Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Leśny Zonk na Sikawie - OP8JHK Skrzynka tygodnia
Zgaduj Zgadula, w której skrzynce złota kula?
Właściciel: Jeanpaul
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 253 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 01-10-2016
Data utworzenia: 01-10-2016
Data opublikowania: 01-10-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 30-09-2019
40x znaleziona
1x nieznaleziona
9 komentarze
watchers 8 obserwatorów
260 odwiedzających
40 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
35 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Aki., Astro, bamba, Belka, Cezex, Chorizo, Ejven, Equilibrium_prime, Gacekk, hobbbysta, iwonia1999, izeq, JAsiek., Julieta, karwo69, KillerZiom, kojoty, Limon, Maleska, mały kolo, martinesss i ania, Meksha, mieszko, Nati., Olo74_Lilalu, pani_ka, Phoebe, Safrin, samantha, Serengeti, slawekragnar, snack, triPPer, Victor+, Wojtek.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

Czy wiecie co to jest ZONK?

Słowo to weszło do naszego języka stosunkowo niedawno i oznacza przykrą niespodziankę, rozczarowanie, brak szczęścia, pecha czy po prostu pudło.

W 1997 roku Zonk pojawił się w teleturnieju „Idź na całość”. Nagrodą pocieszenia była maskotka kota w worku, który to kot nazywał się Zonk.

Zonk

Przejdźmy jednak do Zonka w wersji geo.

„Leśny Zonk na Sikawie” to skrzynka nietypowa. Kordy zaprowadzą Was na miejsce poszukiwań, w którym ukryte jest kilka pojemników. Jednak tylko jeden pojemnik zawiera logbooka, pozostałe niestety kryją ZONKa. Warunkiem zaliczenia jest oczywiście znalezienie kesza z logbookiem.

Kordy w lesie mogą lekko pływać, więc dla ułatwienia w centrum poszukiwań, na drzewie brzozy, powieszony jest na wysokości 2,50 m kawałek deski 20x15 cm, na którym jest namalowany czarną farbą znak geocachingu – kółko z krzyżem. Drzewo rośnie tuż przy leśnym dukcie. Teren poszukiwań wyznacza koło o promieniu 20 kroków. Pojemniki rozmieszczone są po obu stronach duktu, zarówno w lesie liściastym jak i iglastym. Pojemników można się spodziewać nad ziemią, na ziemi, jak i pod ziemią. Maskowanie raczej leśne, jak to w lesie. Wielkości pojemników zróżnicowane - od mikro do normalnej. Zimą, przy dużych opadach śniegu, większość skrzynek na ziemi i pod ziemią będzie raczej nie do znalezienia, zatem nie jest to skrzynka całoroczna.

Główny kesz oprócz logbooka i fantów zawiera certyfikaty dla kilku pierwszych znalazców oraz najważniejsze – HASŁO do zalogowania skrzynki, pisane wielkimi literami.

UWAGA!!!

Finałowym keszem może być również maleńka nano-eppendorfka, zawierająca tylko informacje gdzie szukać dużego pojemnika. Nie lekceważcie mikrusów. Dodam jeszcze, że im mniejszy pojemnik, tym większe maskowanie, aby go było widać w lesie. Przyda się sprzęt dodatkowy w postaci pęsety i wkrętaka płaskiego.

Zapraszam do szukania.

POWODZENIA!!!

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  Wiosna 2006 - Całkowity dystans: 3107 km
Geokret  Herb Pilchowic - Całkowity dystans: 906 km