Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Trzebież [GRYF] - OP82Z0
Eigenaar: Pipelki
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 23 meter NAP
 Provincie: Polen > zachodniopomorskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Klein
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 08-07-2014
Gemaakt op: 08-07-2014
Gepubliceerd op: 08-07-2014
Laatste verandering: 26-07-2014
107x Gevonden
1x Niet gevonden
1 Opmerkingen
watchers 2 Volgers
39 x Bekeken
87 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
3 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: dulus-y, G0cha, got100
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  One-minute cache  Nature  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Oto kolejna skrzynka będąca częścią PROJEKTU GRYF, współtworzonego z:

Dezerterzy, DriadaK, dulus-y, Geogosia&kaczix, got100, iwmali, Norbert&Asia, Pipelki, QFerki squad, Wolfpack

 

Projekt został stworzony przy współpracy:

OPIS MIEJSCA:

Trzebież jest osadą położoną w Województwie Zachodniopomorskim, w Powiecie - Police, w Gminie - Police. Zlokalizowana jest na północ od miasta Police, na skraju Puszczy Wkrzańskiej nad Zalewem Szczecińskim . Trzebież od Morza Bałtyckiego drogą wodną (najkrótszą) oddalona jest o 25 km. Natomiast lądową ok.150 km. i od Szczecina 30 km. Trzebież, chociaż administracyjnie tworzy całość to jednak składa się z dwóch odrębnych części : Małej i Dużej Trzebieży, oraz Osady Mazańczyce i Pieniece, mieszka tu około 2 000  mieszkańców. Z osadą sąsiadują dwie sztuczne wyspy: Chełminek i Refulacyjna - utworzone z materiałów powstałych z pogłębienia toru wodnego Szczecin - Świnoujście.

 

Funkcjonuje  tu Centralny Ośrodek Żeglarstwa Morskiego z przystanią jachtową,  w której adepci sztuki morskiej z całego kraju zdobywają wiedzę i umiejętności w tejże branży,  zaś zaawansowani zdobywają szlify kapitańskie

 

Ważnym elementem jest również morskie przejście graniczne oraz kursujące statki turystyczne.

Trzebież położna  jest na skraju Puszczy Wkrzańskiej.  Na terenie puszczy 80% drzewostanu stanowi sosna, ponadto występują tu :dęby, buki, olchy, brzozy i świerki. Najstarsze sosny liczą około 170 lat i znajdują się przy drodze z Trzebieży do Brzózek. Na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Trzebież z siedziba w Zalesiu znajdują się bardzo atrakcyjnie położone jeziora:Karpino, Piaski, Solsko, Nowowarpieńskie, Myśliborskie Małe i Wielkie, Bartoszewo, Głębokie i Świdwie. W rejonie jeziora Świdwie znajduje się Rezerwat Ornitologiczny "Świdwie" oraz Stacja Ornitologiczna Polskiej Akademii Nauk. W Puszczy Wkrzańskiej zachowane zostały naturalne jej fragmenty pozostawione jako zespoły przyrodnicze. Jednym z takich zespołów przyrodniczo - krajobrazowych jest wyspa " Dębina". W rejonie Leśnictwa - Siedlice znajduje się Pomnik Przyrody - dąb Bogusława X. Ze zwierząt najwięcej jest tu jeleni, saren dzików i danieli. Z ptaków: orzeł bielik, żurawie, czaple i kanie. I oczywiście jest tu raj dla grzybiarzy.

 

Co roku również tradycyjnie odbywają się Trzebieskie " Neptunalia " (z reguły na przełomie lipca i sierpnia ). Związane jest to z zakończeniem Międzynarodowych Regat Etapowych, które odbywają się na Zalewie Szczecińskim, a Trzebież jest ich metą.

 

Trzebież od najdawniejszych czasów do chwili obecnej związana była i jest z gospodarką rybacką z racji swego położenia nad Zalewem Szczecińskim. Atrakcją  jest port rybacki z łodziami rybackimi i sprzętem służącym do połowu ryb na Zalewie Szczecińskim. Mieści się tu Baza Rybacka "Certa-Trzebież", skupiająca największą  liczbę rybaków poławiających na tych wodach. Można przy okazji kupić tu świeżo złowione ryby. Najczęściej łowione ryby to: sandacze, okonie, leszcze, plocie i węgorze.

A w miejscowych wędzarniach kupić wędzonego węgorza, jeszcze ciepłego i aromatycznego. Nieco dalej od centrum osady, za Małą Trzebieżą wynająć można sobie kemping-bungalow z wszelkimi wygodami. Wieczorem zaś wybrać się na spacer wzdłuż nabrzeża i podziwiać bujające się na falach zacumowane jachty i łodzie.

 

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

http://www.trzebiez.pl/trzebiez.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzebie%C5%BC

http://www.coz.com.pl/

 

 


 

OPIS SKRZYNKI:

Maskowanie typowo leśne.

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
plaża
1
2
3