Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
[PK] Afera jak ch........ - OP8CPS
Pomorskie Keszyno
Owner: baloniarz
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 114 m. ASL.
 Region: Poland > pomorskie
Cache type: Traditional
Size: Small
Status: Archived
Date hidden: 20-10-2015
Date created: 20-10-2015
Date published: 20-10-2015
Last modification: 30-08-2020
33x Found
0x Not found
1 notes
watchers 2 watchers
61 visitors
32 x rated
Rated as: Excellent
19 x recommended
This cache is recommended by: abigeo, Badzia Gadzia, bamba, bodziu79, elmodemonico , GeoKrecik, harpus, Hellena, Jacek.T, Klucken, kociewie, Kubacki, ladybird78, Miki., Mycha, pichu., Qbacki, Sovek, wolny
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Dangerous Cache  Bike  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Kesz należy do projektu

pk

Wylosowane kategorie:
Rozmiar kesza: wielkość mała
Typ: joker
Miejsce ukrycia: widok/krajobraz
Sposób ukrycia: z fabułą

 

Wylosowane kategorie mi podpasowały, oprócz jednej - skrzyneczka  "z fabułą" brrry. Mimo to postanowiłem zaprezentować Wam pewną historię, zaznaczam to nie moja historia i nieco się wahałem czy jej użyć. Zdecydowałem się, więc mamy skrzyneczkę "Afera jak ...".

Na miejscu przygotowałem dla Was pewną instalację, starałem się, aby odpowiadało to temu co było w owej historii. Na kordach znajdziecie swojsko wyglądający pojemnik z rolką papieru. To tam jest zapisana owa historia. Aby odnaleźć małego kesza wcale nie trzeba czytać tej historii. Wprawne oko wypatrzy coś innego. Nie mniej jednak cała instalacja nabiera sensu dopiero po zapoznaniu się z historią.  Bardzo proszę szanownych keszerów o niekorzystanie z zainscenizowanej tam instalacji!!!

DANE TAKTYCZNE : Na miejsce można dotrzeć na przynajmniej dwa sposoby, po 1. można tu dojechać rowerem z dworca PKS/PKP, ścieżką wzdłuż nieczynnych torów; po 2. można zaparkować w pobliżu kordów ok 100m przed lub ok 60 za (przy wjeździe do zakładu), pokonujemy barierkę, mały suchy rów i udajemy się schodami na górę.

Atrybut "skrzynka niebezpieczna" - kesz jest na stromym zboczu, w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych można się pośliznąć i na 4 literach zjechać w dół. Zalecane jest posiadanie rękawiczek.

UWAGA: kesz jak i cała instalacja jest moją własnością. Na rolce papieru "cytuję" czyjąś historię. Zawiera ona kilka sformułowań zawierających słowa powszechnie uznawane za nieprzyzwoite. Nie chcesz nie czytaj! Nie zaleca się czytać na głos przy dzieciach, ewentualnie w kilku miejscach można newralgiczne słowo zastąpić pauzą lub je nieco przekręcić. Osoby, które zdecydują się na przeczytanie tej historii (a warto, testerzy, kulali się ze śmiechu, inni aż płakali - też ze śmiechu) proszeni są o bardzo dokładne zabezpieczenie "zwoju" przed wilgocią. Kesz raz zniszczony przestaje istnieć!

Kilka metrów na "N" od kordów jest fajne miejsce widokowe, więc i  tą kategorią mam nadzieję zrealizowałem.

UWAGA Nie trzeba szukać tam gdzie jest woda, to tylko odwzorowanie HISTORII. Kesza szukać należy w tym co wodę odprowadza a tam jest sucho.

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Log entries: Found 33x Not found 0x Note 1x All entries