Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Ragnarok - OP7182
W krainie Wikingów
Właściciel: Nati.
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 63 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 22-09-2013
Data utworzenia: 14-09-2013
Data opublikowania: 22-09-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 15-11-2017
161x znaleziona
1x nieznaleziona
9 komentarze
watchers 2 obserwatorów
21 odwiedzających
149 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
4 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Bućki, kuczol, mstachul, prjd
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

ragnarok

Przyszłość skandynawskich bogów wyznacza Ragnarök, czyli przeznaczenie, którego nawet oni nie mogą uniknąć, koniec znanego świata i zarazem początek nowego. Niewielu przetrwa tę katastrofę, by odtąd żyć w szczęściu i zgodzie.

 Ragnarök znaczy przeznaczenie bogów (ragna – panujący, bogowie oraz rök – los, przeznaczenie); często tłumaczone jest jako zmierzch bogów wskutek błędnego przekładu drugiego członu tej nazwy (rokkr to skandynawskie zmierzch).

 Nadejście kataklizmu poprzedzi sroga zima trwająca trzy lata. Zamarznie cały Midgard, a padający ciągle śnieg przysłoni słońce. Ludzie pogrążą się w wojnach, grabieży i bezprawiu. Po niebie zaczną grasować wilki Skoll i Hati, które połkną słońce i księżyc. Wkrótce potem spadną gwiazdy. Zapanują ciemności pośród których w gniewie oswobodzi się przykuty do skały Loki, jego syn, straszny wilk Fenrir, a Jormungand, potężny wąż, wypełznie z morza. Niebiosa się otworzą i wypuszczą płomiennych jeźdźców. Ci paląc wszystko na swojej drodze podążą do doliny Wigrid, w której rozegra się krwawa bitwa. Z Niflheimu wyłoni się córka Lokiego Hel wraz z zastępami umarłych. Na to wszystko strażnik przejścia ze świata śmiertelników do świata bogów zadmie w swój róg tak głośno, że będzie go słychać we wszystkich światach. Daleko w Jotunheimie zapieje czerwony kogut Fjalar, w Asgardzie złotopióry kogut Gullinkambi, a w Niflheimie kogut koloru rdzy. Garm, pies piekieł głośno zaszczeka, a olbrzymom zagra na harfie strażnik Jotunheimu. Odyn zasięgnie wiedzy u źródła Mimira, po czym wyprowadzi z Walhalli wszystkich swoich wojowników, by po raz ostatni zmierzyli się w bitwie. Zaraz potem zginie pożarty przez Fenrira. Loki i Haimdall pozabijają się wzajemnie. Thor zgładzi straszliwego węża Jormunganda, lecz sam zginie od jego jadu. Zginą wszyscy bogowie, a armia Lokiego będzie walczyć z wojownikami Walhalli do samego końca. Na koniec ognisty olbrzym Surt, używając płomiennego miecza zemsty, podpali Asgard i pozostałe światy. Wtedy wszystko zostanie zniszczone.

 Ludy skandynawskie wierzyły, że po spaleniu Asgardu ocean podniesie się do takiego poziomu, że pod jego falami zginie drzewo świata, Yggdrasil, a z jego głębi wynurzy się nowy, zielony świat – Gimlea, nowy Asgard. Kobieta i mężczyzna, skryci w gałęziach drzewa, dadzą początek nowej rasie ludzi, zwierząt i bogów. Nowy świat rządzony przez zmartwychwstałego boga Baldura ma być pełen radości i spokoju bez wojen, przemocy sporów.
                                                                                                           źródło: Rzeczpospolita:Mitologie świata-Ludy skandynawskie.

KESZ:
A wszystko działo się tu. To tutaj rozegrała się potężna walka. To tu spalił się Asgard. Trochę tu bałaganu, śladów walki, ale pamiętajcie...tu też odrodził się nowy zielony świat;)Gimlea.  Proszę o bardzo ostrożne traktowanie maskowania! Jest naprawdę kruche i chciałabym byście obchodzili się z nim tak, jakby to chodziło o Waszą własną skrzynkę.
W woreczku z logbookiem znajdziesz element potrzebny do zdobycia finału, a także dalsze instrukcje co z nim zrobić. NIE ZABIERAMY GO! Spisujemy, przerysowujemy, robimy fotkę, zapamiętujemy, cokolwiek jest dla Ciebie wygodniejsze. Skrypt do rozszyfrowania wszystkich elementów znajdziesz w jednej ze skrzynek, także jeśli teraz nic z tego nie wiesz;)-nie martw się! Wystawiony język
Uzyskane dane podstaw do wzoru na finał pod literkę E.

Obrazki/zdjęcia
gdzieś tu