Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Projekt Gryf - suplement - OP888A
czyli na wieczną rzeczy pamiątkę.
Właściciel: got100
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 24 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 10-04-2015
Data utworzenia: 10-04-2015
Data opublikowania: 10-04-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 23-10-2021
85x znaleziona
2x nieznaleziona
9 komentarze
watchers 4 obserwatorów
133 odwiedzających
71 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
36 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Adiki, Agata*, Browarzy, buuka, Cloud, Czarodziej, Dana i Piotr, Dezerter, djdioda, dulus-y, G0cha, Geogosia, Indolent, jjjtstdpl, kaszel3, Kielbek, Kika, KoMa69, konger, Kyioshi, makotka, Mieszko_K, mirtis, Molly1 (iwmali), Mycha, Norbert&Asia, Pipelki, pkpk, reggaeteam, Romanas, Szarlih, Tataminiakus, telefonalarmowy, TSW, Verdant, Youstyn@
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

1

"Projekt Gryf", to kilka miesięcy pracy dziesięciu ekip. "Projekt Gryf", to sto skrzynek schowanych w lesie. "Projekt Gryf", to przygoda, niesamowite przeżycia, a przede wszystkim, piękny las i fajne kesze. Dla niewtajemniczonych, w paru zdaniach spróbujemy przybliżyć ten projekt, dla osób które go już zdobyły lub są w trakcie zdobywania, kilka faktów, które być może ich zaciekawią.


Tak więc do rzeczy. Inauguracja projektu miała miejsce 26.07.2014 w Zalesiu, w samym sercu Puszczy Wkrzańskiej. Nasz mitologiczny stwór, który rozpostarł swoje skrzydła w tych pięknych lasach, ma szerokość 3.84km, a jego długość (ewentualnie wysokość) wynosi 5.21km. Kesze, rozmieszczone są średnio co 318 metrów, a wszystko to na powierzchni ponad 20km2. Dystans do przejścia, licząc po obrysie, to blisko 31km. Opisy skrzynek podejmują tematykę zachodniego Pomorza, jego historii, ciekawostek i spraw bieżących. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przekazali Wam również informacji bardziej przyziemnych.

A więc: na dzień 27.06.2015, poszczególne kesze projektu, były podejmowane 4580 razy, co średnio daje 45 znalezień na skrzyneczkę. Wszystkie razem otrzymały jak do tej pory 1068 zielonych gwiazdek, a 90%, ma na swoim koncie chociażby jedną z nich. Dane te należy wzbogacić jeszcze o informację, że założyciele, jakością i wykonaniem swoich keszy, spowodowali, iż 35 skrzynek projektowych, znalazło się i to w tak szybkim czasie, na liście Top 1000, czyli liście
najfajniejszych keszy w Polsce.

Na zakończenie tego króciutkiego podsumowania, pragniemy jeszcze wszystkich poinformować - a głosującym na naszego pół lwa, pół orła podziękować - iż :

"Projekt Gryf" został wybrany najlepszą geościeżką roku 2014 w kraju.

Na dzień 15.01.2017, poszczególne kesze projektu, były podejmowane 8039 razy, co średnio daje 80 znalezień na skrzyneczkę. Wszystkie razem otrzymały jak do tej pory 1805 zielonych gwiazdek, a 100%, ma na swoim koncie chociażby jedną z nich.

Keszerzy na projekt poświęcili łącznie 636 keszo-dni. Liczba wszystkich zdobywających skrzynki projektu to 162.


A oto założyciele: Dezerterzy, DriadaK, dulus-y, Geogosia&kaczix, got100, iwmali, Norbert&Asia, Pipelki, QFerki squad, Wolfszpaki.

*informacje zaczerpnięte z wikidezerter

Dane z "placu boju", można śledzić na bieżącą o Tu, a zresztą po co śledzić:)? Załóż dobre buty, weź kompas, coś do picia i ruszaj w teren. GRYF CZEKA - ZAPRASZAMY.


Opis kesza: Kordy wskazują miejsce gdzie dawniej była pamiątkowa tabliczka. Samej skrzyneczki szukaj w charakterystycznym drzewie po lewej stronie, za ścieżką. Do odłożenia kesza, może przydać się latarka.

Hasło: Nie zdobędziesz go w terenie. Odrobina sprytu, kojarzenia faktów i umiejętności czytania pozwoli Ci je szybko odgadnąć. Są nim dwa wyrazy pisane bez cudzysłowia, za to drukowanymi literami.

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.