Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Gorączka - OP86Y6
Właściciel: nilu
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 200 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 01-02-2015
Data utworzenia: 01-02-2015
Data opublikowania: 01-02-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 11-11-2015
40x znaleziona
2x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 3 obserwatorów
5 odwiedzających
38 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

                                           

 

                  

Wojskowe szkolnictwo medyczne swymi korzeniami sięga roku 1922 ,  kiedy to rozkazem ministra Spraw Wojskowych utworzono w Warszawie Wojskową Szkołę Sanitarną / WSS/, która rozpoczęła kształcenie oficerów służby zdrowia. W 1925 roku WSS połączono z Wojskowym Instytutem Sanitarnym oraz Szpitalem Ujazdowskim i przemianowano na Oficerską Szkołę Sanitarną. W 1928 roku dokonano zmiany nazwy szkoły na Szkołę Podchorążych Sanitarnych, a w 1930 roku powołano do życia Centrum Wyszkolenia Sanitarnego. W czasie II wojny światowej, po upadku Polski,  na Zachodzie Europy powstało kilka polskich ośrodków kształcenia wojskowej kadry medycznej.

W 1945 r. w Łodzi powstała Wojskowo-Medyczna Szkoła Felczerów, którą po wielokrotnych reorganizacjach przekształcono w 1950 r. w Centrum Wyszkolenia Medycznego kształcące   wspólnie  z Akademią Medyczną w Łodzi  oficerów lekarzy oraz oficerów felczerów. W 1957 r. Uchwałą Rady Ministrów Nr 477/57 z dnia 7 listopada  zostaje powołana Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi która w 1975 roku swoim patronem obrała gen. dyw. profesora Bolesława  Szareckiego. Wojskowa Akademia Medyczna w okresie od 1957 roku do 2002 roku wykształciła ponad 5 tysięcy lekarzy wojskowych oraz stomatologów i farmaceutów.  Tytuł profesora zwyczajnego lub nadzwyczajnego otrzymało 190 wykładowców WAM. Rada Wydziału Lekarskiego WAM nadała stopnie doktora medycyny ponad 1800 osobom,  a 300 pracowników  uzyskało stopień doktora habilitowanego.

Po połączeniu Wojskowej  Akademii Medycznej z Akademią Medyczną w Łodzi i utworzeniu 1 października 2002 roku Uniwersytetu Medycznego,  Wydział Lekarski WAM został przekształcony w  Wydział Wojskowo-Lekarski  Uniwersytetu Medycznego. Wydział jest prawnym następcą i kontynuatorem tradycji Wydziału Lekarskiego WAM.  W 2007 roku przywrócono na tym Wydziale   kształcenia kandydatów na lekarzy wojskowych dla potrzeb Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2009 roku decyzją Senatu Uczelni  w skład Wydziału Wojskowo- Lekarskiego został włączony Wydział Fizjoterapii. W 2012 r. przekształcony na kierunek Fizjoterapia w ramach Wydziału Wojskowo-Lekarskiego.

Oprócz tradycyjnych przedmiotów  nauczania dla kierunku lekarskiego prowadzone są  zajęcia  tzw. wojskowo-medyczne i wojskowe. Podczas tych zajęć studenci-stypendyści MON  zdobywają wiedzę niezbędną do podjęcia pracy w wojskowej służbie zdrowia w kraju oraz   na misjach pokojowych wojsk NATO. Wydział kształci lekarzy  w systemie jednolitych studiów magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych (wieczorowych). Obecnie na kierunku lekarskim studiuje ok. 800 studentów w systemie stacjonarnym  i  niestacjonarnym oraz ok. 240 studentów podchorążych w ramach limitu MON.  Oddział Studiów w Języku Angielskim alokowany przy Wydziale  kształci około 300 zagranicznych studentów. Na kierunku Fizjoterapii studiuje  ponad 700 studentów.

źródło-http://wojlek.umed.lodz.pl/?page_id=63

 

Co do skrzynki, musisz ze sobą zabrać coś do pisania, wpisy bez daty proszę, logbook bardzo mały jest...

Życzę miłej zabawy.

                                                                                                            

                                                                                           

Obrazki/zdjęcia
no tu
spoiler 2