Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Czeremcha - prawosławna - OP6CB7
Podlasieee!
Właściciel: Kao
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: -4942 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podlaskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 21-07-2013
Data utworzenia: 22-07-2013
Data opublikowania: 22-07-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 23-07-2015
16x znaleziona
4x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 1 obserwatorów
5 odwiedzających
12 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Czeremcha (wieś, owszem, ale nie mylcie z położoną niedaleko Czeremchą-Wsią) – powstała w XVI wieku, siedzibą gminy została równocześnie z utworzeniem szlaku kolejowego Brześć-Czeremcha-Białystok (1905r.). Obecnie na terenie gminy Czeremcha zamieszkuje 3774 mieszkańców, w tym w Czeremsze 2640 osób. Gęstość zaludnienia na jeden km. wynosi 39 osób.

 Do głównych obszarów systemu ekologicznego gminy należą:

* doliny rzek o znaczeniu regionalnym i funkcjach: ekologicznej, krajobrazowej i gospodarczej oraz elementy drobnoprzestrzenne systemu przyrodniczego gminy;

* kompleksy leśne jako elementy drobnoprzestrzenne systemu przyrodniczego gminy o znaczeniu lokalnym i funkcjach ekologicznych, gospodarczych i krajobrazowych, pełniące jednocześnie funkcję wodo i glebo ochronną oraz stanowiące ostoje dla dzikiego ptactwa i zwierzyny, zasobne w owoce runa leśnego.

  

Nie jeździmy do Czeremchy tylko po to, żeby sobie pospacerować, czy napić się tego lub owego. Przywiodła nas muzyka etno – a konkretnie Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego Podwórza”. W połowie lipca goszczą tutaj artyści z naszego bliższego i dalszego sąsiedztwa, odbywają się warsztaty (wyplatania ze słomy, tańców ukraińskich itp.), można posmakować regionalnej kuchni i zaopatrzyć się w wyroby rękodzielnicze. Festiwal jest darmowy, dofinansowany m.in. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Podlaskie i Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Cerkiew prawosławna pod wezw. Matki Bożej „Miłującej”.

W parafii Czeremcha znajduje się dwie Świątynie. Jedna z nich to kaplica cmentarna we Wsi Czeremcha. Według oficjalnych źródeł powstała ona w XVII w. Druga świątynia jest w Czeremsze -  została erygowana dopiero w 1986 r.  Dzięki staraniom mieszkańców i proboszcza, uzyskano pozwolenie na budowę parafialnej Cerkwi - 11 XI 1987 r. położono kamień węgielny. W owym czasie proboszczem był Ks. Mirosław Oreszuk. W 1988 r. proboszczem został ks. Jerzy Plis, który jest nim do chwili obecnej.

[za www.czeremcha.pl]

 


Skrzynka w niewielkim oddaleniu od cerkwi, mniej więcej na kordach, na widoku. Nie wiem, jak wytrzymałe jest mocowanie, prosiłabym o delikatne obchodzenie się z nią. Zakręcać proszę tylko tyle, aby pudełko się nie otworzyło, a żeby bez problemu można było zrobić to palcami. 

Obrazki/zdjęcia
budowa cerkwi
Czeremcha
Czeremcha
cerkiew