Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[SIO] GOLA JEDNAK ŻYJE - OP8899
Historia Goli..... c.d.
Właściciel: atena.pl
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 277 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Czas: 1:00 h    Długość trasy: 1.00 km
Data ukrycia: 11-04-2015
Data utworzenia: 12-04-2015
Data opublikowania: 12-04-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 09-08-2015
16x znaleziona
0x nieznaleziona
4 komentarze
watchers 3 obserwatorów
11 odwiedzających
13 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
6 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agatha, deg, diskobanditts, HaCek, karwdo, Marcello002
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Skrzynka niebezpieczna  Wymagany dodatkowy sprzęt  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

              Skrzyneczka założona na cześć i chwałę Biksowego Miszungu.

                     MIEJSCE              ROZMIAR                  TYP                 SPOSÓB UKRYCIA  

       opuszczone                  mała                 multicache                  magnetyk

Skrzyneczka jest kontynuacją pewnej historii,która zaczęła się prawie rok temu w Katowicach w parku Zadole: OP6B9F.  

       

Gola zostawiając na pożegnanie Witkowi skrzyneczkę, zwlokła się resztkami sił z podłogi i postanowiła ostatni raz przejechać się swoimi ukochanymi KŚ gdzie tory poniosą.  Nie chce robić Witkowi kłopotu nie zasługuje on na to.   

Witek i garstka ich wspólnych przyjaciół szybciutko poradzili sobie z odnalezieniem skarbu. Witek jednak przeżył szok jak zobaczył co zawierał pojemnik, ich pierwsze, amatorskie nagrania i jakiś tajemniczy symbol oraz adres strony.

Rozpłakał się ze wzruszenia, ale ... gdzie jest Gola, przecież do tej pory nie odnaleziono ciała więc jest jeszcze nadzieja, chociaż z każdym dniem coraz mniejsza. Wszystko wskazywało na to, że chce opuścić go na zawsze. Wie jak kochała kolej i jedyny dla niej środek lokomocji to KŚ. Najbliższa stacja to Ligota, natychmiast trzeba tam biec. Chwila, ale gdzie i czego szukać. Przypomina mu się adres strony www. Wchodzi, rejestruje się, loguje, mapa, jest dworzec kolejowy Katowice Ligota i jest tajemniczy symbol OP8899, który podświadomie miał cały czas w pamięci.

1. Podchodzi na kordy i oczom nie wierzy, wszystko zastawione, niedostępne, jeden wielki plac budowy  i potężna plandeka z napisem Przebudowa Dworca Kolejowego Katowice Ligota. Zdruzgotany pada na trawnik, za późno. Nagle wśród wiecznie zielonych gałązek (Gola lubiła ten kolor, kurcze dlatego coraz częściej myśli o niej w czasie przeszłym) dojrzał coś co przykuło jego wzrok, sięga, otwiera, czyta i już wie gdzie iść dalej.

2. Zdyszany wbiega po schodach, staje, już tylko w samej futrynie drzwi i nie wie czego szukać. Setki myśli, a każda następna coraz bardziej przerażająca. Przypomina sobie, że Gola uwielbiała wszystko co związane z wojskiem. Od rana do wieczora chodziła w moro, pięknie w nim wyglądała hm ... bez niego z resztą też. Przeszukuje wszystkie dostępne i niedostępne zakamarki aż w końcu przy skarpie, pośród betonów, za cegłą znajduje wciśnięty jej ulubiony .... Widać nie bez powodu ma takie wspomnienia.

          

3. Kolejna wiadomość bardzo chaotycznie napisana. Gola opada z sił. Potrzebuje pomocy. Witek przedziera się przez haszcze prawie przyklejony do resztek muru, ale przed torami schodzi ze skarpy, jest za bardzo na widoku wieży kontrolnej. Mija zakratowany barak, mija totalną ruinę, podchodzi do budynku, który też jest zamknięty i następny kołowrót myśli, gdzie i czego szukać. Znowu wspomnienia, Gola nawet w dobie poczty elektronicznej wysyłała listy tradycyjnie. Chwila zastanowienia i już wie gdzie szukać. Wymacał, akurat tam sięgnął ręką, znowu podświadomość. Skąd Gola wzięła taki sprzęt, neodymki nówki i ta srebrna taśma pod kolor. Była na to przygotowana, czy ktoś jej pomaga hm ...

4. Uf… to miejsce już widać, trzeba tylko przejść wzdłuż torów, odnaleźć schody i tam już będzie Gola. Witek dawno nie był tak szczęśliwy, że to koniec ich bezsensownej gonitwy. Biegnie co tchu, staje przed kratą, która jednak okazuje się zaryglowana kłódkami. Rozgląda się z przerażeniem, robi mu się słabo, brakuje powietrza. Nie poddaje się jednak, obchodzi budynek i od strony torów znajduje parę metalowych szczebli na dach. Witek nie wierzy już, że znajdzie Golę żywą, nie wierzy nawet, że w ogóle ją znajdzie. Wchodząc resztkami sił, totalnie załamany i mega zmęczony, zauważa coś w rynnie. Znowu wracają dziwne wspomnienia ale tym razem jej ostatnich zakupów na stronie magnesy.pl hm...

     

5. Szybkie spojrzenie z góry i widzi już miejsce skąd Gola opuściła dworzec, nie zdążył. Jakiś szósty zmysł podpowiada, że jednak musi tam zajrzeć i zrozumieć dlaczego odpłynęła.

Przeczytaj uważnie całość, wszystko ma znaczenie. Powiąż informacje w terenie z punktami historii oraz spojlerami a pomożesz Witkowi podążać za Golą, a może nawet ją odnaleźć. Całość historii  składa się ze startu, 3 etapów pośrednich i finału czyli z 5 miejsc do odwiedzenia. Z etapów nic nie zabieramy tylko czytamy i odkładamy na miejsce. Dla bezpieczeństwa są po dwie takie same wiadomości. Koniec historii został zmieniony ponieważ jeden etap uległ lekko rewilitaryzacji.

Zachowaj bezpieczeństwo, ostrożność i rozwagę, teren nie jest monitorowany ale jest w ścisłym sąsiedztwie działającego Dworca Kolejowego. Zalecane podejmowanie do zapadnięcia zmroku aby ograniczyć użycie latarek. Podjęcie epilogu jest trochę wymagające. Postarajcie się nie utopić kesza.

Standardowo wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i bez mojej zgody nie mogą być kopiowane ani upubliczniane. 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
start
etap 1
.......
etap 2
........
.......
etap 3
finał