Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Usteckie molo i syrenka - OP54F8
za plecami syrenki
Owner: baloniarz
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 0 m. ASL.
 Region: Poland > pomorskie
Cache type: Puzzle
Size: Micro
Status: Archived
Date hidden: 18-07-2012
Date created: 18-07-2012
Date published: 18-07-2012
Last modification: 08-08-2018
141x Found
14x Not found
14 notes
watchers 3 watchers
71 visitors
105 x rated
Rated as: Good
1 x recommended
This cache is recommended by: dr Głuszec
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Fixed by magnet  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Pomnik Usteckiej Syrenki wykonany z mosiądzu jest najmłodszym usteckim pomnikiem. Jest on dość kontrowersyjny i wywołał spore zamieszanie. Dlaczego? Społeczny Komitet Budowy Syrenki powołany przez Lokalną Organizację Turystyczną, na czele którego stanął sam burmistrz miasta zorganizował zbiórkę na rzecz budowy pomnika. Była to zbiórka nie tylko pieniędzy, ale także metali kolorowych, które miały być później przetopione i użyte do budowy.

Projekt ten był tak nagłośniony i spotkał się z tak dużą aprobatą społeczną, że chętnie wzięły w nim udział różne szkoły oraz sami mieszkańcy Ustki. Ogłoszono także konkurs na najlepszy projekt Syrenki. Zdecydowaną większością głosów (głosowali mieszkańcy) wygrał projekt rzeźbiarza Michała Rosy, który jest również mieszkańcem Ustki. Zdecydowano również, że pomnik ten stanie w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się pomnik św. Jana Nepomucena (został przeniesiony na zachodnie nabrzeże portu) czyli na wschodnim falochronie. Odsłonięcie pomnika nastąpiło 15 sierpnia 2010 roku.

źródło: http://www.mojaustka.pl/a-pomnik_syrenki_w_ustce-275-info.html

 

Aby odkryć miejsce ukrycia tego skarbu, trzeba znaleźć pomnik syrenki. Szukamy go na kordach po wschodniej stronie Słupi    ( będącej też w tym miejscu kanałem portowym). Następnie od pomnika idziemy w stronę latarni morskiej. Trzeba być uważnym i bacznie obserwować dach latarni morskiej, na której znajduje się tzw róża wiatrów i maszt ze sprzętem meteo. Na styku lądu i morza na naszej drodze znajduje się jeszcze jeden budynek z różą wiatrów na białym dachu. Ustaw się tak aby z punktu obserwacji w jednej linii na tej samej wysokości widzieć róże wiatrów na obu budynkach. Ta na latarni powinna "chować" się za tą na bliższym syrenki budynku. Następnie nie przemieszczając się, pociagnij wirtualną linię łączącą obie róże wiatrów, linie tą załam na dachu bliższego nam budynku  prostopadłe w dół a linia ta przechodzić będzie dokładnie przez miejsce ukrycia skrzyneczki magnetycznej. Linia ta nie wchodzi do środka budynku, załamuje się na krawędzi dachu Ponieważ nie każdy poszukiwacz jest mojego wzrostu, to  dla każdego "to " miejsce obserwacji i łączenia wież będzie nieco inne co wcale nie wpływa na wskazanie miejsca ukrycia skrzyneczki. Na tak dużym budynku nawet 1 m w tą czy w tą to i tak duża dokładność wskazania.

PS: przed szukaniem skarbu złap za lewą pierś "syrenkę" - to ponoc przynosi szczęście !!!Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
syrenka w Ustce
Log entries: Found 141x Not found 14x Note 14x Picture 4x All entries Show deletions Gallery