Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Zając Nadrzeczny - OP8FT8
Lepus yarkandensis
Właściciel: viajero71
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 118 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 11-05-2016
Data utworzenia: 01-05-2016
Data opublikowania: 11-05-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 21-11-2016
21x znaleziona
1x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 1 obserwatorów
89 odwiedzających
18 x oceniona
Oceniona jako: dobra
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: j_janus, reddox
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Weź coś do pisania  Informacje zapisane w MP3  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Łyk wiedzy encyklopedycznej:
Zając Nadrzeczny (Lepus yarkandensis) - jest to mało popularny gatunek zająca zagrożony wyginięciem. Nazwa tego gatunku po raz pierwszy została opublikowana w 1875 roku. Osiąga długość ciała od 29 do 43 centymetrów i wagę od 1,1 do 1,9 kg. Głowa, ciało i górna część ogona jest beżowa, z odcieniami różu (głównie w lecie). Boki ciała są koloru żółto-piaskowego. W przeciwieństwie do innych gatunków zająca nie ma przeplatanych czarnych włosów na ogonie. Uszy również pozbawione są charakterystycznych czarnych pasów.

Lepus yarkandensis
Źródło tekstu i zdjęcie: wikipedia.org

O serii keszy „Na Łące Zające”
Seria nawiązuje do nazwy okolicznej miejscowości Zajączków, która już przed II Wojną Światową brzmiała Haasenau, a „hase” w języku niemieckim oznacza zająca. Kesze mają na celu zwiększenie szans na spotkanie tych zwierząt, w związku z tym zostały ukryte z dala od zabudowań, w większości w zbliżonym środowisku, w jakim zające żyją. Miejsca ukrycia są porośnięte zróżnicowaną roślinnością, jednocześnie nie są to tereny tradycyjnie leśne.

O skrytce
Kesz zagadkowy z zadaniem - niespodzianką dla ucha. Kordy startowe wskazują centralny punkt miejscowości, parking - nie są miejscem ukrycia pojemnika. Aby dowiedzieć się szczegółów musisz odwiedzić kesze tradycyjne autora viajero71 rozpoczynające się od nazwy "Zając" - w Zajączkowie lub bliskiej okolicy. Któryś z nich wskaże Ci drogę do rozwiązania tej zagadki. W jednym z nich została zamieszczona karta ze wskazówkami do czekającego na Ciebie zadania. Powodzenia!
 
Informacja dla planujących trasę keszowania: pojemnik finałowy znajduje się mniej więcej w kierunku północno-wschodnim od miejscowości Zajączków. A gdzie znajduje się poszukiwana karta?

Uwaga: Wymagany dostęp do internetu na kordach (smartfon wystarczy, nie musisz zabierać laptopa). Można zabrać ze sobą fragment kartki i coś do pisania aby wygodniej rozpracować zagadkę. Można też pomóc sobie notatkami w smartfonie.

Odwiedziłem już kiedyś część skrytek z prefiksem "Zając" w okolicy, mam jeszcze raz do nich zaglądać żeby znaleźć wskazówki do rozwiązania tego kesza?
Osoby, które odwiedziły kesza zawierającego kartę ze wskazówkami wiedzą gdzie jej szukać. Zatem jeśli odwiedziłeś(aś) inne kesze autora przed powstaniem tej skrytki, nie musisz już odwiedzać ponownie tych samych aby rozwiązać Zająca Nadrzecznego.

Przewidziałem certyfikaty dla pierwszych trzech znalazców. Weź coś do pisania. Po odnalezieniu pojemnika i wpisie do logbooka zamaskuj proszę przed mugolami oraz dzikimi zwierzętami. Dziękuję.

 

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
1 Punkt końcowy --- Miejsce ukrycia pojemnika finałowego
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Pojemnik finalowy - u dolu drzewa