Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Kupalnocka 2016 - OP8EQ3
Właściciel: Grazka
Lista uczestników
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 113 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Wydarzenie
Wielkość: Bez pojemnika
Status: Zarchiwizowana
Data rozpoczęcia wydarzenia: 24-06-2016
Data utworzenia: 03-03-2016
Data opublikowania: 03-03-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 22-06-2016
17 Uczestniczyło
20 Będzie uczestniczyć
4 komentarze
watchers 9 obserwatorów
11 odwiedzających
14 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Potrzebna latarka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Kupalnocka 2016 

Rozpoczęcie tegorocznego eventu planowane jest w Wyspowie na polu namiotowym o godzinie 19:00 w piątek 24 czerwca. Wydarzenie potrwa do niedzieli do godzin popołudniowych. Na Kupalnocce głównie skupimy się na rozstrzygnięciu zabawy keszerskiej znanym miejscowym (i nie tylko) keszerom: POMORSKIM KESZYNIE  Oczywiście nie zabraknie nawiązania do Nocy Kupały - tu pewne kroki podejmie koleżanka dudek2  Szykujcie się zatem!

 

Dojazd

Z Wejherowa kursuje autobus numer 11 do Gniewowa (dojście z SKM Wejherowo Nanice patrz zdjęcie "Dojazd z Nanic"), skąd dalej należy udać się pieszo na koordy eventu. Oczywiście można też dojechać autem lub rowerem (współrzędne parkingu N 54° 33.732' E 18° 18.145'). Dla osób, które wybierają się na event z Gdańska na około 24 godziny taka informacja: sprawdźcie, czy Wam warto kupić dobowy bilet na SKM za 13 zł.

 

Koszta

Po dotarciu do Wyspowa proszę o stawienie się w naszej bazie i zapisanie się na imprezę, co obejmuje również „wpisanie się” do pamiątkowego logbooka. Niestety z uwagi na koszta poniesione przez organizatorów uczestnictwo w evencie będzie płatne 20 zł od osoby - proszę o zrozumienie w tej kwestii. Oczywiście jeśli ktoś ma gest może więcej  Dzieci i młodzież do lat 18 - bezpłatnie. W czasie imprezy  przeprowadzimy małą aukcję, żeby wyrównać koszta wydarzenia. 

 

 

Zgodnie z sugestią pani Eweliny Sobańskiej z Lasów Państwowych wszystkich uczestników wydarzenia proszę o zapoznanie się z piątym rozdziałem „Ustawy o lasach” dotyczącym ich udostępniania - plik dostępny tu (patrz tekst jednolity) oraz w wersji papierowej czekać będzie na geoczytaczy w bazie eventu. Palaczy papierosów uczulam szczególnie – palimy TYLKO NA POLANCE, a pety wyrzucamy do ogniska lub do worków na śmieci.

 

 

Jeśli chodzi o zaopatrzenie własne: po konsultacjach z miejscowym leśniczym podaję informację, że lepiej kupić wszystko w jakimkolwiek markecie, gdyż najbliższy sklep jest drogi. Na miejscu będzie zapewniony dostęp do toalety, wody pitnej. W bazie będzie można zaopatrzyć się w kubeczki jednorazowe oraz tacki na ewentualne przysmaki z ogniska oraz chusteczki do ogarnięcia się po ogniskowym żarełku. W tymże samym miejscu można będzie się spryskać preparatem antykleszczowym - wystarczy zapytać.

 

Pilnujemy porządku i korzystamy z uroków lasu 

 

 

W bazie eventu dostępne będą na drodze kupna sprzedaży gadżety z poprzedniej Kupalnocki (okolicznościowe kubki oraz wypalane podstawki) - szczegóły na miejscu.

 

Program

W piątek planujemy ognisko na polu namiotowym oraz niespodziankę przyszykowaną przez kolegę verdanta  Przy piątkowym ognisku zostanie ogłoszony zwycięzca rankingu Pomorskiego Keszyna wraz z przyznaniem okolicznościowej nagrody. Ciąg dalszy finału planowany jest na sobotę wieczór zgodnie z ustalonym od paru tygodni planem.

