Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
GDKJ Trznadlowa/Trzmielowa Dolina - OP89DU
Właściciel: Tomal_C
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 522 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Duża
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 21-05-2015
Data utworzenia: 21-05-2015
Data opublikowania: 21-05-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 23-05-2015
17x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
42 odwiedzających
15 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
8 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: [ocenzurowano_1], kazio i lila, Majonez299, michal_2002, palinq, Tisia, Whatever, wiolinka
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Opis PL

Jest to skrytka zagadkowa. Współrzędne podane w systemie nie są współrzędnymi miejsca ukrycia skrytki. Do jej znalezienia będziemy potrzebowali dwóch innych keszy:Przełęcz Widok + Fioletowe Pola, albo Droga w Błękit + Budki Lęgowe.

Miejsce: Witamy nad Trzmielowa Doliną – zwaną również Trznadlową. I chociaż Trznadle bez wątpienia są dużo przyjemniejszymi zwierzątkami niż Trzmiele, to nie one są najważniejsze w tym keszu.

W Trznadlowej Dolinie widać ruiny zabudowań. Jednak odpowiedz na temat jej funkcji nie jest już tak łatwa. Według niektórych po I Wojnie Światowej mieścił się tu stajnia. Jednak to nie musi być prawda. Stańmy w południowej części terenu, gdzie to widocznie nakreślone jest wejście na pierwszą kondygnację budynku. Zapewne istniał tu most, który łączył obiekt z otoczeniem. Ogromne okna, które w późniejszym okresie zostały zamurowane, musiały wprowadzać niebywałą ilość światła do części która mogła być reprezentacyjną. Zaznaczone stropy dzieliły budynek ze względu na funkcję – gospodarczą na dole, reprezentacyjną wyżej… a może jeszcze wyżej część dla obsługi? Albo noclegowa? Czy to był budynek mieszkalny, czy stajnia z noclegami, czy dworek łowiecki – musiał stanowić niesamowity element krajobrazu, a w połączeniu z otoczeniem, musiał przyciągać ludzi. Tak czy inaczej – każdy może mieć własne pomysły odnośnie tego jak wyglądał i co się działo w tych czterech ścianach…

A z części bardziej prawdopodobnych: po II Wojnie Światowej mieścił się tu folwark/PGR i, jak w większości przypadków pałaców czy dworów przerabianych na PGRy na dolnym śląsku, doprowadziło to obiekt do znacznych zniszczeń, aby zakończyć swój dostojny by w roku 1989, gdy to budynek stał się własnością straży pożarnej, która wykorzystała go jako jedynie materiały budowlane do innych swoich inwestycji.

Skrytka: Jest to skrytka zagadkowa. Współrzędne podane w systemie nie są współrzędnymi miejsca ukrycia skrytki. Do jej znalezienia będziemy potrzebowali dwóch innych keszy. Aby umożliwić dwojakie podejście do niego, współrzędne jak i kod do otwarcia będą w 2 skrzynkach od kierunku Kapelli
(GDKJ Przełęcz Widok + GDKJ Fioletowe pola)
jak i od Komarna
(GDKJ Droga w Błękit + GDKJ Budki lęgowe).

Wpisy do logu: znaleziona 17x nieznaleziona 0x komentarz 0x Obrazki/zdjęcia 1x Wszystkie wpisy Galeria