Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
WWK: Wrocław Psie Pole - OP877J
Hundsfeld | Wrocławski Węzeł Kolejowy - Stacja (53)
Właściciel: xytras
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 122 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 22-02-2015
Data utworzenia: 22-02-2015
Data opublikowania: 22-02-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 02-06-2020
88x znaleziona
3x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 6 obserwatorów
136 odwiedzających
63 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
29 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: AER, Aki., bamba, Chochlik., crazy_baby, czesio, dziku i Bartuś, Driver, Esi4, ForgottenSilesia, G R A B S, Gacekk, GFS, gura11, Jendrej_, Jeździec, krogulec, mixen6, MPK_TEAM, mrwplk, mziolko, night_time, Opona Tramwajowa, Phoebe, railman, rexlu, rubin, straznik, Wesker, yurras
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Weź coś do pisania  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

  


WWK: Wrocław Psie Pole

 

Skrzynka jest częścią geościeżki - Wrocławski Węzeł Kolejowy: KLIK

Mapa: KLIK - skrzynka dotyczy stacji oznaczonej jako nr 53 na mapie

Rok budowy: 1868; Nazwy historyczne: Hundsfeld (1868 - 1930), Breslau Hundsfeld (1931 - 1945), Wrocław Psie Pole (od 1945)


Wrocław Psie Pole - Budowę stacji rozpoczęto w 1865 r. w ramach realizacji linii Wrocław - Kluczbork - Fosowskie przez Towarzystwo Kolei Prawego Brzegu Odry (Rechte Oder Ufer Eisenbahngesellschaft, ROUE). Ruch na całej trasie otwarto 15 listopada 1868 roku. W 1884 r. zbudowano odgałęzienie do Trzebnicy. Budynek dworca powstał na przełomie 1885/1886. W latach 1901 i 1937 powstały na stacji nastawnie.

na zdjęciu: budynek dworca jeszcze przed włączeniem Psiego Pola do miasta Breslau.

 

W 1928 roku, po włączeniu Psiego Pola do Wrocławia zmieniono nazwę stacji na Breslau-Hundsfield. Po drugiej wojnie światowej do stacji Psie Pole docierały jako pierwsze nieregularne pociągi wojskowe. W lipcu 1945 r., po prowizorycznej odbudowie mostu na rzece Widawie, wznowiono ruch do Wrocławia Nadodrza. Po wstrzymaniu ruchu do Trzebnicy w 2000 r. dokonano przebudowy stacji. Wjazd na ową linię z peronów stał się niemożliwy. Stacja obsługiwała dwie bocznice zakładowe - do PZL Hydral i do firmy Stolbud. Tę pierwszą rozebrano w 2012 r. W kierunku Zakrzowa kursuje pociąg zdawczy do tamtejszego Polaru. Dziś stacja obsługuje pociągi do Kluczborka i do Trzebnicy. Budynek dworca wyremontowano w 2009 r. w ramach uruchomienia linii do Trzebnicy. Czynna jest tylko jedna nastawnia od strony Oleśnicy która kieruje także ruchem do Trzebnicy.

Dla miłośników załączam schemat stacji: KLIK

na zdjęciu: budynek dworca w obecnej formie (po renowacji)

źródła tekstów i zdjęć: *wikipedia.org *dolny-slask.org.pl *semaforek.kolej.org.pl

 OC Hall of Fame: FTF: straznik STF: MPK_TEAM TTF: Zawsze25

 

Kesz:

Skrzynka znajduje się w miejscu bardzo ruchliwym i objętym monitoringiem, więc skorzystaj z kunsztu keszerskiego by nie zdradzać swoich zamiarów. Niczego nie wyrywamy, nie demontujemy, nie używamy żadnej siły, przy szukaniu użyj wzroku i Swoich fałdów pod kopułką a z pewnością logbook szybko do Twych rączek trafi. Odpuść sobie skrzynkę gazową i wszelkie parapety - tam kesza na pewno nie ma. Podczas szukania nie musimy zbliżać się do torów, kesz ukryty w miejscu ogólnodostępnym od strony ulicy. Budynek dworca jest również budynkiem mieszkalnym - nie świecimy po oknach, zachowujemy się jak należy. Maskowanie można spotkać w kilku oczywistych miejscach na tej stacji, jednak tylko jedno z nich zawiera to czego szukasz. Nie zapomnijcie długopisu bo w keszu go nie znajdziecie.

Uwaga, niezbędna będzie pęseta do wyjęcia logbooka, maskowanie przytwierdzone jest na stałe, podejmujemy z niego sam dziennik. Bądźcie delikatni, nie potrzeba żadnej siły.

Powodzenia!

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
archiwalne
obecnie