Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Ścieżka św. Jadwigi - Nadzieja - OP827R
Plac Pielgrzymkowy
Właściciel: krogulec
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 179 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 24-06-2014
Data utworzenia: 10-06-2014
Data opublikowania: 24-06-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 27-04-2020
102x znaleziona
10x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 1 obserwatorów
69 odwiedzających
87 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
18 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: [ocenzurowano_1], 7777, Blondi, Esi4, jomada, kawior&jardo, kitomasz, Nannette, noorbi, pati666, plus_Amelka, rubin, Terian, Tisia, tomgos76, uhuhu, wipi2, z_aga_dka
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Druga skrzynka z serii ukrytej na trasie tzw. Dużej Ścieżki Świętej Jadwigi. Ścieżka ta została utworzona w 2007 roku w 740 rocznicę kanonizacji Św. Jadwigi. Do wszystkich skrzyneczek z tej serii można się dostać samochodem ale polecam aby skorzystać z możliwości odbycia fajnej rowerowej wycieczki.

Trasa Ścieżki Świętej Jadwigi poprowadzona została głównie polnymi i leśnymi drogami po malowniczych okolicznych wzgórzach i przedmieściach Trzebnicy. Dlatego poza walorami historyczno–edukacyjnymi, ścieżka pełni również doskonałą funkcję krajobrazowej trasy turystycznej, zarówno dla piechurów, jak również rowerzystów. Trasa ścieżki jest zamkniętą pętlą o długości 7 km. Rozpoczyna się i kończy na placu przed Bazyliką Św. Jadwigi. W terenie oznaczona jest kwadratowymi znaczkami z mitrą książęcą (błękitną) na białym tle.Przechodząc ścieżką można zobaczyć siedem miejsc związanych z życiem św. Jadwigi. Na trasie ustawionych zostało siedem kamieni kontemplacyjnych, które ukazują cnoty Świętej.

Kamień drugi – na Placu Pielgrzymkowym

II. NADZIEJA

 

Cnota nadziei odpowiada dążeniu do szczęścia. Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę (Hbr 10, 23).

 

Praktykowaniu tej cnoty Św. Jadwiga zawdzięczała: wytrwanie w przeciwnościach, skuteczność w działaniu i gotowość do podejmowania nowych, trudnych zadań.

 

Ołtarz i Plac Pielgrzymkowy, poświęcony 15 października 2000 r., jako Votum Drugiego Tysiąclecia, jest miejscem zbiorowej modlitwy pielgrzymów, przybywających z nadzieją do Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi.

 

Kesz to mikromagnetyk ukryty niedaleko kamienia. W środku tylko logbook ! Proszę o ostrożne podejmowanie, żeby skrzynki nie spalić. Dla trzech pierwszych zdobywców certyfikaty prześlę pocztą.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.