Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Tu Es Petrus - OP82XX
głaz narzutowy
Właściciel: miksta
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 69 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 07-07-2014
Data utworzenia: 07-07-2014
Data opublikowania: 07-07-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 04-10-2015
22x znaleziona
2x nieznaleziona
4 komentarze
watchers 3 obserwatorów
6 odwiedzających
20 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
6 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Algida, Armis, johnyn, luksta, masloo5000, RoDaJJ
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Offset cache 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

„A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”. Mt.16.15

Tak powiedział Jezus do Piotra - jednego ze swoich uczniów. Piotr miał objawienie tego kim był Jezus. Czy ty również o tym wiesz?

Ten sam Piotr trzyma klucz w herbie Poznania.

Słowa zostały wypisane na głazie narzutowym w Luboniu, który jest największym głazem w powiecie poznańskim. Znajduje się na terenie Lubonianki, w pobliżu miejsca, gdzie budowany jest osiedlowy kościół.

Obwód głazu wynosi ok. 14 m, długość 5,3 m, wysokość ok. 3,5 m, szerokość ok. 3 m; objętość ok. 24 m3, waga po oczyszczeniu 62 tony (pomiar dźwigowy). Charakterystyczną cechą okazu jest duża - ponad 12 m2 - powierzchnia gładka.

Odkryty przypadkowo we wrześniu 2007 roku podczas wykopów na podziemne garaże jednego z bloków w lubońskim śródmieściu (ul. Wschodnia 21 - teren nowego centrum Lubonia) eratyk z ciemnoszarego granitu, przyniesiony został przez lądolód ze Skandynawii. Do wyciągnięcia kamienia z wykopu inwestor wynajął największy dźwig samochodowy w wielkopolsce o nośności ponad 250 ton. 26 października 2007 w wyniku celowo zorganizowanej akcji. Głaz przetransportowany przez samochód ciężarowy z siedmioosiową naczepą na ul. Źródlaną, kilka tygodni później stanął na specjalnie wybudowanym fundamencie, w pobliżu nowopowstałej świątyni. Zdaniem proboszcza żabikowskiej parafii, poświęcony ma być Papieżowi Janowi Pawłowi II.

O keszu:
Większe mikro ukryło się on przy trzeciej sadzonce drzewa (nie krzewu) od głazu (kierunek NNE). Maskowanie dosyć nietypowe, powiedzmy, że leśne. Proszę o dyskretne i bardzo delikatne podejmowanie kesza, wystarczy podnieść górną część maskowania. Niczego nie wyrywamy, nie niszczymy, nie ucinamy, nie rozkręcamy. Maskowanie jest bardzo podatne na uszkodzenia jak się okazuje. Raczej używamy głowy (oczy i szara substancja wewnątrz:-)).

Podejmując zdejmij maskowanie i nie wyciągaj skrzynki tylko zawartość. Przyjrzyj się dokładnie jak jest włożone maskowanie aby odłożyć tak samo. Odkładając mocno wciśnij górną część maskowania tak aby obie części się zespoliły i aby nie było widoczne wnętrze, możesz również przekręcić.

Uważajcie przy podejmowaniu bo jesteście w dość ruchliwymi miejscu i o każdej porze kręci się tu sporo osób. Przy podejmowaniu proszę o przestrzeganie zasady ZERO.

W środku logbook, ołówek, fanty i informacja gdzie znajdziesz certyfikaty dla pierwszych trzech znalazców.

Po zapisaniu się proszę o dyskretne odkładanie.

EDIT: 2014-07-14 na niebiesko

Obrazki/zdjęcia
głaz tuż po wydobyciu