Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Stadion wiejski - OP5839
Zespół pałacowo-parkowy w Nakle Śląskim
Eigenaar: matiss
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 307 meter NAP
 Provincie: Polen > śląskie
Cache soort: Multi Cache
Grootte: Normaal
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 28-08-2012
Gemaakt op: 28-08-2012
Gepubliceerd op: 28-08-2012
Laatste verandering: 11-11-2014
39x Gevonden
6x Niet gevonden
5 Opmerkingen
watchers 4 Volgers
8 x Bekeken
36 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
7 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: brixtom, elvis666master, GFS, Mensor, Pomurniki, Raku94, Wookhash
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  Nature  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL
Chciałem Was zaprosić do nakielskiego parku. Nie jest to ogromny teren, bo zaledwie 3 ha. Jednak jest dość urokliwym miejscem.
Na terenie parku znajduje się pałac Donnersmarcków, który przez lata stał zaniedbany. Na szczęście ktoś się tym zainteresował i obecnie jest remontowany.
Z tego co mi wiadomo na dole ma być galeria wystawowa lub restauracja, a na górze hotel.
W roku 1992 miała miejsce straszna burza która spustoszyła park przewracając wiele drzew. Jedno z nich wciąż tam jest, lecz ku zdziwieniu nadal rośnie.
Jest to miejsce gdzie bardzo często przesiadują zakochane pary. Warto podejść, zobaczyć, a będzie okazja bo będziemy niedaleko przechodzić. Jeśli macie chwile czasu można przysiąść.
W parku znajduje się również Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, gdzie kształci się nie tylko nasza młodzież, ale również młodzież z wielu innych miast i wsi.
Jednak ja chciałem Wam wskazać przy tej okazji klub sportowy LKS Orzeł Nakło Śląskie. Trzeba przyznać, że klub się rozwija ponieważ niedawno wymieniono całe ogrodzenie murawy,
zamontowano siatki, aby piłki nie uciekały po niecelnych strzałach:PNa placu klubu znajduje się plac zabaw, niewielki, ale zawsze coś. Można zabrać dzieci i po zabawie w poszukiwaczy odpocząć.

Skrzyneczka to multi z czterema etapami pośrednimi. Posługiwałem sie garminem, ale strasznie wariował. Dla skorygowania błędów użyłem mapy v3 z naszej wspaniałej strony.
Do każdej skrzyneczki użyłem innej techniki, więc mam nadzieje, że się spodoba. Oczywiście czekam na uwagi z waszej strony w celu ulepszenia.
Opiszę co i jak żeby nie było problemów, ponieważ wiem jaki zawód poszukiwacza pozostaje, gdy z winy koordów błądzimy i wracamy z pustymi rękami.

Pierwsza skrzyneczka znajduje się w pobliżu bramy głównej do parku, przy której jest budynek niegdyś zamieszkowany przez służbę zamku. Wskazówka powie wszystko.

Druga skrzyneczka znajdziemy przy wejściu do bunkru, niestety nie znam przeznaczenia tego miejsca. Być może był to zwykły bunkier przeciwlotniczy. Jednak dowiedziałem się ostatnio, że mogła to być również ziemianka na żywność.
Do wejścia dotrzemy ścieżką widoczną z alejki gruntowej zaraz przy zniszczonej latarni.

Trzecia skrzyneczka zaprowadzi nas do muru z kamienia. Kompleks pałacowy był niegdyś otoczony dwoma rzędami murów. Skrzyneczka po prawej patrząc w kierunku jak idziemy. Schowana w chrakterystycznym miejscu. Proszę podejmować delikatnie, żeby nie zniszczyć. Samego pojemnika proszę nie otwierać, bo współrzędne są widoczne bez tego, a dzięki temu dłużej pożyje :)

Czwartą chciałem ukryć przy szkole jednak z uwagi na to, że na boisku przez młodzież nazywanym "żelaznym" ciągle grają czy to w kosza czy piłkę. Współrzędne zaprowadzą nas na skrzyżowanie, a tam już wiadomo.

Finał ukryty na odkrytym przeze mnie "cmentarzu drzew", Trochę musicie poszperać. Miał być na terenie boiska, ale wtedy mógłby być niedostępny przez cały rok. Dlatego dla dobra ogółu postanowiłem ukryć go poza ogrodzeniem.
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien