Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Rogatki Bródnowskie - OP8334
zanim Bródno było Warszawą
Eigenaar: p_nowik
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 84 meter NAP
 Provincie: Polen > mazowieckie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 13-07-2014
Gemaakt op: 13-07-2014
Gepubliceerd op: 13-07-2014
Laatste verandering: 05-04-2019
122x Gevonden
6x Niet gevonden
5 Opmerkingen
watchers 9 Volgers
111 x Bekeken
79 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
27 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: 11zabica, art_noise, Azymut, bamba, Dana i Piotr, dzejbi, erykradek, G0cha, GeoDrap 224, GFS, jatar, krogulec, kurier, mikiapole3, moku.stg, Olo74_Lilalu, pan_narciarz, Paprotek1, plus_Amelka, PrincePolo, Psikiszek, rafciustar, Ramona, rzeczyc, Serengeti, wojanex, żeliwny
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Accessible for disabled  Bike  One-minute cache  Take something to write  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Historia powstania warszawskich rogatek sięga roku 1770 i ściśle związana jest z budową wokół Warszawy tzw. Okopów Lubomirskiego. Wbrew pozorom nie miały one charakteru militarnego, a kontrolno-sanitarny i powstały ze względu na szerzące się w tym czasie epidemie dżumy. Wzniesione wały miały umożliwiać kontrolę ruchu z i do miasta. Wtedy też ustawiono pierwsze rogatki warszawskie. Po roku 1815 rogatki pełniły funkcje kontrolne, ale głównie w sprawach celnych. Okopy Lubomirskiego zostały rozplantowane w 1875 r.

Najbardziej znanymi rogatkami, które przetrwały do dzisiaj są Rogatki Mokotowskie oraz Rogatki Grochowskie. Jednakże nie są to jedyne zachowane pawilony rogatkowe. U zbiegu ulic 11 listopada oraz Szweckiej stoi budynek Rogatek Bródnowskich, który powstał wg projektu Wiktora Junosza-Piotrowskiego ok. 1900 r. Wyznaczał on koniec Pragi i zarazem Warszawy do 1916 r. kiedy to Bródno i Targówek zostały włączone do miasta.

W latach 1944-1945 w tym oraz pobliskim budynku pod nr 66 znajdowała się siedziba sowieckiego Wojskowego Trybunału Wojennego. W 2013 r. na budynku umieszczono tablicę upamiętniającą ofiary NKWD.

Kesz ukryty na kordach. Żeby dostać się do logbooka trzeba wyjąć pojemnik z elementu maskującego. Przy odkładaniu kesza proszę się upewnić, że nie wypadnie. Jak już kesz wróci na swoje miejsce może się okazać, że trzeba nim trochę poruszać w lewo/prawo żeby go zablokować. Proszę o niespoilerowanie w logach - nie psuj zabawy innym!

Opis na podstawie:

http://warszawa.wikia.com/wiki/Rogatka_br%C3%B3dnowska

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/30887,warszawa-rogatki-warszawskie.html

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Rogatki Bródnowskie
tablica poświęcona ofiarom NKWD
ul. 11. listopada 66

Wij maken gebruik van cookies om onze dienstverlening te verbeteren. Lees meer over privacy en gegevensbescherming in onze Gebruikersvoorwaarden.  X