Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Zielone Wzgórze - OP6676
urokliwe miejsce na łonie natury
Eigenaar: Biedak
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 101 meter NAP
 Provincie: Polen > pomorskie
Cache soort: Multi Cache
Grootte: Normaal
Status: Gearchiveerd
Tijd: 1:00 h    Lengte: 0.50 km
Geplaatst op: 03-05-2013
Gemaakt op: 03-05-2013
Gepubliceerd op: 03-05-2013
Laatste verandering: 04-11-2017
18x Gevonden
1x Niet gevonden
6 Opmerkingen
watchers 11 Volgers
35 x Bekeken
18 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
10 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Bazyli9GDW, Charon7, do-mi, eliksir, greg273, Hybryd, LadyMoon, Matoczkin, Mestwin, Miki.
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Compass  Nature  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Zapraszam do odwiedzenia bardzo ciekawego fragmentu lasu w okolicach Gdyni Karwiny. Próżno by szukać nazwy "Zielone Wzgórze" na mapach - to jedynie moja umowna nazwa tego wzniesienia. Czemu zielone? Ano ze względu na zbiorowiska roślinne tu występujące. Kontrast w stosunku do okolicy jest szczególnie widoczny zimą - to właśnie podczas tej pory roku wiele lat temu zawędrowałem tu po raz pierwszy. Miejsce jest piękne o każdej porze dnia, ale polecam odwiedzać je zwłaszcza po zmroku, kiedy poprzez drzewa na skraju wzgórza prześwitują światła Gdyni.

 

Współrzędne skrzynki wskazują jedynie na wzgórze z miejscem ukrycia pierwszej wskazówki, pozostałe etapy oraz skrzynka finałowa znajdują się nieopodal, ale już w innym, może nawet jeszcze bardziej urokliwym miejscu. Pierwsza wskazówka ukryta jest w dużym karczu. Na wzgórzu jest ich całkiem sporo, więc aby odnaleźć ten właściwy, należy zlokalizować miejsce na ognisko (pod współrzędnymi), a następnie udać się od niego około 23 metrów na azymut 40 stopni. Po tym manewrze odnalezienie wskazówki nie powinno już sprawić problemów.

 

Skrzynka składa się z 4 etapów pośrednich oraz finału. Oprócz zlokalizowania pierwszej wskazówki należy również zapamiętać trzy obiekty widoczne na zdjęciach, gdyż przydadzą się później.

 

Skrzynka finałowa zaopatrzona jest w logbook, ołówek, fanty na wymianę, certyfikaty dla trzech pierwszych zdobywców oraz kartę pamięci microSD z prezentacją przyrodniczą "Dobre, złe i brzydkie, czyli stworzenia z tej i nie z tej ziemi" przygotowaną niegdyś przeze mnie na potrzeby Gdańskiego Klubu Fantastyki. Można ją sobie skopiować (polecam), ale PROSZĘ JEJ NIE ZABIERAĆ - NIE JEST NA WYMIANĘ!

 

Wszytkie etapy pośrednie oraz skrzynka finałowa znajdują się w ciekawych krajoznawczo i cennych przyrodniczo miejscach, dlatego proszę o niezostawianie wokół żadnych śmieci i nienaruszanie ściółki leśnej - żadna ze wskazówek ani skrzynka finałowa nie są zakopane. Jednocześnie proszę o odkładanie na miejsce i dobre maskowanie wszystkich elementów skrzynki. Obiekt z drugiego zdjęcia jest siedliskiem rzadkich gatunków grzybów, więc proszę na niego nie wchodzić - zdobycie wskazówki tego nie wymaga!

Geokrety

Geokrety  Dalmatyńczyk - Totale afstand: 1159 km
Geokrety  Szybki BILL - Totale afstand: 1985 km
Geokrety  Garfield - Totale afstand: 1749 km
Geokrety  Stalag 319A - Totale afstand: 18 km

Afbeeldingen
obiekt nr 1
obiekt nr 2
obiekt nr 3