Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Zambrowski Zalew - OP82UT
atrakcja małego miasteczka
Właściciel: yoshio
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 122 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podlaskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 04-07-2014
Data utworzenia: 04-07-2014
Data opublikowania: 04-07-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 29-07-2016
19x znaleziona
4x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 5 obserwatorów
2 odwiedzających
13 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Korzystając z okazji, że zawitałem do Zambrowa (skąd pochodzi moja żona), postanowiłem zasadzić tutaj kesza. Nosiłem się z tym zamiarem już od dawna, ale jakoś nigdy nie było odpowiedniej ilości czasu, odpowiedniego maskowania, czy po prostu chęci. Tym razem uparłem się dość mocno, krążyłem po okolicy w poszukiwaniu miejscówki, aż trafiłem na coś, co idealnie wpasowało się w moje wcześniej przygotowane maskowanie. A co konkretnie przedstawia kesz?

Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy nad zalewem to tereny zielone miasta, które przez kilka ostatnich lat były systematyczne rozbudowywane. Urząd miasta Zambrów nakładem środków własnych stworzył swoim mieszkańcom i turystom piękny zakątek miasta przeznaczony pod wypoczynek i rekreację.

Dziś można tu odpocząć wśród zadbanej, przystrzyżonej zieleni nad zalewem miejskim. Zbiornik wodny nie jest przystosowany do kąpieli, a ma za zadanie umilać i uatrakcyjniać kompleks. Piękna fontanna na zalewie doskonale dekoruje i zwiększa walory estetyczne terenu. Sięgający 15 metrów wysokości pionowy strumień wody oraz rozchodzące się od niego promieniście w kilku kierunkach mniejsze strumienie są atrakcyjną ozdobą.

Ponadto, wokół zalewu powstały liczne alejki spacerowe i rowerowe z ławeczkami do odpoczynku. W pobliżu zalewu można również skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu. Jest ona dyskretnie osłonięta zielenią, co daje duży komfort ćwiczącym. Kilka urządzeń do ćwiczeń znajduje się także na wchodzącym w skład kompleksu placu zabaw dla dzieci. Dorośli nie muszą zatem biernie obserwować bawiących się pociech, ale równocześnie mogą zadbać o własną kondycję fizyczną. Możliwość połączenia aktywności dzieci i dorosłych w jednym miejscu jest bardzo dobrym pomysłem i doskonałą inwestycją w rekreacyjne formy wypoczynku. Plac zabaw jest wyposażony w duży zestaw wież z pomostami i ślizgawkami, huśtawki, drabinki, wieże do przeprawy linowej, karuzele, tablicę do rysowania kredą, zjeżdżalnie i tunel, a także wypoczynkową altanę.

Kompleks rekreacyjny w Zambrowie to także boiska sportowe, korty tenisowe i pływalnia miejska. Wszystko jest w doskonałym stanie i wręcz zachęca do spędzania czasu w sposób aktywny.

http://atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-turystyczne/zambrow-zalew.htm

Skrzynka umieszczona w mocno ruchliwym miejscu, dlatego najlepiej podejmować w niepogodę / w nocy / bardzo rano. Ewentualnie wykorzystać do pomocy swoje (lub nieswoje, ale będzie trudniej) dziecko i pokazać ładny basen, a przy okazji niepostrzeżenie zgarnąć kesza. Maskowanie miejskie, rozmiar mikro. Proszę delikatnie obchodzić się z keszem i dokładnie odkładać, żeby nikt się nie pokapował, że to kesz (oczywiście oprócz keszerów). Trzeba zabrać coś do pisania.

Powodzenia!

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.