Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Jaskinia Nowa na Miedziance - OP87SD
Właściciel: gagu
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 321 m n.p.m.
 Województwo: Polska > świętokrzyskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 20-03-2015
Data utworzenia: 19-03-2015
Data opublikowania: 20-03-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 21-03-2015
53x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 2 obserwatorów
97 odwiedzających
39 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
15 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agatha, blackcoffee, deg, efferus, elf19586, galowianie, kazio i lila, kramek23, marvet, misiek, Nefryt+, payut89, Tisia, Whatever, ZEUSv8
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Potrzebna latarka  Wymagany dodatkowy sprzęt  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Otwór jaskini, najprawdopodobniej naturalny, ma kształt zbliżony do prostokąta o bokach 1,0 x 0,6 m. W otworze znajduje się zaklinowany kamień utrudniający dostęp do środka. Za otworem rozpoczyna się szczelinowata studnia o głębokości 6 m nieznacznie rozszerzająca się ku dołowi. Jej zachodnią ścianę w środkowej części tworzą zaklinowane bloki skalne, a na dnie znajduje się niewielki kamienny stożek usypiskowy. Z dna studni w przeciwległych kierunkach odchodzą dwa korytarze. Jeden w kierunku południowo-zachodnim (SWW) o długości 2,5 m opada nieznacznie i kończy się zagruzowaną szczeliną. Drugi, podążający w kierunku przeciwnym (ENE) ma długość 4 m, w dalszej swojej części staje się stromy i kończy się zagruzowaną szczeliną, której kontynuację widać w zawalisku. Około 1 m przed końcem tego korytarzyka otwiera się ciasna studzienka o głębokości 1,5 m, za którą znajduje się sala o wymiarach 3,5x8 m i wysokości do 2 m. Spąg sali pokryty gliną i rumoszem skalnym opada ku S. W najdalej na S wysuniętej części sali znajduje się najniższy punkt jaskini -10 m. W zachodniej części sali znajduje się krótkie, ciasne połączenie z sąsiadującą sztolnią „Trzy Kominy”.

Jaskinia rozwinęła się w wapieniach środkowego dewonu na szczelinie tektonicznej 800/900. Dno korytarzy pokrywa rumosz skalny, w niedostępnych szczelinach znajduje się osad piaszczysto-ilasty. Na ścianach widoczna jest mineralizacja malachitowa.

Do dna studni wejściowej dociera światło rozproszone. Jaskinia jest sucha, jedynie w czasie opadów i topnienia śniegu wilgotne są ściany i dno studni.

Źródło: http://jaskiniepolski.pgi.gov.pl/

 

Skrzynkę podejmujesz na własne ryzyko i odpowiedzialność. Potrzebna asekuracja i odpowiednie umiejętności. Jeśli ktoś czuje się na siłach może spróbować zapieraczki.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
gdzieś znad kesza
lewa strona, może nawet przed kadrem foty