Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
DCF czyli Kino Warszawa - xlud - OP6C89
Kino studyjne z bąblami / Movie studio with bubbles
Właściciel: xlud
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 120 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 22-07-2013
Data utworzenia: 20-07-2013
Data opublikowania: 20-07-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 18-11-2019
261x znaleziona
4x nieznaleziona
11 komentarze
watchers 11 obserwatorów
209 odwiedzających
201 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
98 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: abigeo, AER, AldonaH, aniolekdiabelka, atris, Aynsley, bamba, Barciej33, Bartek111, Bierut, Blondi, BUGANv2, Chomix77, crosman04, cyyanide, dagmarka13, dareckis, dcwp, descarado&kolorteczy, Doloriss, Dombie, Dropsikowa., Dzyndzolina, Elvis7, G R A B S, GFS, Globtroterka, Gospo, granadian, Harry_Hole, hobbbysta, jamiko, Jendrej, jg-geo, Johnny224, k.mil, Katherine, keram58, Kobex, kociruch, kolorteczy, Kopytkowa, Kosi Kosiarka, koza beeeti, krogulec, kubut, Kukułki, legowojtas, luk4s11, Lumen, lupi, ŁOKCIE, Maleska, Marcello002, marcm77, marluk, mateuszAZL, McHigh, mieszko, mirtis, Nannette, Nati., niemen, Okorzec, Opona Tramwajowa, ori, p_nowik, palinq, Parzoneczek, powder-phun, Pozieduwac, Pyśka, R-Sol, Radziu99, rafał+magda, Rajki, reddox, RS1709, rubin, Sasameyuki, seba-ewka, Serengeti, snieeegu, szabla, tbm, telefonalarmowy, Tris, TSW, Tunrida, uhuhu, unkas, veg1, Wesker, witeklyko78, xbakusdaniox, yar, ZEZIK, Ziarno
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Zalecane szukanie nocą  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Dolnośląskie Centrum Filmowe

Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF) to nowy, czterosalowy obiekt, który powstał na miejscu dawnego, gruntownie przebudowanego, wrocławskiego kina „Warszawa”. 1 września 2011 roku odbyło się jego uroczyste otwarcie, a 2 września ruszyły w nim regularne seanse.

DCF jest inwestycją Odry-Film, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, która zajmuje się szerokim przekrojem działalności filmowej na terenie Dolnego Śląska i Lubuskiego: od prowadzenia kin, przez współorganizację wielu festiwali, przeglądów i pokazów specjalnych, prowadzenie programu edukacyjnego, po wspieranie produkcji filmowych poprzez dofinansowania w Dolnośląskim Konkursie Filmowym.

Historia
Pierwsze kino powstało w tym miejscu za czasów niemieckich - nazywało się wówczas Palast-Theater. Otwarto je 3 września 1910 roku. w kamiennicy kupca Moritza Branissa przy Neue Schweidnitzer Str. 16 (obecnie ul. Świdnicka 44), nad modną restauracją Palast-Restaurant. Pierwszym właścicielem kina był Franz Thiemer. Kino było bardzo popularne wśród mieszkańców. Po trzech i pół roku istnienia szczyciło się milionowym widzem, co dawało w przeliczeniu ok. 800 widzów dziennie. Pod koniec I wojny światowej kino zostało przejęte przez firmę Kammer-Lichtspiele GmbH, a od 1922 roku należało do firmy Schauburg AG, która zarządzała nim do II wojny światowej. Pierwotnie kino mogło pomieścić ok. 430 osób w dużej sali (miało też mniejszą salę, gdzie okazyjnie organizowano projekcje), a po przebudowie wyższej kondygnacji w 1926 roku na część balkonową – 650 widzów.
Po wojnie, w polskim Wrocławiu, pierwsze filmy zaczęto wyświetlać właśnie w tym budynku, przemianowanym na kino Warszawa, przy ówczesnej ulicy Świerczewskiego (obecnie Piłsudskiego), ale wejście do niego było nadal od ulicy Świdnickiej. Kino otwarto 16 czerwca 1945 roku, a premierowym filmem był „Majdanek”. Kino w tej postaci funkcjonowało do roku 1963, kiedy to z powodu złego stanu technicznego budynek całkowicie rozebrano, a w jego miejsce w latach 1968 – 1973 powstało całkowicie nowe Kino Warszawa, z salą dla 600 widzów. W 1988 roku zmodernizowano wnętrze, a w 1996 otwarto małą salkę na 90 miejsc. W prawie niezmienionej postaci kino wyświetlało filmy do maja 2010.
Wtedy rozpoczęły się prace budowlane nad trzecim z kolei budynkiem kinowym w tym miejscu. Jako następca kina Warszawa (i niemieckiego Palast-Theater), Dolnośląskie Centrum Filmowe w 2011 roku rozpoczyna nową erę w historii wrocławskich kin, jako jedyny obecnie obiekt w mieście, który opiera swą codzienną działalność filmową na repertuarze studyjnym.

Strona DCF

Wirtualne zwiedzanie kina

Kesz:

Kesz - mały magnetyczny gdzie zmieścił się nie tylko logbook, ale i ołówek, choć przy dzisiejszych technikach maskowania nie bardzo wiem, czy ma to jakiekolwiek znaczenie... Proszę byś nic nie wyrywał, niczego nie rozkręcał, nie kopał, itp. Na kordach stań rozejrzyj się, zastanów. Przy podejmowaniu skrzyneczki zachowaj ostrożność, uważaj na monitoring i ciekawskich obserwatorów. Pojemnik proszę odkładać zieloną naklejką na zewnątrz!

Map

Dodatkowe waypointy
Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Parking koło Centrum filmowego-bezpłatny
Parking --- Parking miejski płatny- plac Kościuszki

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Aktualny wyglad kina
Bąble
Kino Warszawa w 2007 roku Autor: Kamil Kędzior -Panoramio
Nocą koło kesza
Wpisy do logu: znaleziona 261x nieznaleziona 4x komentarz 11x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia