Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Nieśmiertelni #56 - Wawrzyszew - OP84SR
Na przedpolach Warszawy
Właściciel: keram58
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 103 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Czas: 0:15 h    Długość trasy: 0.30 km
Data ukrycia: 03-12-2014
Data utworzenia: 16-09-2014
Data opublikowania: 03-12-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 16-02-2020
76x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 8 obserwatorów
99 odwiedzających
60 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
15 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: drachim i kaczka, GRONKI , HanyuuFurude, izunia77, jaculo, Jednororzec333, KATKA_40, Leo48, Maciek_B, michael50, p_nowik, PaaaP, PrincePolo, Robcon, żeliwny
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

O męstwie Bohaterów Bitwy nad Bzurą świadczą liczne cmentarze wojenne, pożółkłe dokumenty archiwalne i opowieści nielicznych już żyjących świadków tamtych tragicznych wydarzeń.

 

 Kutrzeba

My odwiedziliśmy ponad 70 cmentarzy rozrzuconych na wielu rubieżach pola bitwy i do odwiedzenia części z nich pragniemy Was zaprosić. Wybraliśmy je tak aby zobrazować ogromny obszar pola bitwy.

Na cmentarzu parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny na warszawskim Wawrzyszewie znajduje się wydzielona kwatera wojenna żołnierzy Wojska Polskiego w której pochowano ponad 500 poległych. Spoczywają tu ramię w ramie uczestnicy szarzy pod Wólką Węglową, obrońcy odcinka Młociny z 30 Pułku Strzelców Kaniowskich i innych pododdziałów (Warszawskie Termopile) oraz spaleni żywcem w szpitalu polowym w piekarni przy ulicy Aspekt oraz wielu innych.

Obok kwatery żołnierzy września znajdują się mogiły Powstańców Warszawskich a wśród nich partyzantów Zgrupowania Kampinos A.K. oraz żołnierzy Zgrupowania "Żniwiarz".

Skrzynka ukryta w ogrodzeniu cmentarza od strony ulicy. Miejsce dość oczywiste więc bez spojlera.

Dla zalogowania skrzynki potrzebne będzie hasło, które znajdziesz na tablicy nagrobnej kwatery nr 104. Hasło to imię i nazwisko żołnierza zapisane w pierwszym wersie od dołu tablicy.

W skrzynce poza pamiątkowymi certyfikatami i gadżetami na wymianę umieszczono garść pamiątkowych coinów. Takie same coiny znajdują się w pozostałych skrzynkach tego cyklu. Dlatego prosimy znalazców aby zabierali tylko jeden coin niezależnie od ilości znalezionych skrzynek co pozwoli większej ilości koleżanek i kolegów pozyskanie tej pamiątki.

W niektórych skrzynkach na  okładce logbooka znajdują się litery i przyporządkowane im cyfry, które potrzebne będą do znalezienia skrzynek bonusowych i skrzynki finałowej dla tego cyklu.

To jak długo kesze przetrwają zależy od nas tak więc podejmujemy dyskretnie i odkładamy podobnie a do tego obchodzimy się z keszem jakby to był nasz własny a wtedy inni będą mieli okazje też go odnaleźć w stanie który może cieszyć oko.

Flag Counter

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Interesujące miejsce --- Piekarnia Szewczyka - w 1939 roku szpital polowy, miejsce zbrodni wojennej na rannych żołnierzach Strzelców Kaniowskich. Obecnie plac zabaw.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
1
2
3
4
5
6
7
8
Jeśli musisz