O męstwie Bohaterów Bitwy nad Bzurą świadczą liczne cmentarze wojenne, pożółkłe dokumenty archiwalne i opowieści nielicznych już żyjących świadków tamtych tragicznych wydarzeń.
My odwiedziliśmy ponad 70 cmentarzy rozrzuconych na wielu rubieżach pola bitwy i do odwiedzenia części z nich pragniemy Was zaprosić. Wybraliśmy je tak aby zobrazować ogromny obszar pola bitwy.
Działania wojenne w rejonie Brzezin mają związek z bitwą jaka miała miejsce 8 września 1939 r. w rejonie Woli Cyrusowej i zostały dość szczegółowo opisane w artykule " Kampania wrześniowa 1939" i "Bitwa pod Wolą Cyrusową".
Na cmentarzu parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach w wydzielonej kwaterze wojennej spoczywają żołnierze Wojska Polskiego, którzy polegli w tym rejonie.
Tuż obok po prawej stronie znajduje się mogiła powstańcza z 1863 r.
Obok kwatery naszych żołnierzy, po lewej stronie znajduje się wydzielona kwatera żołnierzy Armii Radzieckiej.
Skrzynka została ukryta na terenie cmentarza a właściwie w jego ogrodzeniu. W szczelinie za dwoma głazami. Załączam spojler aby nie było wątpliwości a ogrodzenie pozostało nienaruszone.
W skrzynce poza pamiątkowymi certyfikatami i gadżetami na wymianę umieszczono garść pamiątkowych coinów. Takie same coiny znajdują się w pozostałych skrzynkach tego cyklu. Dlatego prosimy znalazców aby zabierali tylko jeden coin niezależnie od ilości znalezionych skrzynek co pozwoli większej ilości koleżanek i kolegów pozyskanie tej pamiątki.
W niektórych skrzynkach na okładce logbooka znajdują się litery i przyporządkowane im cyfry, które potrzebne będą do znalezienia skrzynek bonusowych i skrzynki finałowej dla tego cyklu.
To jak długo kesze przetrwają zależy od nas tak więc podejmujemy dyskretnie i odkładamy podobnie a do tego obchodzimy się z keszem jakby to był nasz własny a wtedy inni będą mieli okazje też go odnaleźć w stanie który może cieszyć oko.