Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Wśród drzew niosących historię - OP8CS1
Niezwykłe miejsce w lasku grodzieckim.
Właściciel: jamiko
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 284 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 01-11-2015
Data utworzenia: 25-10-2015
Data opublikowania: 26-10-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 05-04-2021
60x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 7 obserwatorów
96 odwiedzających
53 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
23 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: ankos, Aynsley, baranek84, Bartek111, crazy_baby, Dallas, deg, Driver, Fajfoklok, galowianie, Holka, Hr. Jan Usz, jemiolka, KEISOR, Khamul, kross, Mensor, oligomonia252007, Pepe1, Tris, unkas, ZaBorZ_PL, ZebraBiała
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

O lesie i naszych inspiracjach

Las Grodziecki, często przez mieszkańców Będzina i okolic nazywany laskiem grodzieckim jest niewielkim obszarem leśnym (wg. Wikipedii zajmuje 149,3 ha), to jednak w połączeniu z jego lokalizacją działa na jego korzyść.

 

Magia lasu

W samym lasku najbardziej charakterystycznym dla nas miejscem było zawsze skrzyżowanie dróg spacerowych, skrzyżowanie dookoła którego znajduje się wiele drzew z wyrytymi podpisami i datami, których początków sami pamiętać jeszcze nie możemy. To zawsze powodowało w nas uczucie niezwykłości tego ciekawego miejsca niosącego w sobie pamięć wielu ludzkich historii. 

Okolice skrzyżowania pamiętają pewnie niezliczoną liczbę pierwszych randek, miłosnych pocałunków, a zapewne także kłótni. Dużo radości i jak sądzimy także nieco smutków. W naszym odczuciu jest to swego rodzaju magia tej części lasku.

Na skrzyżowaniu znajduje się również niewielka kapliczka powieszona na jednym z drzew. Teraz dajmy szansę, aby to miejsce pamiętało również nas - keszerów i abyśmy wspólnie budowali przyszłą historię tej okolicy. W związku z tym przygotowaliśmy naszą pierwszą skrzynkę, skrzynkę, w którą staraliśmy się włożyć wspólną pracę i energię tak, aby przetrwała jak najdłużej, spełniała wszystkie wymogi i nie ingerowała negatywnie w przyrodę.

Dojście do skrzynki

Wiele osób spojrzy na mapę i postanowi dość lub dojechać na rowerze do miejsca ukrycia od strony ulicy Odkrywkowej. My jednak zdecydowanie sugerujemy inne rozwiązanie - rozwiązanie nie prostsze, ale też nie trudniejsze. Nie szybsze, a wręcz nieco dłuższe, ale... zdecydowanie przyjemniejsze. Jeśli dla kogoś nie jest najważniejsze szybkie dotarcie i znalezienia skrzynki, to proponujemy połączyć jej podjęcie z ciekawym spacerem, a może nawet śniadaniem na łonie natury. Wtedy najlepiej podjąć skrzynkę ruszając od strony ulic Modrzewiowej i podążyć na ok 1,5 kilometrowy spacer (w jedną stronę). Ten właśnie sposób dotarcia do skrzynki opisany jest poniżej.

Proponujemy zaparkować na parkingu przy lesie grodzieckim (współrzędne poniżej, w waypointach). Bezpośrednio przy parkingu (choć nieco dalej również) można usiąść i zjeść przygotowane przez siebie śniadanie:

Później ruszamy już w kierunku współrzędnych szybko trafiając na szeroką i wygodną drogę (można dość tam na kilka sposobów i w zależności od tego, w którą stronę ruszymy od parkingu, idąc do skrzynki nie będzie żadnych dodatkowych skrzyżowań albo zdarzy się jedno - wtedy skręcamy w lewo, co przedstawione jest na mapce poniżej).

Po drodze na spacerowiczów czekają takie widoki:

Po przyjemny spacerku pojawi się skrzyżowanie z charakterystyczną kapliczką.

O skrzynce

Samo znalezienie skrzynki nie powinno sprawić nikomu problemu. Współrzędne są dokładne, choć jak wiadomo w lesie mogą nieco szaleć, dlatego bardziej niecierpliwi mogą odkodować podpowiedź lub podejrzeć spojler. Pomimo tego, że skrzynka nie powinna być trudna do znalezienia, liczymy, że spodoba się nie tylko sam las i to magiczne miejsce, ale również kesz. Mamy też nadzieję, że przetrwa tam sporo czasu.

Bardzo dziękujemy rodzinie Marta_Julka za spacer i pomoc w umieszczeniu skrzynki w odpowiednim miejscu.

 

Dodatkowe waypointy
Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Parking przedstawiony w opisie skrzynki.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Wjazd na opisywany parking
Kapliczka na skrzyżowaniu
Gdzieś tutaj