Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Wieżyczka obserwacyjna rawelinu 8-9 - OP724E
czyli zaglądamy w przeszłość Szczecina
Właściciel: got100
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 9 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Duża
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 25-09-2013
Data utworzenia: 25-09-2013
Data opublikowania: 25-09-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 10-04-2021
147x znaleziona
0x nieznaleziona
11 komentarze
watchers 12 obserwatorów
186 odwiedzających
120 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
85 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: 200e200w, abigeo, agawon4, agdam4, aneczka100+JB, Ania_89, areckis, azik, Badzia Gadzia, bamba, BJBJ (Bejotka), Burzyki, buuka, Cezex, Ciachol, Czarodziej, Dana i Piotr, Dezerter, drachim i kaczka, DriadaK, dulus-y, EasMm, FelixP, GaPy, Geogosia, GośkaL, imariuszek, jjjtstdpl, kaczix, keszman, Kielbek, Kika, konger, konstancik, Koszut, kotehok, KTHM, kudrirado, Lakonia, lustys, MaciekBDG, Marcin M :), marmagi, marwon, Michal_bn, Miki., Mirosław, mirtis, Molly1 (iwmali), MPG, Nefryt+, NGTgoleniow, Niedźwiedziowa, Norbert&Asia, p_nowik, pandaciuk, Pipelki, Qbacki, QFerki squad, Romanas, Serengeti, Skyqen, Slimaki39, STRZECHA., subo, Szarlih, Szarlih111, szysek, tajmon2010, Tataminiakus, telefonalarmowy, tolek-cacek, Tommi, Tropiciele (M&Y), TSW, unieski, Verdant, wallson, Wiedzma911, Wolfszpaki, xlud, Youstyn@, zenia91, ZJustyna, Zyfika
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Rawelin 8-9 jest częścią dzieła fortecznego wzniesionego w pierwszej fazie rozbudowy fortyfikacji pruskich w latach1725-1727, tzw. Ślimaka. Pomiędzy rokiem 1842 a 1845 otoczenie rawelinu zostało gruntownie przebudowane i włączone do nowych fortyfikacji. Po zburzeniu fortyfikacji w II poł. XIX w. na terenie rawelinu wzniesiono budynki mieszkalne, które uległy całkowitemu zniszczeniu w trakcie działań drugiej wojny światowej. Do czasów współczesnych zachowało się obmurowanie stoku od strony ulicy Owocowej i placu Tobruckiego oraz wieżyczka na narożniku ulicy Owocowej i pl. Tobruckiego. I właśnie ta mała, niepozorna wieżyczka, zmotywowała nas do założenia w tym miejscu skrzyneczki. Drodzy keszerzy, tak z ręką na sercu, ilu z Was zwróciło na nią swoją uwagę?  Śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że tylko nieliczni mogą powiedzieć, iż przykuła ich wzrok. Ale to i nie dziwota, stoi sobie samotnie w samym rogu, trochę podniszczona, trochę zaśmiecona, ot taki...kawałek historii naszego miasta.

Opis kesza: Skrzynka nietypowa, kordy wskazują na wieżyczkę rawelinu, natomiast sam keszyk schował się niedaleko* ( dla bardziej dociekliwych, tłumaczenie słowa na końcu opisu ) . W związku z tym, że jest to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Szczecinie, zdecydowaliśmy się na pewną nowość, coby w jak największym stopniu wyeliminować możliwość spalenia miejscówki. Nowość polega na tym, że to Wy, drogie koleżanki i koledzy, tworzycie logbooka i historię tej skrzynki.

Sposób podjęcia ( najbardziej racjonalny ): Przygotujcie sobie zawczasu kartkę, np. formatu A4, napiszcie na niej datę podjęcia, swój nick i co tam jeszcze chcecie. Po odnalezieniu keszyka, dołóżcie po prostu swoją kartkę do innych i po sprawie. Wszelkie anonimy, bilety tramwajowe, reklamy, kawałki gazet, będą  wyrzucane, a logi zrobione za ich pośrednictwem usuwane jako niegodne i pozbawione dobrego smaku.

 

Uwaga - skrzynka bezfantowa, brak logbooka, brak pisadła. Jakby powiedział jeden z niedoszłych polityków - nie ma niczego. O przepraszam, są certyfikatySchowały się pod keszem. Tylko dzięki certom, będzie wiadomo, który z keszerów będzie pierwszy, który drugi,a który trzeci - na miejscu dowiecie się dlaczego.

Raz w miesiącu, w komentarzach, bedziemy w formie zdjęć, publikować Wasze wpisy, więc drodzy keszerzy...postarajcie się ( no i rzecz jasna nie spojlerujcie ).
 
Najlepsze dojście do wieżyczki jest od strony dworca autobusowego. Na peronach co prawda dużo osób się kręci, ale jakoś szczególnie nie przeszkadzają oni w kontemplowaniu historii tego miejsca.
 


niedaleko* = tuż obok
 

Etykieta wpisów: Staraj się nie robić pustych wpisów. Przygotowanie skrzynki zajmuje często bardzo dużo pracy i słowa wdzięczności bądź krytyki są zwykle mile widziane! Nawet zwykłe „dziękuję” wystarczy.

Geokret

Geokret  Guziczek :) - Całkowity dystans: 1067 km

Obrazki/zdjęcia
Wieżyczka w całej okazałości