Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Marianów - obszar Natura 2000 Dolina Dolnego Bugu - OP8ACY
Marianów - spokojna miejscowość tuż przy południowej granicy obszaru Natura 2000 Dolina Dolnego Bugu.
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 84 meter NAP
 Provincie: Polen > mazowieckie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Tijd: 0:10 h    Lengte: 0.10 km
Geplaatst op: 26-07-2015
Gemaakt op: 30-06-2015
Gepubliceerd op: 26-07-2015
Laatste verandering: 27-07-2015
30x Gevonden
1x Niet gevonden
1 Opmerkingen
watchers 5 Volgers
36 x Bekeken
14 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Miejsce ukrycia skrzynki znajduje się w graniach obszaru Natura 2000  "Dolina Dolnego Bugu" (PLB 140001). Obszar ten obejmuje ok. 260 kilometrowy odcinek rzeki oraz doliny Bugu, od ujścia Krzny do Bugu, aż do Jeziora Zegrzyńskiego. Większość obszaru zajmują suche , ekstensywnie użytkowane pastwiska. Wokół dawnych koryt rzecznych , na starorzeczach oraz przy ujściach rzek do Bugu utworzyły się obszary bagienne. Koryto rzeczne posiada charakter naturalny, prawie nie zmieniony przez człowieka. W nurcie powstały liczne, piaszczyste wyspy (nagie lub porośnięte wierzbowymi lub topolowymi łęgami nadrzecznymi). Wzdłuż rzeki występują dobrze rozwinięte zarośla wierzbowe.

Dolina Dolnego Bugu to ważna ostoja ptaków wodno-błotnych i  jedno z nielicznych w Polsce stanowisk lęgowych gadożera. Występują tu co najmniej 22 gatunki ptaków z Załącznika I Dyrektywy Ptasiej, 6 gatunków z Polskiej Czerwonej Księgi (PCK). Wysokie zagęszczenie posiadają takie gatunki, jak bocian biały, kania czarna, derkacz, wodnik i samotnik. Liczna jest też fauna bezkręgowców, m.in. interesujące gatunki pająków ( Agyneta affinis, A. saxatilis, Chocorna picinus, Enoplognatha thoracica, Enophrys aequipes, Hahnia halveola, Iberina candida, Leptyphantes flavipes, Styloctetor stativus).

(Powyższe informacje na podstawie bazy danych GDOŚ)

Kesz leży sobie tuż przy drodze. Charakterystycznym punktem jest kolejna tablica edukacyjna przygotowana przez Powiat Wołomiński. skrzynkę znajdziemy ok. 5 metrów od tej tablicy w kierunku przeciwnym do widocznego skrzyżowania dróg - jest w połowie drogi między znakiem drogowym a tablicą. Tak a propos na skrzyżowaniu widoczna jest jedna z wielu okolicznych kapliczek (niektóre z nich są dość wiekowe i cenne - być może uda się uzupełnić opis o te najcenniejsze). Kesz zadomowił się na poziomie gruntu, ale nie w ziemi. Współrzędne powinny zaprowadzić do charakterystycznej pozostałości po elemencie przyrody. Więcej podpowiedzą zdjęcia i ukryty tekst.

Jest to jedna z 15 skrzynek, zakładanych przez Starostwo Powiatowe w Wołominie (http://powiat-wolominski.pl) w ramach realizacji zadania pn. "ROWEROWI POSZUKIWACZE SKARBÓW – urządzenie infrastruktury terenowej, służącej edukacji przyrodniczej na terenach objętych ochroną przyrody w powiecie wołomińskim", dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (http://www.wfosigw.pl).

WFOŚiGWW najbliższym czasie udostępnimy kolejne, schowane w ciekawych miejscach i bogato wyposażone na starcie skrzynki.

ZAPRASZAMY DO SZUKANIA I POZNAWANIA PRZYRODY POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO!!!Powiat

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Tablica edukacyjna nieopodal
W połowie drogi między tablicą a znakiem
Dokładnie po drugiej stronie drogi
Już bardziej oczywiste nie może być ...