Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Podróż sentymentalna w czasy dzieciństwa - OP7195
czyli zagadki z podwórka
Eigenaar: got100
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 17 meter NAP
 Provincie: Polen > zachodniopomorskie
Cache soort: Multi Cache
Grootte: Normaal
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 15-09-2013
Gemaakt op: 15-09-2013
Gepubliceerd op: 15-09-2013
Laatste verandering: 15-04-2020
18x Gevonden
1x Niet gevonden
14 Opmerkingen
watchers 5 Volgers
47 x Bekeken
18 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
16 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: aneczka100+JB, aslawniak&jslawniak, Dezerter, dulus-y, Geogosia, jjjtstdpl, kaczix, KoMa69, konger, kryju, Molly1 (iwmali), Norbert&Asia, Pipelki, Pluszaki, Szarlih, Szczecinskie_Paszteciki
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Periodical/Paid  Go geocaching with children  Accessible for disabled  Bike  Take something to write 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

·Zakładając tą skrzyneczkę przyświecała nam pewna myśl, pewna idea. Chcieliśmy chociażby w małej części przybliżyć młodym keszerom pewne zapomniane już podwórkowe zabawy, starszym natomiast przypomnieć je i oczywiście zetrzeć przysłowiową łezkę z oka. Nie będziemy się zbytnio rozpisywać, no ale pewne fakty trzeba opisać.

Całą zabawę podzieliliśmy na cztery etapy plus finał. W każdym etapie odkrywacie jedną literkocyferkę potrzebną do ustalenia kordów skrzynki finałowej oraz jeden wyraz potrzebny do złożenia pełnego hasła, które będzie nam potrzebne w podjęciu tejże skrzynki. Tak więc zaczynamy...
 
Na załączonej, całkiem już " dorosłej " mapie, zaznaczyliśmy miejsca, w których znajdują się poszczególne etapy wraz z literkocyferką, wyrazem do hasła i jednowyrazową podpowiedzią gdzie szukać następnego etapu. Nasza propozycja jest taka, coby poszczególne etapiki podejmować w podanej kolejności. Uwierzcie nam - tak będzie zabawniej.

Podane kordy poprowadzą nas do pierwszego etapu, który nazwaliśmy - niebko ( UWAGA - etap bardzo delikatny, prosimy o nieużywanie łopatek, wystarczą rękawiczki, skrzyneczki nie wyciągamy tylko rękoma rozgarniamy ziemię ). Więcej do powiedzenia na temat tej zabawy ma na pewno płeć piękna, bo to najczęściej Ona w pocie czoła układała te cudeńka, przykrywając je kolorowymi szkiełkami. Zabawa polegała na tworzeniu pewnego rodzaju kolażu. W ziemi, w miejscu zwykle ustronnym (np. zakątki podwórka lub boiska szkolnego) robiło się zagłębienie, w którym umieszczało się różne drobne przedmioty, tworząc pewną kompozycję , nakrywaną następnie kawałkiem szkła i przysypywaną ziemią. Jako elementy używane były zwykle drobne kwiatki, listki, koraliki i  kolorowe opakowa po cukierkach. Widz, którym może zostać tylko osoba wtajemniczona, aby obejrzeć widoczek, musiał oczyścić fragment jego powierzchni z ziemi. Tam znajdziecie  pierwszą literkocyferkę, pierwszy wyraz do hasła i podpowiedź do drugiego etapu jakim jest... gra w kapsle.

Kapsle w zasadzie zostały zdominowane przez mężczyzn. Był to typowo męski sport, któż nie chciał być Mytnikiem, albo Szozdą. Tory do gry były zróżnicowane, były odcinki szosowe robione stopą w piachu, była jazda po torze ( najczęściej służyła do tego piaskownica ) i były odcinki górskie - murki, mury, mureczki. Zacięta rywalizacja i piękno sportu w najczystszej postaci. Po znalezieniu drugiej literkocyferki, drugiego słowa i drugiej podpowiedzi przenosimy się na... podwórkowy placyk. 

Podwórkowe placyki, nie tam żadne Orliki tikitiki, ale skromne wyasfaltowane i ogrodzone miejsca, gdzie można było zagrać w piłkę, pobiegać, lub po prostu się spotkać i pomyśleć co robić dalej, były miejscami niezwykłymi. Na placykach były rozgrywane najpiękniejsze i najważniejsze mecze życia. Na placykach grało się w " państwa " i " stopki " Tutaj znajdziecie nastepną, trzecią już literkocyferkę, trzeci wyraz do hasła finałowego i ostatnią już podpowiedź do kolejnego etapu, jakim będzie ... trzepak.
 

Tak, tak, trzepak. " W dawnych " czasach nie służył on jedynie do trzepania dywanów, tu zaczynały sie prawie wszystkie zabawy, tu najczęściej dziewczęta grały w gumę lub w klasy - jednym słowem, to tu właśnie kwitło dziecięce życie towarzyskie. I właśnie przy trzepaku znajdziemy ostatnią literkocyferkę i ostatni wyraz do hasła.

 

 

Teraz czeka Was złożenie literek według załączonego wzoru:  
 

 
                  53° (A·C) - (C·D) + (C-2) , {(B·D)² : B}+ {(B+C)·D}
 
                              14º (A+D+D) , (A·C+D-C)·B



Po otrzymaniu kordów kierujemy się na miejsce. Tam przemiłej pani wyjawiamy hasło, które złożyliśmy z czterech otrzymanych wcześniej wyrazów. W zamian dostajemy skrzyneczkę. Robimy szybki wpis do logbooka, oddajemy keszynkę, machamy na dowidzenia i po sprawie.
 
  
Skrzynka finałowa . Co się tyczy skrzyneczki finałowej to niestety jest ona dostępna tylko w wyznaczonych godzinach w miejscu, gdzie pachnie różami. A godziny te to : 
 
od poniedziałku do piątku w godz. od 11.00 do 17.00 ( opcjonalnie od 10.00 do 17.00 Śmiech )
sobota
10.00 do 15.00
niedziela  zamknięte

Ponadto, keszyk jest bazfantowy, posiada okolicznościowe certyfikaty i oczywiście logbook.
I właśnie w związku z logbookiem przypominamy, że wpis do niego jest równoznaczny z tak zwanym " zaliczeniem " skrzyneczki.
 
                                                  POWODZENIA
 
 
Etykieta wpisów: Staraj się nie robić pustych wpisów. Przygotowanie skrzynki zajmuje często bardzo dużo pracy i słowa wdzięczności bądź krytyki są zwykle mile widziane! Nawet zwykłe „dziękuję” wystarczy.
    

OpenChecker
Deze cache eigenaar geeft je de kans om de eindcoördinaten te controleren. Doe dit voordat je gaat zoeken!
Statistieken: Pogingen: 26 keer, Hits: 7 keer.
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien