Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Ścieżka św. Jadwigi - Roztropność - OP828R
Kościół św. Piotra i Pawła
Właściciel: krogulec
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 192 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 24-06-2014
Data utworzenia: 11-06-2014
Data opublikowania: 24-06-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 25-10-2019
73x znaleziona
5x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 1 obserwatorów
49 odwiedzających
68 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
10 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: [ocenzurowano_1], bamba, Geogosia, kitomasz, mziolko, tomgos76, uhuhu, vulpecula, Whatever, yurras
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Siódma skrzynka z serii ukrytej na trasie tzw. Dużej Ścieżki Świętej Jadwigi. Ścieżka ta została utworzona w 2007 roku w 740 rocznicę kanonizacji Św. Jadwigi. Do wszystkich skrzyneczek z tej serii można się dostać samochodem ale polecam aby skorzystać z możliwości odbycia fajnej rowerowej wycieczki.

Trasa Ścieżki Świętej Jadwigi poprowadzona została głównie polnymi i leśnymi drogami po malowniczych okolicznych wzgórzach i przedmieściach Trzebnicy. Dlatego poza walorami historyczno–edukacyjnymi, ścieżka pełni również doskonałą funkcję krajobrazowej trasy turystycznej, zarówno dla piechurów, jak również rowerzystów. Trasa ścieżki jest zamkniętą pętlą o długości 7 km. Rozpoczyna się i kończy na placu przed Bazyliką Św. Jadwigi. W terenie oznaczona jest kwadratowymi znaczkami z mitrą książęcą (błękitną) na białym tle.Przechodząc ścieżką można zobaczyć siedem miejsc związanych z życiem św. Jadwigi. Na trasie ustawionych zostało siedem kamieni kontemplacyjnych, które ukazują cnoty Świętej.

 

Kamień siódmy – na Placu Piotra Włostowica przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła

 

VII. ROZTROPNOŚĆ

 

 Roztropność jest cnotą, która umożliwia rozumowi rozeznanie każdej okoliczności naszego prawdziwego dobra i wybór środków do jego wypełnienia. Jest tym darem, który czyni człowieka dla innych pociągającym, a równocześnie sprawia, że przestrzegany jest właściwy umiar.

 

Księżna Jadwiga – wg bulli kanonizacyjnej z 1267 r. – kierowała się we wszystkich sprawach roztropnością. Przekonała męża, aby zbudował klasztor we włości trzebnickiej niedaleko starej osady targowej – dawnej własności wojewody śląskiego, Piotra Włostowica. Na terenie tej osady, w pobliżu istniejącego kościoła parafialnego św. Piotra, zamieszkały pierwsze mniszki, które przybyły z Bambergu w 1203 r. Po wybudowaniu klasztoru, przeniosły się do swojej siedziby.

 

Kościół św. Piotra w okresie reformacji przejęli protestanci i dodali drugiego patrona, św. Pawła. Losy tej świątyni ulegały wielu zmianom. Od 1999 r. jest ona siedzibą nowej parafii – Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

Kesz to pojemnik mikro, ukryty niedaleko kościelnej wieży, z maskowaniem leśnym. W środku tylko logbook - weź coś do pisania. Certyfikaty dla pierwszych trzech znalazców wyślę pocztą.

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.