Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Rondo Śródlądowe - OP745C
Koła Gospodyń Wiejskich
Właściciel: kawior&jardo
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 119 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 24-10-2013
Data utworzenia: 24-10-2013
Data opublikowania: 24-10-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 26-09-2019
187x znaleziona
11x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 9 obserwatorów
170 odwiedzających
134 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Iksnigo
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Rondo zostało wybudowane na potrzeby naszego i Lenserkowego spotkania. W godzinach 24.00 do 06,00 jest zamykane dla wszelakiego ruchu lądowego. Skrzyżowanie łączy ze sobą dwie wyspy. Wyspa Tylna, jedna z niewielkich wysepek w obrębie wrocławskiego Starego Miasta, sąsiadująca z nieco większą od niej Wyspą Przednią. Od wieku XIII na Wyspie Tylnej zlokalizowany był jeden z dwóch Młynów Św. Klary, należących do klarysek. Przetrwały one do roku 1975, kiedy wysadzono je w powietrze na podstawie decyzji Mariana Czulińskiego, ówczesnego prezydenta Wrocławia. W 1741 na wyspie zlokalizowano wytwórnię spirytusu, likierów i win owocowych. Przetrwała ona do II wojny światowej. Teren Wyspy Przednia była własnością zakonu św. Klary od średniowiecza, kiedy pozostawały poza obrębem murów miejskich, poprzez osiemnastowieczną rozbudowę fortyfikacji na prawym brzegu Odry, aż do roku ok. 1807-10, kiedy fortyfikacje rozebrano, a same wyspy przeszły na własność miasta. Wówczas również wybudowano żelazne mosty pomiędzy wyspami i rozpoczęto zabudowę mieszkalną wysp. Część Wyspy Przedniej pozostawała jednak aż do końca lat 30. niezabudowana, Urządzano na niej m.in. sportowo-rekreacyjne schroniska dla młodzieży.


Informujemy że założyciele ufundowali piękny certyfikat, lub wizytę w Wydziale Ruchu Drogowego we Wrocławiu, lub jeden nocleg na Izbie Wytrzeźwień, lub dwa bilety na "Wieczorek poetycko-recytatorski" wielkiego naszego poety:). Ewentualnie mały rondelek. Nagroda czeka na poszukiwacza który jako pierwszy odnajdzie największa ilość nowych rond miasta. Będzie on miał prawo wyboru. Ponadto informujemy ze codziennie, aż do piątku, będziemy budować dla Was nowe ronda w naszym mieście. Czasami więcej niż jedno. .