W pierwszym roku działalności na dzień 31.12.1958 r. Spółdzielnia zrzeszała 514 osób, z których 100 otrzymało już mieszkania.

Rok 1975 był rokiem przełomowym w historii spółdzielczości mieszkaniowej w Częstochowie. Uchwały Zebrań Przedstawicieli Członków Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Nasza Praca" i Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zadecydowały o połączeniu obu Spółdzielni. Nowa Spółdzielnia pod nazwą Częstochowska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasza Praca" rozpoczęła swoją działalność z dniem 21 marca 1975 r., a Prezesem jej został kol. Stanisław Oruba.

Działalność gospodarcza Spółdzielni w latach 1976-1977 prowadzona była w powiernictwie Wojewódzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Częstochowie.

Na skutek decyzji o rejonizacji działania Spółdzielni w mieście część swoich zasobów Spółdzielnia przekazała innym spółdzielniom. W rejonie Śródmieścia, na bazie budynków "Naszej Pracy" powstała Spółdzielnia "Śródmiejska", a "Nasza Praca" swoim działaniem objęła teren od ulicy Jana Pawła II na południu do Kiedrzyna na północy i od ulicy Łódzkiej na zachodzie do ulicy Rolniczej na wschodzie.

Z dniem 1 stycznia 1978 r. rozwiązano umowę o powiernicze prowadzenie działalności poprzez WSM w wyniku czego Częstochowska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasza Praca" wznowiła samodzielnie działalność gospodarczą.

Majątek, którym Spółdzielnia gospodaruje to ponad 10.000 mieszkań w prawie 200 budynkach  zlokalizowanych  na terenach o łącznej powierzchni blisko 50 ha, wraz z terenami zielonymi, drogami i chodnikami.

Spółdzielnia zrzesza ponad 8.000 członków, a jej zasoby zamieszkuje około 20 tys. mieszkańców.

Spółdzielnia posiada swoje studio Telewizji „Orion”, za pośrednictwem którego przekazuje informacje dotyczące życia codziennego mieszkańców miasta.

 

O keszu:

Skrzynka to mikrus w maskowaniu. Wahałem się czy to skrzynka tradycyjna czy nietypowa, ale ostatecznie pozostawiłem oznaczenie tradycyjna. Jeśli jesteś na kordach i widzisz spółdzielnie to kesz jest na tych samych współrzędnych, ale kilka metrów pod Tobą i coś przez niego przepływa. W razie problemów spojler. Zawartość to logbook i trzy certy dla najszybszych ;)

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Tutaj jestem.
Wpisy do logu: znaleziona 111x nieznaleziona 0x komentarz 0x Obrazki/zdjęcia 1x Wszystkie wpisy Galeria