Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Skarb Czarodzieja - OP81GR
Właściciel: GuMiS160
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 144 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 18-06-2014
Data utworzenia: 12-05-2014
Data opublikowania: 13-05-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 26-07-2021
97x znaleziona
1x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 4 obserwatorów
155 odwiedzających
93 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
71 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Adams, Agatha, AldonaH, areckis, baloniarz, bamba, Bartosz Budyń, Coco Team, cordess, crazy_baby, Czarodziej, darkpawel, do-mi, Driver, dulus-y, dzeki, eliksir, Emerahl&Arcus, esem, ethanoll, geesoos, GFS, greg273, hakuna matata, harpus, hobbbysta, Hybryd, Ignatt, Jed team, kojoty, Koza, Krecik34, kurier, kwks_team, LadyMoon, Lorezja, madmagic, makotka, malinka991, merol007, Miki., mirtis, misiek, Miśka6, Mr.Kurczak, MSZU, Mycha, nawschod, nazachod, niepauka, noizzi, olgmar, ozyt, pan_ryba, pichu., Plata, PrincePolo, Prox, Qbacki, Ralf90, RogateRogacze, spiderk, stepujace-szparagi, triPPer, ulla513, umyk-gaska, Verdant, viridiana, Wielki Grab, woyt, ZielonaPlazma
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Skrzynka niebezpieczna  Potrzebny kompas  GeoHotel  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Witaj podróżniku! A więc Ty, jak i wielu innych masz chętkę, żeby zdobyć „Skarb czarodzieja”? Nie myśl sobie, że jest to proste i uda Ci się go znaleźć w jeden dzień. Ja sam za młodu wiele dni straciłem szukając go na terenie Żukowa.  Co tak dziwnie patrzysz? Ehhhh więc należysz do grona tych co nie słyszeli wcześniej tej opowieści?  Dobrze powiem Ci co wiem, jednak nie jest tego wiele…

Otóż pewnego dnia w Żukowie mieszkała sierota. Nikt nie wie czy było to w czasach kiedy miasto było jeszcze wsią, czy może już po wojnie. W każdym razie młodzieniec w wieku 11 lat zaczął się dziwnie zachowywać. Ponoć dorobił się jakiegoś bogactwa i nikt mu się nie sprzeciwiał. No i to tyle co mi wiadomo. Więcej zapewne mogliby Ci powiedzieć tylko umarli. Jednak, żeby to zrobić musiałbyś najpierw odnaleźć jakieś duchy. A przecież nie jesteś w stanie widzieć tego, czego inni nie widzą, prawda?

 

 

O skrzynce:

1) Jest to finałowa skrzynka geościeżki „Skarb Żukowski”. Współrzędne nie pokazują miejsca ukrycia. Jeśli chcesz znaleźć skarb musisz zdobyć informację od duchów z terenu Żukowa :)

2) Żeby wpisać się do logbooka w skrzynce TRZEBA wpłacić opłatę - 1 guzik/1 keszer. (prosiłbym o załączenie w logu zdjęcia włożonego guzika):)na załączenie zdjęcia daje 2 tyg. Jeśli z jakiś przyczyn nie można wstawić zdjęcia proszę do mnie napisać! Wpisy bez zdjęć po ustalonym terminie będą usuwane!

3) W skrzynce są certyfikaty dla 3 pierwszych znalazców oraz dla kolejnych. A także drobny upominek związany z Żukowem dla każdej ekipy:)(do wyczerpania zapasów, które będę uzupełniał)

4) Proszę o wymianę geokretów w stosunku 1:1, 2:2... Tak aby zawsze były jakieś w skrzynce!!!!

5) Wskazówki i hasło znajdują się w:

Duch Trolla

Duch Partyzanta

Duch Wody

Duch Św. Rocha

Duch Młynarza

Duch Karczmarza

Duch Norbertanki

Duch Belfra

Duch Druha

Duch Żołnierza Radzieckiego

 

6) Znaleźć finał można na 2 sposoby (z GPS i bez GPS):

a) Znaleźć współrzędne finału (w każdym keszu jest część koordynatów)

b) Czytać uważnie wskazówki duchów i po odnalezieniu wszystkich skierować się do finału

 

7) Uwaga związana z Waszym bezpieczeństwem!

Na trasie Duch Młynarza - Duch Wody - Duch Karczmarza można spotkać niebezpieczną roślinę! Nazywa się barszcz sosnowskiego. W żadnym razie jej nie dotykajcie! W okresie rozkwitu potrafi bardzo dotkliwie poparzyć pozostawiając nieprzyjemne rany, które mogą się goić latami. Gmina ma obowiązek tępienia tej rośliny i co roku ją usuwa, jednak rozrasta się jak chwast.

 

 

Informacja z dnia 07.04.2015 r.

"UWAGA!

Ostatnio dostałem niepokojące informacje odnośnie kesza Duch Partyzanta - możecie przeczytać w komentarzu skrzynki. W związku z tym, iż finał znajduje się niedaleko ww. kesza informacje dotyczą także skrzynki finałowej.

Mimo wszystko, żeby mieć czyste sumienie. Podejmujecie kesza na własną odpowiedzialność. Dodatkowo kesz dostał 2 atrybuty (ze względu na teren (drogę) prywatną):

1) poszukiwany tylko nocą

2) kesz niebezpieczny

 

Jeśli jednak sytuacja się powtórzy kesz zostanie zawieszony. 

EDIT:
Droga została zamknięta przez właścicieli, którzy mieli do tego prawo. Skrzynka zostanie niedługo przeniesiona (na razie pozostaje na miejscu). O jej losach będę informował na bieżąco.

Mimo wszystko zapraszam do zdobywania geościeżki. Liczba skrzynek potrzebnych do wpisu została zmniejszona o 2:)Za niedogodności przepraszam."

Geokret

Geokret  Geokret Driady nr 1 - Całkowity dystans: 4898 km
Geokret  czerwony VW kafer - Całkowity dystans: 2770 km
Geokret  Pilsner - Całkowity dystans: 174 km
Geokret  MAXI KOŃ - Całkowity dystans: 166 km
Geokret  Ferdynanda - Całkowity dystans: 291 km

Obrazki/zdjęcia
Upominki dla znalazców
65m od celu