Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Staw Kajakowy - Sztauwajery - OP87XX
Dolina Trzech Stawów
Właściciel: Tisia
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 257 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 28-03-2015
Data utworzenia: 28-03-2015
Data opublikowania: 28-03-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 21-05-2021
71x znaleziona
8x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 6 obserwatorów
68 odwiedzających
61 x oceniona
Oceniona jako: dobra
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agatha, Whatever
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
      Sztauwajery czyli po polsku Dolina Trzech Stawów to park i kompleks rekreacyjno-sportowy, znajdujący się w Katowicach, niemal w centrum miasta, w dzielnicy Osiedle Ignacego Paderewskiego - Muchowiec.
Jest to teren położony w sąsiedztwie obszarów zurbanizowanych, dość intensywnie wykorzystywany rekreacyjnie, otoczony całkiem sporymi połaciami lasów. Istnieje tu duże zróżnicowanie siedliskowe: kilka gatunków roślin i płazów chronionych no i ważki ;) Jest to też miejsce żerowania na trasie przelotu wielu gatunków ptaków. Z Doliną sąsiaduje lotnisko Katowice- Muchowiec użytkowane przez amatorów awionetek i szybowców z Aeroklubu Śląskiego.
 
Nazwa Doliny wzięła się od trzech wyróżniających się wielkością zbiorników wodnych, dla zainteresowanych rozwinięcie w linku.

 

      Na terenie parku znajduje się mała plaża, kąpielisko, przystań wodna z boiskami do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodnego, siłownia w parku, place zabaw, restauracje, stoliki z szachownicami, stanowiska do gry w tenisa stołowego, stadnina koni, parkingi; przebiega tędy też szeroka, idealnie wyasfaltowana ulica, na której możemy pośmigać na rowerze, rolkach czy innym longboardzie oraz niezliczone ścieżki spacerowe.

        

       Drugi pod względem wielkości zbiornik na Dolinie to Staw Kajakowy.

Jest atrakcją wędkarską, bo to właśnie ten zbiornik zarybiany jest osobnikami jesiotra – ryby, która dziko nie występuje na terenie naszego kraju. W Polsce znajduję się pod całkowitą ochroną. Jest ceniony za mięso i ikrę. Z pęcherza pławnego tej ryby wytwarza się wysokiej jakości klej.

Idąc na południe wzdłuż brzegu docieramy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w którego skład wchodzą m.in. kąpieliska, boiska oraz “Camping 215”. Wypoczywając nad stawami można skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu wodnego, a w okresie letnim prowadzone są przez instruktora “Wakacje na wodzie”. Do dyspozycji jest też kort tenisowy. Na terenie campingu znajduje się m.in. restauracja “Pan de Rossa”, gdzie można skorzystać z bogatej oferty różnorodnych potraw. Jest to również siedziba pierwszej profesjonalnej szkoły barmańskiej na Śląsku.

 Zapraszam:) 

Obrazki/zdjęcia
widok na okolicę.
tu