Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Dawne Magazyny Broni - OP874A
Właściciel: Sze100
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 45 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 15-02-2015
Data utworzenia: 15-02-2015
Data opublikowania: 15-02-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 25-02-2015
29x znaleziona
2x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 0 obserwatorów
69 odwiedzających
23 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Przygraniczny las pomiędzy Lubieszynem a Kościnem znany mi jest od dawna, od zawsze nurtowały mnie też znajdujące się w nim ruiny po jakichś zabudowaniach. Jak się doczytałem na Internecie były to dawne magazyny broni użytkowane najpierw przez Niemców a następnie przejęte przez Armię Czerwoną podczas II WŚ. Czerwoni bracia rozkradli wszystko co było im przydatne i w trakcie opuszczania tych ziem wyburzyli wszystkie zabudowania. Dziś na terenie lasu znajduje się droga z betonowych płyt, pozostałości magazynów w postaci stropów dachowych, resztki bram, okopy, dziury itp. W latach 90 było tu sporo żelastwa w postaci łusek po nabojach, zawleczek od granatów jak i samych niewybuchów. Sam znalazłem tam za małolata pocisk moździerzowy. Legendy głoszą o minach przeciwpiechotnych, działkach samolotowych itp.  Teren został oczyszczony przez saperów ale UWAGA: POD ZIEMIĄ NA PEWNO ZNAJDUJĄ SIĘ NIEWYBUCHY RÓŻNEGO RODZAJU DLATEGO JEŚLI COŚ ZNAJDZIEMY I NIE JEST TO PUSZKA CZY INNY ŚMIEĆ TO NIE BIERZEMY TEGO DO RĄK.

Źródło: http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=66&t=12806

http://odkrywca.pl/okolice-szczecina,95360.html

Dojazd: W Lubieszynie jadąc od Szczecina skręcamy w lewo za stacją BP. Wjeżdżamy na poniemiecką drogę z betonowych płyt i jedziemy nią aż na "parking" (zdj. 1). Tu zostawiamy auto i widzimy 3 drogi. Betonówka prowadząca w lewo po jakimś czasie zanika w chaszczach. Jest połączenie z betonówką wiodącą na wprost ale łącznik jest mocno zarośnięty. Większość ruin znajduje się przy drodze więc zachęcam do spacerku i zwiedzania;)Betonówką na wprost, równoległą do drogi gruntowej dojdziemy najszybciej do kesza. Potem przechodzi ona w osiedle domków jednorodzinnych. Droga gruntowa prowadzi do Kościna (polecam tą trasę na rower lub przejażdzkę 4x4). W pewnym momencie gdy odbijemy nią w prawo dojść można do malowniczego leśnego jeziorka (patrz zdjęcie)

O keszu: Kesz tradycyjny. Kordy doprowadzą Was pod ruiny magazynu z charakterystycznym dużym drzewem (spoiler 1). Schowany jest przy drutach zbrojeniowych pod kamieniem (spoiler 2). Zawiera certy FTF, STF, TTF i parę drobiazgów.

Obrazki/zdjęcia
"Parking"
Ruiny 1
Ruiny 2
Stare manierki
Lej po bombie?
Śródleśne jeziorko
Spoiler 1
Spoiler 2