Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
psychol - OP7025
dla majora rezerwy Arka Kupsa
Właściciel: QFerki squad
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 96 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 26-08-2013
Data utworzenia: 26-08-2013
Data opublikowania: 26-08-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 03-09-2013
7x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
13 odwiedzających
7 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Dezerter
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Skrzynka niebezpieczna  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Poligon Drawski, inaczej zwany Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, powstał w 1946 roku i służy do ćwiczeń wojsk lądowych i sił powietrznych. Niegyś owiany tajemnicą, z surowym zakazem wstępu, dziś powoli "otwiera" się na ludzi i czasami z okazji imprez typu Baja Poland, czy MT Rally można tam zajrzeć i na własne oczy zobaczyć na czym ćwiczą nasi żołnierze. 

Jest to naprawdę imponujące miejsce, więc podstanowiliśmy je okeszować mała militarną seryjką. 

Oczywiście keszując i zwiedzając należy pamiętać, że to wciąż jest poligon i o ile zwiedzanie go w czasie romaitych imprez rajdowych nie nastręcza problemów, to już w każdym innym momencie należy do tego podchodzić z głową, np. stosując się do zaleceń z geokesza Bomba.

Ta skrzynka dotyczy psychola, zwanego też labiryntem. A teraz poczytajcie sobie historyjkę pewnego żołnierza.

Porucznik powiedział, że to jest to jeden z najważniejszych testów przed wyjazdem na misje. Starsi stażem kumple nieraz mu o tym opowiadali i żaden nie wspominał tego miło. Niektórzy wręcz ze zgrozą.
Nie wiedział o co im właściwie chodzi, o co to całe halo. Wielkie niby mecyje, przejść się po jakimś tam labiryncie. Wprawdzie po ciemku, ale przecież przed wejściem znasz ścieżkę. Najpierw druga w prawo, później pierwsza tez w prawo, pierwsza w lewo, trzecia w prawo, druga w lewo, pierwsza w lewo, pierwsza w prawo, trzecia w lewo i po krzyku. Taka sama bułka z masłem jak potajemny powrót do akademika nocą po imprezie.
Nie no naprawdę, bez przesady.
I w końcu nadszedł ten dzień, kiedy na niego przypadło wejście do tego słynnego budynku. Po wyczeprującym treningu w błocie i z trudnymi przeszkodami, bo jeździe Rosomakiem na niemiłosiernych wybojach, ze zdecydowanym niedoborem snu. Ale on nadal nie widział problemu. Wszedł tam nadzwyczaj pewny siebie.
Po wyjściu z zasięgu światła dziennego trochę stracił rezon. Tutaj było naprawde ciemno. To nie to co korytarz w bloku nocą. Tu było po prostu czarno. Wszystko było inne. Druga w prawo, później pierwsza w prawo i co tam było dalej? Druga w prawo czy już coś z lewą? W tych ciemnościach już zupełnie nie wiedział co jest co. A! To była pierwsza w lewo! Poszedł trochę pewniejszym krokiem i skręcił w lewo. Nagle tuż nad jego głową rozległy się strzały z automatu i głośne wybuchy. Co to ma być? Pomyślał przerażony. Co było dalej? Lewo, prawo? Która? Pierwsza czy druga, a może trzecia. Niemiłosierny huk i błysk nie ustawał. Osunął się w kąt i zaczął krzyczeć, krzyczeć, krzyczeć! Niech mnie ktoś stąd wyciągnie! Mamo zabierz mnie stąd! I dalej krzyczał i krzyczał!

Zapomniał kompletnie o tym jak starsi stażem kumple opowiadali, że gdy wejdziesz w złą alejkę (a po ciemku łatwiej przeoczyć pierwszą w lewo!) to uruchamiasz pułapki...

O keszu: Ty nie musisz wchodzić do psychola. Wręcz nie powinieneś, a właściwie to nie wolno. Keszyk siedzi sobie w świetle dziennym, ukryty we wsi Jaworze, poza terenem właściwego poligonu. Skrzynka tradycyjna, na kordach.
W środku czekają na trzech pierwszych zdobywców certyfikaty. Porażają rozmiarem, więc proszę o nich nie zapomnieć!

Uwaga! Kesza zdobywasz na właśną odpowiedzialność!
Dodatkowe waypointy
Symbol Typ Współrzędne Opis
Interesujące miejsce --- właściwy labirynt od którego wzięła się nazwa "psychol" , wchodzi się tam bez latarki na różnego rodzaju szkoleniach czy selekcji. na filmie misja Afganistan jest to dokładnie to miejsce .zdobywcom kesza odradzamy łażenie bez latarki ,chyba ze jesteście twardzielami lub z osobą towarzyszącą.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
takie tam
i takie
takie
uwaga!!
Wpisy do logu: znaleziona 7x nieznaleziona 0x komentarz 1x Wszystkie wpisy