Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Ustecki Bunkier Amunicyjny - OP55BE
Jeden z tajemniczych schronów Baterii Blüchera
Właściciel: dulus-y
Założyciel: morrison-1986
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 14 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 28-07-2012
Data utworzenia: 29-07-2012
Data opublikowania: 29-07-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 30-07-2018
251x znaleziona
1x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 5 obserwatorów
109 odwiedzających
186 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Potrzebna łopatka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Adnotacje Centrum Obsługi Geocachera OC PL

Data: 30-07-2018 09:38:24, dodane przez telefonalarmowyW związku z reaktywacją dodano nowy spojler i zaktualizowano współrzędne skrzynki.
telefonalarmowy
COG

Opis PL

PREZENTUJE

"USTECKI BUNKIER AMUNICYJNY"

 


 

Aby tradycji stała się zadość przygotowałem kolejny kesz założony w miejscu mojego dłuższego pobytu i wypoczynku:).

Miejsce naznaczone i nadszarpnięte mocnym historycznym pazurem. Jest to bowiem jeden ze schronów Baterii Blüchera, a konkretnie schron amunicyjny. Znajduje się on w dość sporej odległości od pozostałych bunkrów. Wiadomo, by w razie ewentualnego bombardowania nieprzyjaciela nie stracić wszystkich żołnierzy stacjonujących na pobliskiej Baterii. Do bunkra prowadzą dwa wejścia. Oba niestety zamknięte i mimo usilnych prób i obchodzenia kilkakrotnego bunkra drogi do środka nie zlokalizowałem:/... Zlokalizowałem za to dość tajemniczy "przekop". Domniemam iż możliwe, że w pobliżu prowadziła (lub miała prowadzić) kolejka dowożąca pociski to pobliskiej Baterii (prowadzi do niej bowiem nasyp który nigdy nie został ukończony. Może i tu było podobnie). Obiekt jest kapitalnie zamaskowany. Szczególnie "majstersztykowe" wrażenie sprawia drzewo rosnące nad samym wejściem. Wygląda jakby korzenie rosły w betonie. Ale tego potrafi dokonać tylko niemiecka precyzja:). To tyle z opisu miejsca. Zapraszam również do obejrzenia całej Baterii i udanie się na wędrówkę wraz z przewodnikiem bo naprawdę warto.

 


 

A teraz troszkę o keszu.

Keszyk przygotowany jak wszystkie wyjazdowe - dość plenerowo (co nie znaczy, że nie starannie). Zawiera wszystko to co potrzebne do sprawnego funkcjonowania (za wyjątkiem ołówka więc proszę serdecznie pierwszego znalazcę o zostawienie takowego w pudełeczku no i może jakiejś strunóweczki do logbooczka). Miejsce ukrycia widać jak na dłoni na spojlerze więc trudności ze znalezieniem nie powinno być żadnych no i jest jeszcze podpowiedź:). Pamiętajcie o wzięciu łopatki!!! Ja kopałem saperką ale nie powinno być trudności z wykopaniem zwykłą dziecięcą łopatką bo ziemia była miękka. Odradzam kopanie rękoma. Proszę o zakopywanie na takiej samej głębokości na jakiej się znalazło i dokładne maskowanie. Kory, szyszek i igiełek jest od groma więc nie leńmy się po znalezieniu kesza i ukryjmy jak zastaliśmy. Co jeszcze? Keszerska ostrożność! Bo nieopodal prowadzi droga na plażę. Nie jesteśmy jakoś strasznie na widoku ale po co się narażać. I uważać na ewentualnych ludzi w mundurach. Bo możliwe, że będą to przewodnicy z Baterii, a bardzo zaangażowali się w renowację tego miejsca (i słusznie). I mimo, że skrzynka jest zakopana zupełnie bezinwazyjnie to ich zaciekawione żołnierskie nosy nie są potrzebne do niuchania w naszych sprawach;). No i to chyba wsio:). Powodzonka.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Spojler