Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Industrialny Wrocek: PKP - OP85LT
enlighted
Właściciel: MPK_TEAM
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 116 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 27-10-2014
Data utworzenia: 28-10-2014
Data opublikowania: 28-10-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 28-10-2014
38x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 5 obserwatorów
69 odwiedzających
31 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
6 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: 7777, Ala K, lupi, rubin, Serengeti, snieeegu
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Zalecane szukanie nocą  Skrzynka niebezpieczna  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Ten kesz jest początkiem nowej serii, w której chcielibyśmy przedstawić wam obiekty architektury przemysłowej we Wrocławiu.

Na pierwszy ogień poszły magazyny kolejowe w obrębie dawnych wrocławskich dworców: Świebodzkiego, Marchijskiego i Kolei Prawego Brzegu Odry. Magazyn na Robotniczej 5 to budowla jakich wiele w tym rejonie. Zbudowany przed II Wojną Światową, użytkowany był jeszcze w pierwszych latach XXI wieku. Posiada własną bocznicę kolejową, rampy z obu stron hali oraz całkiem rozległe pomieszczenia piwniczne. Co ciekawe, choć główna hala od lat stoi opuszczona, to we wschodniej części obiektu wciąż znajdują się mieszkania komunalne- prosimy zwrócić na to uwagę podczas keszowania ;)

Teraz odnośnie samej skrzynki: nikogo z Was nie namawiamy do jej podejmowania. Keszyk sam w sobie nie jest skrytką ekstremalną, należy jednak pamiętać, że hala, w której go umieściliśmy, od kilkudziesięciu lat nie była remontowana ani wzmacniana, stąd grozić może zawaleniem. Podczas zakładania skrzynki nie przydarzyło się nam nic groźnego, ale zalecamy zwiększoną ostrożność- patrzcie pod nogi, uważajcie na rozbite szkło i potencjalnych lokatorów tego obiektu, nie podejmujcie skrzynki w pojedynkę. Słowem- pamiętajcie przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie :)

Skrzynka posiada pojemność odpowiadającą dolnej granicy rozmiaru „mała” (nieco ponad 100 ml), ukryta jest zaś w obudowie (maskowaniu), z którego otwarciem nie powinniście mieć większych problemów – do jej podjęcia wystarczą wam odrobina sprytu i sprawność fizyczna- obejdzie się bez dodatkowych narzędzi. Tradycyjnie prosimy aby uważać na wszystkie elementy maskowania, bo o zamienniki może być ciężko w tych czasach ;)

Dla 3 najszybszych teamów przygotowaliśmy 3 certyfikaty, ukryte pod pojemnikiem z logbookiem. Powodzenia w keszowaniu i eksploracji!

WIĘCEJ O SERII

„Industrialny Wrocek” to seria keszy poświęcona obiektom architektury przemysłowej w naszym pięknym Wrocławiu. Pokażemy wam budowle zabytkowe i całkiem nowoczesne, jedyne w swoim rodzaju, oraz te, jakich wiele w naszym mieście. Jak będzie?

- nie zawsze będzie bezpiecznie- zgodnie z zasadą „nie każdy kesz jest dla każdego” namawiamy Was, abyście sami ocenili, czy chcecie podejmować daną skrzynkę, czy nie. Część z obiektów będzie w fatalnym stanie, grozić Wam będą dziury pod nogami, kawałki żelastwa, wystające z nienacka elementy, wściekli ochroniarze i gołębie bojowe. Jeżeli nie czujecie się na siłach albo najzwyczajniej w świecie obawiacie się o własne zdrowie- nie podejmujcie skrzynki.

- nie wszystko będzie oczywiste- nierzadko będziecie musieli pokombinować jak dostać się do danej skrytki, a także jak ją otworzyć. Czasami Wam to podpowiemy, a czasami wydedukujecie coś z komentarzy poprzedników. Żaden z keszy nie będzie „magnetykiem pod parapetem” ani nie zostanie „ukryty w dziupli dużego dębu, rosnącego tuż przy drodze”. Zależy nam na tworzeniu keszy dobrej jakości, które zapewnią Wam rozrywkę i satysfakcję z ich odnalezienia, tak więc nie będziemy ich produkować „od sztancy” ;)

- będzie ciekawie! Wrocław to miasto, które kryje w sobie niesamowitą ilość interesujących budowli i obiektów infrastruktury, zaś wiele z nich to konstrukcje industrialne. Poprzez umieszczanie w nich skrzynek chcemy zachęcić Was do zapoznania się z ich historią, przeznaczeniem i niebanalną architekturą, zanim znikną bezpowrotnie z powierzchni ziemi. Jak zwykle w tym przypadku polecamy niezawodny „Hydral”, czyli stronę dolny-slask.org.pl, na której znajdziecie mnóstwo zdjęć i artykułów dotyczących eksplorowanych przez Was obiektów.

Powodzenia życzy MPK TEAM :)

Wpisy do logu: znaleziona 38x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy