No właśnie, gdzie popłyniemy?? Jaki kurs obierze nasze łódzkie OC??
Chcielibyśmy, aby to była tematyka tego spotkania.
Spotkanie zostało nieco zainspirowane poznańskim cyklem "WIO na piwo" (WIO=Wielkopolska Inicjatywa Opencachingowa) oraz keszami powiązanymi z tymi spotkaniami tzw "Kesze z Kapelusza" (KzK, ogólne zasady poniżej). Spotkania "WIO" często są powiązane z dodatkowymi atrakcjami: zwiedzanie, keszowanie itp. Początkowo myślałem o jakimś ognisku (typowe, wielkie, z biesiadowaniem) ale się nie udało - fundusze(sprawa do obgadania podczas spotkania), padło na wyskok do pub'u.
KzK ogólnie - uczestnicy spotkania zapisują na kartkach po jednym słowie (rzeczownik) i wrzucają do kapelusza. Osoba wybrana lub ochotnik losuje trzy kartki i musi w określonym czasie założyć kesza, tematycznie powiązanego z wylosowanymi słowami. Wszystko możecie sobie zobaczyć w geościeżce KzK.
Dobra, nie przedłużajmy. Konkrety Do spotkania będziecie się musieli trochę przygotować, a tak naprawdę przypomnieć sobie pomysły, które pewnie i tak krążą Wam po głowach. Przygotowanie polega na przemyśleniu poniższych spraw. Nie chcemy niczego narzucać, czy ewidentnie dublować pomysłu poznaniaków. Trzeba się zastanowić jak to miałoby wyglądać w łódzkim wykonaniu.
1. Czy chcecie organizować cykliczne spotkania? (pytanie klucz - jak nie chcecie to reszta nie ma znaczenia)
2. Czy chcemy bawić się w odpowiednik KzK?
3. Przygotować pomysły na nazwę dla cyklu spotkań. Nazwa robocza to: "Płyńmy dalej ..."
4. Jak często miałyby się odbywać?
5. Kiedy i jak wybierać kolejnych organizatorów?
6. Jaka nazwa dla naszych losowych keszy? Robocza nazwa to: "Poławiacze Pereł" (PP).
7. Najtrudniejsza część. Burza mózgów na temat zasad: ile kartek, czy mogą być nazwy własne, ile czasu na założenie kesza, może w inny sposób zagwarantować losowość, drugie losowanie co do typu skrzynki itp itd
8. Kto miałby losować kesza?
9. Logo spotkań i logo keszy - może ktoś wymyśli i przyniesie wydrukowaną propozycję? Później te loga będą reprezentowane na odpowiednich stronach, czy też logbookach, certach itp. Niflhel już wymyślił - dzięki serdeczne.
10. ... (jeszcze nie wiemy)
Jest już przygotowana modyfikacja dotycząca losowania. Zobaczycie na miejscu, ale łatwo nie będzie ;)
Na koniec przetestujemy nasze rozważania i pierwsze osoby sprawdzą je w praktyce, jak wygląda to co ustalimy - czyli będą musiały założyć skrzynki
My swoje pomysły już mamy
EDIT: 31-08-2014
UWAGA! Zmiana lokalizacji. Sprawdziłem oba wskazane lokale "Fermentacja" i "Stacja 79". Pierwszy fajny, ale rezerwacja jest płatna, piwko nieco droższe, a nie spotykamy się po to aby kontemplować chmielowe trunki :)
"Stacja 79" to spokojne miejsce, gdzie będziemy mogli bezstresowo pogadać, polosować i nikt nie będzie przeszkadzał. Wejście od Piotrkowskiej 79, daleko w podwórku po prawej.
EDIT: 10-09-2014
Dzięki koledze Niflhel - mamy już pierwsze logo. Świetnie. Dziękujemy bardzo
Logo ciemne: |
Logo "łódzkie": |
EDIT: 10-09-2014
UWAGA!! Dzień lub dwa przed spotkaniem pojawią się nowe skrzynki. Celowo wcześniej, abyście mogli je odszukać i naocznie zobaczyć "o co chodzi w tym łączeniu słów"!! Będą nawiązywały bezpośrednio do tej zabawy.
Dla pierwszych uczestników przewidziane sa certyfikaty
Miejsce: PUB Stacja 79 ul. Piotrkowska 79 (wejście jest też od Kościuszki) Miejsce odwiedzone i sprawdzone. Spokojny lokal, także będzie można spokojnie pogadaćDzięki kluszcz za wskazanie
Termin: 03-10-2014 Podajemy z dużym wyprzedzeniem, żebyście sobie zagwarantowali czas, wzięli urlop, załatwili opiekę do dzieci, wyłączyli ten czas z keszowania w terenie, czy też ustawili nagrywanie ulubionego serialu
Godzina: 17:30 przywitanie, 18:00 obrady, później czas wolny
Trzeba zabrać: mobilniaki, own'y w celu pokazania innym (Wizard - Ty może nie, bo to jednak lokal gastronomiczny ) oraz dokumenty potwierdzające wiek - soki, herbatki są oczywiście dostępne, ale alkohol też, a przecież nie chcemy rozpijać młodzieży.
No to chyba na tyle - do zobaczenia
EDIT 04-10-2014:
Male podsumowanie.
1. Nazwa cyklu keszy pozostaje bez zmian "Poławiacze Pereł" - nawiązuje do sposobu losowania, oraz do perełek, które niedługo zrobicie i trafią w teren. Nazwa spotkań może się zmienić.
2. Zakładacie skrzynki o dowolnym typie. Multi, tradycyjna, nietypowa, quiz. Nazwa skrzynki jest dowolna według Waszego uznania. Dla odróżnienia od innych skrzynek na początku nazwy dajcie [PP].
3. W tzw. "Krótkim opisie" (tekst pod główną nazwą skrzynki) wpisujcie słowa, które wylosowaliście.
4. Skrzynki mogą być urbexowe, parkowe, leśne, miejskie, podwodne i napowietrzne - jakie tylko chcecie.
5. W opisie skrzynki dajcie informację: "skrzynka wzorowana na poznańskim cyklu KzK"
6. Link do naszego logo w maksymalnym możliwym rozmiarze: Logo
7. Czas do odpalenia skrzynki po losowaniu - dwa miesiące. Po wczorajszym losowaniu ustawiliśmy datę końcową na 30-11-2014. Chodzi nam o to, aby skrzynki były gotowe przed kolejnym spotkaniem.
8. Kolejne spotkania będą co kwartał (choć już przy najbliższym może pojawić się wyjątek)
9. Gospodarz kolejnego spotkania jest wybierany na spotkaniu i przechowuje cały sprzęt. Kolejne poprowadzi anoriell
10. Gospodarz wymyśla kto ma losować słowa podczas swojego wydarzenia, i informuje o tym tuż przed przystąpieniem do losowania (element zaskoczenia).
11. Chętni zawsze moga podjąć wyzwanie i losować mimo tego, że nie zostali wybrani.
12. Wszelkie sugestie prosze przesyłać do nas. Przedstawimy je na kolejnym spotkaniu
13. To jest zabawa