
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.

Wysokość: 205 m n.p.m.

Województwo:
Polska > dolnośląskie

Typ skrzynki:
Tradycyjna

Wielkość:
Mała

Status:
Gotowa do szukania

Data ukrycia: 30-04-2014

Data utworzenia: 28-04-2014

Data opublikowania: 30-04-2014

Ostatnio zmodyfikowano: 30-04-2014

106x znaleziona

0x nieznaleziona

0 komentarze
1 obserwatorów

38 odwiedzających

90 x oceniona

Oceniona jako:
znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Park w Henrykowie powstał w latach 1863-1871 po przejęciu Klasztoru Cystersów przez książąt sasko-weimarskich. Powstał wtedy włoski ogród pałacowy, a także park krajobrazowy zaprojektowany przez Eduarda Petzolda.
Park rozciąga się na powierzchni około 100 ha. Spotkać w nim można sporo starodrzewów i pomników przyrody do których prowadzą ścieżki przyrodnicze, które powstały dzięki Akademii Rolniczej we Wrocławiu.
Przez park wiodą trzy ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne:
które łączą się ze sobą na terenie parku tworząc jedną całość.
Zapraszamy na spacer parkowymi alejkami. Wszystkie skrzynki należące do geościeżki "PARK CYSTERSÓW" są z serii "łatwe, lekkie i przyjemne". Spacer ma być przede wszystkim miły. Jeśli potrzebujesz wrażeń i cyklu extreme - szukaj gdzie indziej.
Kasztanowiec zwyczajny lub inaczej pospolity – jest to okazałe drzewo liściaste o grubym pniu i szerokiej, kopulastej koronie. Najbardziej charakterystyczne są nasiona kasztanowca, zwane potocznie kasztanami. Wielkie, brunatnoczerwone, posiadają delikatnie słojowaną i mocno błyszczącą powierzchnię przypominającą politurowane drewno i od niepamiętnych czasów wraz z żołędziami stanowią jedną z ulubionych zabawek dzieci, które łącząc je ze sobą za pomocą zapałek konstruują z nich różnego rodzaju ludziki, zwierzaki itp. Na uwagę zasługują rozmiary kasztanów. Osiągają one 4cm średnicy i tym samym należą do największych nasion wytwarzanych przez drzewa. Poza kasztanami, kasztanowce nieodłącznie kojarzą się z okresem matur. Ma to związek z ich dużymi, stożkowatymi kwiatostanami, przypominającymi stojące na gałęziach białe świece i zakwitającymi na początku maja, a więc właśnie w czasie zdawania matur.

Na jednym z tych pięknych drzew ukrył się mały pojemniczek.
Pamiętaj!
Nic na siłę, obchodź się delikatnie!
Uwaga!! Znajdziesz tu cyfrę potrzebną do ustalenia koordynatów skrzynki finałowej!
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.