Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Carskie koszary w Hrubieszowie - OP78C4
Ciekawostki Lubelszczyzny
Właściciel: starletka
Założyciel: NivilS
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 191 m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubelskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 22-12-2013
Data utworzenia: 22-12-2013
Data opublikowania: 22-12-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 06-04-2017
50x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
70 odwiedzających
32 x oceniona
Oceniona jako: dobra
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Tris, unkas
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Prośba autora tej skrzynki do jej zdobywcy:

  • - uszanuj jej zawartość i pomyśl o gościach, którzy tu będą po Tobie
  • - pomóż zachować czystość w jej otoczeniu, jeśli znajdziesz jakieś śmieci – zabierz je ze sobą - nie zostawiaj w niej nic takiego, czego nie chciałbyś znaleźć w swojej skrzynce
  • - nie okradaj skrzynki, jeśli coś zabierasz to w zamian pozostaw coś równie wartościowego.
  • - jedzenie, słodycze, gumy, kapsle, korki, uszkodzone zabawki, stare bilety komunikacji, stare bilety do kina, szyszki, patyki, współczesne monety obiegowe itp. to są zwykłe śmieci. Proszę nie wkładaj takich rzeczy do moich skrzynek.


------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Hrubieszowskie koszary zostały wybudowane w latach 1903-1906 na polecenie Cara Mikołaja II dla potrzeb 7 pułku ułanów oliwiopolskich. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku do koszar skierowany został w roku 1921, 2 pułk strzelców konnych, który zapisał się chwalebnym szlakiem bojowym w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku oraz wojnie obronnej 1939 roku na blisko 750 kilometrowym szlaku bojowym poprzez Mokrą, zabezpieczeniu przeprawy dla wycofujących się głównych sił Armii Polskiej na Wieprzu po Bitwę pod Tomaszowem Lubelskim gdzie poszedł całkowicie w rozsypkę. Duże sukcesy jeździeckie 2 pułku strzelców konnych przypadły na okres lat 1934-1936, kiedy funkcję kwatermistrza pułku pełnił mjr Henryk Dobrzański. Był on jednym z asów jeździectwa. Na zawodach w Londynie zdobył złotą papierośnicę – nagrodę księcia Walii z napisem: „Najlepszemu Wojskowemu jeźdźcowi świata.” Rozbudowywał bazę sportowa i szkoleniową. Był także instruktorem oficerskiej grupy sportu konnego, której poświęcał cały wolny czas, swe umiejętności i pasje sportowe. Po służbie organizował wyścigi, polowania i biegi myśliwskie. Po II wojnie światowej w koszarach naszych stacjonował w 1945 roku 5 pułk piechoty skierowany do Hrubieszowa do walk z bandami UPA a następnie na stałe 8 pułk piechoty przemianowany później na 8 Bydgoski pułk zmechanizowany. W roku 1988 został przeformowany na 8 Ośrodek Materiałowo-Techniczny. W 1994 roku po usilnych staraniach całej społeczności Ziemi Hrubieszowskiej Decyzją Szefa Sztabu Generalnego WP sformowano 2 pułk rozpoznawczy. Pierwsza przysięga w pułku odbyła się 17 czerwca 1995 roku. W dniu 8 czerwca 1996 roku pułk otrzymał ufundowany przez społeczeństwo sztandar oraz zaszczytne miano „HRUBIESZOWSKI” , przyjął dziedzictwo tradycji 2 pułku strzelców konnych, a za patrona mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA”, który w latach 1934-1936 pełnił służbę w 2 pułku strzelców konnych na stanowisku kwatermistrza. W 1937 roku pułk przeszedł największą reorganizację. Stał się częścią Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Składał się z 4 szwadronów liniowych, szwadronu zapasowego, szwadronu ciężkich karabinów maszynowych, szwadronu gospodarczego, plutonu kolarzy, plutonu łączności oraz plutonu działek przeciwpancernych. Po II wojnie światowej w Hrubieszowie stacjonowały czasowo różne jednostki wojskowe. Na stałe osiadł tu w 1950 r. 8 Bydgoski Pułk Piechoty z 3 DP (sformowany w 1944 r. na terenie ZSRR). Po 1989 r. z 8 pp. utworzono w Hrubieszowie 8 Ośrodek Materiałowo – Techniczny, przemianowany decyzją Szefa Sztabu Generalnego WP z 1994 r. na 2 Pułk Rozpoznawczy. W byłym budynku Kasyna i Garnizonowego Klubu Oficerskiego, jest aktualnie Browar Sulewski, restauracja i hotel. Budynek poddany został naprawie głównej, przywracający dawny wygląd budynku.

Co do kesza:

miejsce ławo spalić, więc ostrożnie. weź coś do pisania.magnetyk

Powodzenia

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
1
strefa poszukiwań