Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Willa Jakuba Wiwe - OP8A66
Właściciel: Plebek
Założyciel: nilu
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 208 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Tymczasowo niedostępna
Data ukrycia: 01-07-2015
Data utworzenia: 22-06-2015
Data opublikowania: 01-07-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 28-01-2023
215x znaleziona
2x nieznaleziona
4 komentarze
watchers 12 obserwatorów
263 odwiedzających
178 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
77 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Aki., Aldavar, Andre0373, anoriell, art_noise, Aynsley, Azymut, bamba, bartekt1702, blackcoffee, BlueAsia, Błękitna Team, Bramstenga, brixtom, Brym, Chochlik., Chorizo, Ciachol, crazy_baby, daroo88, dawidnd, descarado&kolorteczy, dzejbi, efferus, elmodemonico, Endriu86, ForgottenSilesia & poTomek, fredzio, freney, Gacekk, GroźnyMistrz, hobbbysta, Ivinithil, Jeanpaul, Kao, KasiaNnn, KEISOR, kolorteczy, konstancik, kurier, Limon, Maleska, marass1111, Michal+, mieszko, Minior&son, misiek_siersciuch (m_si), moku.stg, Nati., night_time, nilu, PaaaP, Pawello, Polprzewodnik, poop, Psikiszek, Rausz, ronja, Ryjek+, SaYa, scajnet, sedi, Serengeti, Skyqen, tat11, tomaszg, Tris, tuchlin, uhuhu, unieski, unkas, vulpecula, winterhawk, Wojstef1, Wojtek., Zemynele, Zuza007
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

‘Wewnątrz willi niewiele przetrwało z dawnego wystroju i wyposażenia. Jednym z najciekawszych obiektów jest cenne pianino z końca XIX wieku zdobiące hall na parterze. Powstało ono w znanej firmie warszawskiej "Jan Kerntopf i Syn". Okres świetności ma już za sobą, ponieważ jest rozstrojone i bardzo rzadko używane. Obok instrumentu mamy schody ujęte w arkadę, po bokach której na ścianie umieszczono dwa reliefy, czyli płaskorzeźby. Przedstawiają korowód postaci w greckich szatach. Jest to nawiązanie do popularnego w sztuce antycznego motywu apollińskiego.


Z ustaleń prof. Krzysztofa Stefańskiego z UŁ, autora pomnikowej monografii "Łódzkie wille fabrykanckie", wynika, że rezydencję zbudowano w latach 1889-90 dla Jakuba Vivego i jego żony Natalii z domu Rohrer. Gospodarz i jego wspólnik Henryk Feder byli właścicielami pobliskiej przędzalni bawełny. Jakub Vive zmarł w 1906 , a jego żona w 1918 roku. Jednak znacznie wcześniej, bo już w 1899 roku willa została sprzedana Aronowi Bredschneiderowi, właścicielowi fabryki bawełnianej przy ul. Piotrkowskiej 111. Potem właściciele co rusz się zmieniali, zaś w 1912 roku zostali nimi Gilel (są też wersje, że Gitel) i Margola Drabkinowie posiadający firmę przy ul. Piotrkowskiej 61. Ich syn Wolf mieszkał w willi w latach 30. Podczas II wojny światowej najpewniej zajęli ją Niemcy, zaś po jej zakończeniu urządzono tu przedszkole. ‘ (źródło)

 

 

WAŻNE- skrzynkę odkładamy na środku, równo  nie na górze, nie na dole, nie na prawo, nie na lewo na środku jest to bardzo ważne aby skrzynka przetrwała długo.

Z góry dziękuję.

Geokret

Geokret  Bzik - Całkowity dystans: 0 km

Obrazki/zdjęcia
Warto odwiedzić wnętrza.