Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Spacer po Trójpolu - META - OP7EE8
Quiz o Trójpolu
Owner: maciejan
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 90 m. ASL.
 Region: Poland > wielkopolskie
Cache type: Puzzle
Size: Small
Status: Archived
Date hidden: 09-03-2014
Date created: 10-03-2014
Date published: 10-03-2014
Last modification: 30-01-2016
34x Found
1x Not found
0 notes
watchers 2 watchers
2 visitors
30 x rated
Rated as: Good
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  Take something to write  Monumental place 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

SPACER PO TRÓJPOLU – META

 

Aby zdobyć skrzynkę należy zapoznać się bliżej z panami, których imionami i nazwiskami nazwano ulice na Trójpolu. Po dokonaniu tego należy podstawić odpowiednie liczby pod litery we wzorze znajdującym się w mikromagnetyku o nazwie „SPACER PO TRÓJPOLU” (LINK), wszystko razem utworzy współrzędne niezbędne do odnalezienia kesza. Poniżej troszkę niezbędnych informacji oraz wyjaśnienie do rozwiązania zagadki :)

 

K. Żegocki (ur. 1618 w Rostarzewie, zm. 11 sierpnia 1673 w Gościeszynie) – partyzant z czasów potopu szwedzkiego, starosta babimojski, podkanclerzy kaliski przed 1649, marszałek Trybunału Koronnego 1660, wojewoda inowrocławski 1666-1669Nazywany pierwszym partyzantem Rzeczypospolitej, był jednym z pierwszych i najaktywniejszych wodzów polskiej partyzantki w okresie potopu szwedzkiego. Atakował najeźdźców z bazy znajdującej się na Śląsku, później zaś dołączył do oddziałów Stefana Czarnieckiego. Po zakończeniu wojny rozpoczął karierę parlamentarną, a w 1669 r. przyjął święcenia kapłańskie i został biskupem chełmskim.

 

L. Przyłuski (ur. 5 października 1789 w Strzeszynku, zm. 12 marca 1865 w Poznaniu) – polski biskup rzymskokatolicki, arcybiskup metropolita poznański i gnieźnieński oraz prymas Polski w latach 1845–1865. Pochowano go w poznańskiej katedrze. Serce zgodnie z jego wolą znajduje się w podziemiach katedry gnieźnieńskiej.

 

K. Zakrzewski (ur. 15 lutego 1876, zm. 18 listopada 1915 w Poznaniu) – lekarz, społecznik, działacz niepodległościowy, naczelnik "Sokoła" poznańskiego, inicjator i współtwórca harcerstwa wielkopolskiego.

 

K. Drużbicki (ur. 6 stycznia 1590 w Drużbicach k. Piotrkowa Trybunalskiego, zm. 2 kwietnia 1662 w Poznaniu) – polski duchowny katolicki, jezuita, kaznodzieja, rektor szkół, pisarz, mistyk. Autor pism o tematyce ascetyczno-mistycznej.

 

I. Dobrogoyski także znany pod nazwiskiem Dobrogojski (ur. 1772, zm. 1825) – polski wojskowy, uczestnik wojen napoleońskich. Brał udział w kampanii 1794. W wojsku Królestwa Polskiego był podpułkownikiem. Za swe męstwo otrzymał Krzyż Kawalerski Virtuti Militari.

 

M. Dobrzycki (ur. 6 grudnia 1793, zm. 5 maja 1848) – oficer, powstaniec.

 

SPOSÓB PODSTAWIANIA DANYCH DO WZORU:

 

a – tutaj podstaw liczbę panów, których nazwiskami nazwano ulice na Trójpolu

 

b – tutaj podstaw liczbę liter w imieniu pana Przyłuskiego

 

c – numer stulecia, w którym zmarła większość z patronów ulic Trójpola

 

d – tutaj podstaw liczbę liter w imieniu pana Drużbickiego

 

e – tutaj podstaw liczbę liter w imieniu pana Żegockiego

 

f – tutaj podstaw liczbę liter w imieniu pana Dobrogojskiego

 

Chcąc zachęcić do małego spaceru, w opisie celowo nie podałem pełnych imion. Można je łatwo odczytać z ładnych tablic z nazwami ulic w terenie. Oczywiście jeśli ktoś bardzo nie będzie chcieć chodzić, to porozumie się z wujaszkiem G. i wszystko rozszyfruje, jednak po wzór do współrzędnych trzeba się udać osobiście do mikromagnetyka. Wierzę, że keszerzy jednak nie są leniwi i chętnie odbędą ten krótki spacer :)

 

Skrzynka została ukryta na sposób bliski naturze, w sąsiedztwie ciekawego obiektu. Proszę starannie maskować. Pomoc w utrzymaniu właściwego maskowania przez osoby podejmujące mile widziana, dzięki :P! W środku certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców. Kesz raczej mały i dużo miejsca nie ma, jednak jeśli ktoś da radę jak najbardziej może umieścić w niej fanty na wymianę :)

edit: 12.03.2014 - lekko usprawniłem maskowanie, jest troszkę lepiej

reaktywacja: 03.04.2014 - nowy pojemnik, nowy logbook (stary kesz całkowicie zaginął), miejce ukrycia zmieniło się o kilkanaście centymetrów w pionie:)Zamaskowałem najlepiej jak mogłem, ale było juz bardzo późno i ciemno, a nie miałem latarki... mam nadzieję, że mimo wszystko jest ok i tym razem kesz przetrwa dużo dłużej.

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
skoro musisz... blisko - nisko?
Log entries: Found 34x Not found 1x Note 0x All entries Show deletions