Tuż po stawieniu się w bazie i czynności z tym związanych zapraszam po odbiór pudełek wraz z logbookiem i pisadłem (ograniczona ilość) - w planie jest stworzenie przez uczestników geościeżki "KUPLNOCKA 2016". Zapraszamy zatem na spacer i odnalezienie ciekawych miejsc w okolicy. Koordy wraz z nazwami keszy proszę dostarczać do bazy, gdzie będą dostępne dla wszystkich. Oczywiście jest też możliwość posadzenia własnej keszynki (odbiór logbooka w bazie). Proszę o ukrycie skrzynki w odległości nie większej niż 4 km od bazy. Zwracam uwagę, by przy zakładaniu nie rozkopywać lasu. Wykażmy się sprytem i lotnością umysłu. Zabierzmy ze sobą drobne gadżety/ciekawe maskowania etc. Wszelkie informacje będzie można uzyskać w bazie eventu. 

W sobotę około 11:30 zapraszam na akcję CITO, czyli sprzątanie lasu połączone z keszowaniem - wspomagają nas Lasy Państwowe. Dostaliśmy już od leśniczego konkretny teren do ogarnięcia - teren dookoła jeziora Wyspowo. 

Z kolei popołudniu od godziny 18stej zapraszam do wzięcia udziału w seminarium hobbystycznym, które poprowadzę osobiście (Grazka). To absolutna nowość  Proszę Was o współpracę: przygotujcie 5 - 10 minutowe wystąpienie, w którym krótko opowiecie o swoim hobby, czy innych ciekawiących Was sprawach związanych np. z Waszą pracą\wolontariatem. Można zabrać związane z tematem gadżety. Akcja odbędzie się przy ognisku. Przy tej okazji możemy lepiej poznać nawzajem siebie i swoje zainteresowania.

Finał Pomorskiego Keszyna planowany jest na sobotni wieczór - orientacyjny czas rozpoczęcia to godzina 20sta. Oczywiście w sercu Kupalnocki, czyli przy ognisku.

W niedzielę o 11:30 przyjadą do nas Państwo Dzięgielewscy, częściowo znani już keszerom, którzy odwiedzili Skarby "Pod Dębową Górą" (ponad połowa poszukiwaczy ogwiazdkowała tego kesza). I tu pojawia się gorąca prośba do wszystkich uczestników - przywieźmy ze sobą wszelkie niepotrzebne rzeczy, których powstanie datuje się na rok 1999 i wcześniej. Gospodarze odbiorą od nas wszelkie przywiezione przedmioty i umieszczą w swoim muzeum - ku uciesze przyszłych odwiedzających.

Przy okazji eventu ogłaszam też zbiórkę figurek słoni dla chorej na porażenie mózgowe Marty z Redy. Jej hobby to zbieranie słoni - ma ich już niezłą kolekcję. Kto może - zachęcam do przekazania takiego fanta. Miejsce zbiórki: baza.

 

Ekstra punkt przewidziany na niedzielę niestety nie dojdzie do skutku, ale spróbujemy coś przygotować. Jeśli macie jakieś pomysły co do programu, proszę zgłoście się do mnie: wspólnie spróbujemy je zrealizować. Zapraszam chętne osoby do zgłaszania się jako wolontariusze - pod tym warunkiem możemy przeprowadzić dodatkowe zajęcia. 

 

Zapraszam również na okoliczne kesze (w tym geościeżki Sukkub InO 2014 - Skarby WalhalliKalwaria WejherowskaPomorskie Keszyno).

 

Proszę zgłaszajcie w logach owny i mobilniaki, które razem z Wami będą uczestniczyć w spotkaniu. Póki co wiadomo o zagoszczeniu na evencie następujących skrzynek:

1) Numizmatyczna skrzynka okolicznościowa,

2) Drive in,

3) Tabakiera eliksira...

Wspomagają nas:

 

Lasy Państwowe

 

Śledźcie stronę - zmiany w programie ciągle są możliwe!

 

DO ZOBACZENIA W WYSPOWIE!

 

 

Obrazki/zdjęcia
Dojazd z Nanic
Rozkład jazdy 11