Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Skwer Steinów 2 - OP84LB
Szlakiem Edyty Stein 4
Właściciel: Rob-Team
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 254 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 12-04-2015
Data utworzenia: 07-09-2014
Data opublikowania: 12-04-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 04-10-2017
107x znaleziona
2x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
109 odwiedzających
87 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Skyqen
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

"Miejsce naznaczone jest bezpośrednią historyczną konotacją z rodziną Stein, albowiem na tym fragmencie zieleni znajdował się ogród wraz z domem rodzinnym Edyty Stein. Jak podają materiały historyczne zawarte w księgach wieczystych, właścicielami tego terenu przed 120 laty były rodziny Courant i Stein. Miejsce dzisiejszego zagajnika przy skrzyżowaniu ul. Św. Anny i potoku Steblowskiego jest byłym ogrodem, w którym bawiła się mała Edyta Stein – dzisiejsza święta i patronka zjednoczonej Europy, oraz jej siostra Róża. 
Dodatkowo wybudowana trasa śródmiejska przecina dawną lokalizację domu Edyty Stein. 
W przestrzeni Skweru wyróżniono dwie strefy. W części północnej, centralnej i południowo-wschodniej skwer spełnia funkcję wypoczynkową. Jej wypełnienie tworzy istniejący drzewostan z dosadzeniami w luźno rozmieszczonych kępach tworzących nieformalne wnętrza. Od wschodu strefa ta, zwartą roślinnością krzewiastą w kompozycji liniowej, separuje użytkowników od niebezpiecznej, bo stromej skarpy Potoku Steblowskiego. Całość przecina szeroka aleja spacerowa prowadzona skośnymi odcinkami przez wnętrze o charakterze zielonej polany. Szerokość głównej alei oraz niekonkretne wnętrza prócz funkcji spacerowo-wypoczynkowej pozwalają również na organizowanie tu tymczasowych instalacji i plenerowych wystaw artystycznych."

 "Na dzień dzisiejszy tworzy tło dla pokonkursowej wystawy prac, które powstały pod okiem i dłutem artystów w 2010r. podczas Pierwszego Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego, którego tematem była "Św. Edyta Stein – patronka Lublińca i współpatronka Europy".
Jest to miejsce lubiane przez spacerujących mieszkańców, odpoczywających w cieniu drzew tworzących enklawę zieleni w samym sercu miasta. Udało się stworzyć przestrzeń dostępną, atrakcyjną i bezpieczną, przez co przyciągającą mieszkańców o każdej porze dnia."

Zdjęcia skweru nocą możecie zobaczyć TUTAJ

Serdecznie zapraszamy! 


Kesz:

Magnetyk na kordach.

Ps. W związku z licznymi komentarzami o dziwnym ukryciu kesza OP5E52 kesz ten został zarchiwizowany. Na jego miejsce powstał piękny mikromagnetyk. Usuwając OP5E52 z terenu nie stwierdziliśmy opisywanych w logach śmieci, no chyba że siano należy do śmieci. Kesz był pod kamieniem i nie trzeba było w niczym grzebać. Były z nami też dzieci.

 

Obrazki/zdjęcia
tablica
skwer
skwer
Wpisy do logu: znaleziona 107x nieznaleziona 2x komentarz 0x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia