Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Poznańskie Słowiki - OP64EA
Misja Poznań - Podziękowanie
Właściciel: kawior&jardo
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 57 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 21-04-2013
Data utworzenia: 21-04-2013
Data opublikowania: 21-04-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 20-04-2015
132x znaleziona
3x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 4 obserwatorów
5 odwiedzających
105 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
22 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Algida, amen., Armis, buniaczek, Dariaa, Efedryna, FishBeat, jamniki, kajetann, kefirek, Layio, mzksiak, Nati., Plebek, Pyra, RoDaJJ, ronja, rredan, sniperad, Taiffun, tzw-madzia&Kei, Vilku
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

Poznańskie Słowiki - Chór Chłopięco-Męski Filharmonii Poznańskiej. Pośrednio wywodzi się ze sławnego przed II wojną światową w kraju i na świecie Poznańskiego Chóru Katedralnego, w którym jako sopranista śpiewał Stefan Stuligrosz. W 1939 r., gdy Niemcy wysiedlili z Poznania jego dyrygenta, ks. Wacława Gieburowskiego, to właśnie 19-letni Stefan Stuligrosz przejął prowadzenie chóru. W 1945 oficjalnie założył on nowy Chór Chłopięco-Męski im. Wacława Gieburowskiego (Poznańskie Słowiki), zostając jego kierownikiem artystycznym i dyrygentem. Od 1950 chór działa przy Filharmonii Poznańskiej. Przez cały okres działania liczba śpiewaków ulegała zmianie. Przewinęło się przez niego ok. 2000 osób. Obecnie w chórze śpiewa ok. 120 osób. Chór jest członkiem światowej Federacji Chórów Kościelnych "Pueri Cantores". W 2012 roku zmarł założyciel chóru, prof. Stefan Stuligrosz.

PS-Przy opisie korzystaliśmy z materiałów zawartych w internecie, nie wykorzystujemy ich w celach zarobkowych, to też mamy nadzieje, że nikt nie poczuje się wykorzystany. OPENCACHING NIE JEST SERWISEM KOMERCYJNYM. To fundamentalna zasada naszej zabawy.

SkrzynkaBardziej zabawowa, niż wymagająca skrzynka usytuowana na kordach. Miała być częścią małego Wrocławskiego projektu, jednak po jej stworzeniu, Kawiorowa stwierdziła, ze tego kesza musimy założyć w Poznaniu, pod właśnie takim tytułem. Kolejny raz dziękujemy Poznaniowi, za bardzo miło spędzony czas. Mieliśmy okazję odwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc i zdobyć wiele bardzo fajniutkich keszy. To wszystko dzięki Wam i naszej superowej zabawie. Skrzynka to tradycyjny wyraz naszej wdzięczności  DZIĘKI WIELKIE.

Powodzenia w poszukiwaniach, Pozdrawiamy Agata i Jardo

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.